Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / reflectii...    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? pokkk
Cont Sters

Inregistat: 15-05-2005
Mesaje: 5
Fetele isi doresc relatii cu cei din jur,baietii putere si pozitie sociala.
Pt a ne demonstra iubirea fata de ele si implicit sa ne gandim la o noapte de dragoste cu ea suntem in stare sa ii satisfacem toate dorintele orice pofta ,sa ii cumparam eventual orice vrea ea.....dar defapt principalul lucru este ca:femeile trebuiesc ascultate....toti suntem aici mai mult sau mai putin pt a cunoaste persoane de sex opus si suntem gata de a incepe o relatie cu aceasta...chiar daca e de o noapte de o saptamana sau poate fi chiar relatia vietii tale asa cum s-a mai intamplat caci nu e prima oara cand 2 oameni s-au cunoscut pe net si dupa o perioada de timp s-au casatorit.Multi sunt casatoriti sau casatorite ...si isi cauta pur si simplu pe...CINEVA CACI CONSOARTA NU O MAI SATISFACE DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE...SI E SI ACEASTA UN MOD DE A CUNOASTE DIVERSE PERSOANE FARA A SE IMPLICA MAI MULT DECAT TREBUIE.Deci cum reactionam ?Cum ne comportam?credem ca pe ele le intereseaza cel mai mult fizicul?sau personalitatea?oricum stiu clar ca baietii se uita in primul rand cand incepe discutia cu o fata la modul in care arata...mai explicit la fata.CUNOASTEM O FATA PE NET...NE DAM INTALNIRE...CUM REACTIONAM MAI DEPARTE?AVEM CURAJUL SA SPUNEM EXACT CINE SUNTEM CE URMARIM SAU NE ASCUNDEM DUPA ANUMITE NUME SI PERSONALITATI SI INTRAM INTR-O HORA UNDE FIECARE TREBUIE SA JOACE?SAU MAI PE ROMANESTE ...DEVENIM ACTORI?
ASTEPT PROPUNERILE VOASTRE...


27-06-2005 02:45:00
   
?? carinak
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2005
Mesaje: 101
La care din intrebarile tale, mai exact, vrei sa ti se raspunda? Astept...

27-06-2005 23:52:10
   
?? javelin
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2005
Mesaje: 203
mai indicat ar fi scurt si la subiect..........nu crezi?



pokkk a scris:

Fetele isi doresc relatii cu cei din jur,baietii putere si pozitie sociala.
Pt a ne demonstra iubirea fata de ele si implicit sa ne gandim la o noapte de dragoste cu ea suntem in stare sa ii satisfacem toate dorintele orice pofta ,sa ii cumparam eventual orice vrea ea.....dar defapt principalul lucru este ca:femeile trebuiesc ascultate....toti suntem aici mai mult sau mai putin pt a cunoaste persoane de sex opus si suntem gata de a incepe o relatie cu aceasta...chiar daca e de o noapte de o saptamana sau poate fi chiar relatia vietii tale asa cum s-a mai intamplat caci nu e prima oara cand 2 oameni s-au cunoscut pe net si dupa o perioada de timp s-au casatorit.Multi sunt casatoriti sau casatorite ...si isi cauta pur si simplu pe...CINEVA CACI CONSOARTA NU O MAI SATISFACE DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE...SI E SI ACEASTA UN MOD DE A CUNOASTE DIVERSE PERSOANE FARA A SE IMPLICA MAI MULT DECAT TREBUIE.Deci cum reactionam ?Cum ne comportam?credem ca pe ele le intereseaza cel mai mult fizicul?sau personalitatea?oricum stiu clar ca baietii se uita in primul rand cand incepe discutia cu o fata la modul in care arata...mai explicit la fata.CUNOASTEM O FATA PE NET...NE DAM INTALNIRE...CUM REACTIONAM MAI DEPARTE?AVEM CURAJUL SA SPUNEM EXACT CINE SUNTEM CE URMARIM SAU NE ASCUNDEM DUPA ANUMITE NUME SI PERSONALITATI SI INTRAM INTR-O HORA UNDE FIECARE TREBUIE SA JOACE?SAU MAI PE ROMANESTE ...DEVENIM ACTORI?
ASTEPT PROPUNERILE VOASTRE...


28-06-2005 01:41:03
   
?? pokkk
Cont Sters

Inregistat: 15-05-2005
Mesaje: 5
la toate...

28-06-2005 02:32:00
   
?? bure
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 232
pokk,ce ai de ascuns?ca esti casatorit si ca nu vrei sa te implici ma mult de 20 cm?
esti un tip dragut asa ca, la capitolul fizic nu cred ca ai probleme.si oricum,avand poza, cine nu te place, nu se intalneste cu tine.
mai ramane sa-o dai gata cu "personalitatea".pt. mine conteaza.dar si aici aprecierile sunt subiective.
cat despre actorie?zilnic suntem mici actori...


28-06-2005 10:42:25
   
?? pokkk
Cont Sters

Inregistat: 15-05-2005
Mesaje: 5
nu bure nu sunt casatorit...daca asta era marea dilema...dar culmea...unele cu care m-am intalnit erau casatorite si au stiut f bine sa ascunda acest lucru incercand subtil sa nu se implice prea mult afectiv...

29-06-2005 00:31:02
   
?? bure
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 232
pokk, te cred.dar in acelasi timp cred ca esti un "actor":oare nu incerci sa pozezi in tipul interesat de o relatie serioasa?
cand unii barbati afirma ca vor "doar sa le-o traga" femeilor, tu te plangi ca ti se ofera ocazia unui sex fara alte obligatii?


29-06-2005 05:08:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
spune ce gindesti..ca sa aflii cine esti...

22-08-2005 15:51:56
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Fetele (femeile) isi doresc doar sa fie iubite, intelese, respectate... cu sau fara banii lor.

10-09-2005 17:36:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
respectul se cistiga..nu se cere..nu se impune....

10-09-2005 17:41:17
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Sint situatii cind esti nevoit sa-l si impui. A permite oricui.. orice.... e un mare risc... pe care nu multi si-l asuma.

11-09-2005 18:21:02
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
daca ar trebui sa-mi impun respectul...fata de o bruta..mare si greoaie......
as avea mai multe variante.......
1.prin limbaj si diplomatie
2.prin disimularea fortei......brute
3. sun un prieten..

daca cele trei variante..nu tin....ramine sa ii arat..ca pot fugi mai repede ca el......
sigur este mai jos ca mine ..cu ceva.....si de acolo..incep....sa-mi impun respectul...

Ultima modificare facuta de da_si_nu (12-09-2005 02:41:04)


12-09-2005 02:38:25
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

da_si_nu a scris:

daca ar trebui sa-mi impun respectul...fata de o bruta..mare si greoaie......
as avea mai multe variante.......
1.prin limbaj si diplomatie
2.prin disimularea fortei......brute
3. sun un prieten..

daca cele trei variante..nu tin....ramine sa ii arat..ca pot fugi mai repede ca el......
sigur este mai jos ca mine ..cu ceva.....si de acolo..incep....sa-mi impun respectul...


1 Deja te contrazici singura,ai zis ca nu se impune.
2 Sant deja curios ce ai vrut sa spui cu limbaj
3 Poate ca el suna doi

asta numai daca nu are masina :D

Una peste alta respectul in nici un caz nu se cere si nici nu se impune.Este ceva care se primeste  numai daca il acorzi la randul tau.Intr-un fel este un cadou care ti-l faci singur si care nu are legatura cu cei din jur pentru ca este la latitudinea lor sa se respecte pe ei insisi.


20-05-2006 20:45:56
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mestere waldan.......ca ma contrazic..cum zici tu..mdeah..asa o fi...sau poate nu inteleg eu bine...mdeh...
invata-ne tu cum te-ai impune in fata unei..brute mari si greoie...care se uita choris la tine..( tu ca barbat ce esti) ;)


20-05-2006 21:11:17
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Nimic mai simplu,daca doar se uita ai scot un ochi :D

20-05-2006 21:40:24
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:)
desigur..


20-05-2006 21:49:10
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Dupa felul tau specific de a raspunde cred ca ai printre stramosi vreun spartan.Inainte de lupta,cand romanii le-au spus ca daca inving le vor arde orasele au raspuns simplu . . .. Daca

20-05-2006 22:01:27
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

pokkk a scris:

nu bure nu sunt casatorit...daca asta era marea dilema...dar culmea...unele cu care m-am intalnit erau casatorite si au stiut f bine sa ascunda acest lucru incercand subtil sa nu se implice prea mult afectiv...

stii ce cred eu despre tipele astea?ca sunt de plans ! am si argumente pt. afirmayia asta...dar prefer sa fiu provocat:)


22-05-2006 13:33:00
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?

22-05-2006 13:40:30
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Pe mine.Desi stau putin pe net totusi am cunoscut tipe mortale si chiar le-am si intalnit e adevarat ca nu m-am culcat cu toate dar si e la fel de adevarat ca nu toate aratau bine dar mi-am facut prieteni (daca cunosti termenul) Poate ca multe sant tepe si pacaleli dar nu toate.Poate ca in cazul tau . . . .

23-05-2006 00:38:41
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

da_si_nu a scris:

spune ce gindesti..ca sa aflii cine esti...


  Spun ce simt : Ma doare fericirea altora !!! Sant un ... monstru ??? Exista vreo *retzeta * care sa ma ajute sa ma ...vindec???


27-05-2006 16:30:05
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

waldan a scris:


Una peste alta respectul in nici un caz nu se cere si nici nu se impune.Este ceva care se primeste  numai daca il acorzi la randul tau...


Am crezut ca shi cu iubirea e la fel!... Am invatzat ca trebuie sa daruieshti, ca sa potzi primi , numai ca in viata asta nu e o regula !!! Cum potzi shtii ca persoana careia ii daruieshti iubirea/respectul shi...sufletul, apreciaza,e recunoscatoare shi_tzi daruieshte , la rindul ei, ce_a primit ??? Daca ar fi asha, n_ar mai fi suferintza/nefericire/infidelitate... *Sa daruieshti iubire pt a primi iubire !* Ce minunat ar fi!.... De ce nu e, oare, posibil???

Ultima modificare facuta de SIM_ONE62 (27-05-2006 17:29:52)


27-05-2006 17:10:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

SIM_ONE62 a scris:


waldan a scris:


Una peste alta respectul in nici un caz nu se cere si nici nu se impune.Este ceva care se primeste  numai daca il acorzi la randul tau...


Am crezut ca shi cu iubirea e la fel!... Am invatzat ca trebuie sa daruieshti, ca sa potzi primi , numai ca in viata asta nu e o regula !!! Cum potzi shtii ca persoana careia ii daruieshti iubirea/respectul shi...sufletul, apreciaza,e recunoscatoare shi_tzi daruieshte , la rindul ei, ce_a primit ??? Daca ar fi asha, n_ar mai fi suferintza/nefericire/infidelitate... *Sa daruieshti iubire pt a primi iubire !* Ce minunat ar fi!.... De ce nu e, oare, posibil???


Da' ce-ai patit, draga? Iar iti foloseste o "lacrimogena" ID-ul? Don't buy it either!!!!


27-05-2006 18:02:13
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

pokkk a scris:

Fetele isi doresc relatii cu cei din jur,baietii putere si pozitie sociala.
Pt a ne demonstra iubirea fata de ele si implicit sa ne gandim la o noapte de dragoste cu ea suntem in stare sa ii satisfacem toate dorintele orice pofta ,sa ii cumparam eventual orice vrea ea.....dar defapt principalul lucru este ca:femeile trebuiesc ascultate....toti suntem aici mai mult sau mai putin pt a cunoaste persoane de sex opus si suntem gata de a incepe o relatie cu aceasta...chiar daca e de o noapte de o saptamana sau poate fi chiar relatia vietii tale asa cum s-a mai intamplat caci nu e prima oara cand 2 oameni s-au cunoscut pe net si dupa o perioada de timp s-au casatorit.Multi sunt casatoriti sau casatorite ...si isi cauta pur si simplu pe...CINEVA CACI CONSOARTA NU O MAI SATISFACE DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE...SI E SI ACEASTA UN MOD DE A CUNOASTE DIVERSE PERSOANE FARA A SE IMPLICA MAI MULT DECAT TREBUIE.Deci cum reactionam ?Cum ne comportam?credem ca pe ele le intereseaza cel mai mult fizicul?sau personalitatea?oricum stiu clar ca baietii se uita in primul rand cand incepe discutia cu o fata la modul in care arata...mai explicit la fata.CUNOASTEM O FATA PE NET...NE DAM INTALNIRE...CUM REACTIONAM MAI DEPARTE?AVEM CURAJUL SA SPUNEM EXACT CINE SUNTEM CE URMARIM SAU NE ASCUNDEM DUPA ANUMITE NUME SI PERSONALITATI SI INTRAM INTR-O HORA UNDE FIECARE TREBUIE SA JOACE?SAU MAI PE ROMANESTE ...DEVENIM ACTORI?
ASTEPT PROPUNERILE VOASTRE...


Vrei sa ne povestesti putin despre tine? Ce te-a adus aici, ce astepti ce visezi ce stii?


28-05-2006 01:05:37
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
topicul asta a degenerat in... refrectii

28-05-2006 01:27:28
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

SandieShaw a scris:

topicul asta a degenerat in... refrectii


nimic nou... asa se intampla cand esti pe forum si nu la o conferinta cu subiect declarat si savanti in sala:) :) :)


28-05-2006 01:34:13
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fi-a-mea a scris:

la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?

pe mine ma intereseaza astept parerile tale


28-05-2006 02:09:28
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

costelino1 a scris:


fi-a-mea a scris:

la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?

pe mine ma intereseaza astept parerile tale


pe mine nu


28-05-2006 22:22:08
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

SIM_ONE62 a scris:


waldan a scris:


Una peste alta respectul in nici un caz nu se cere si nici nu se impune.Este ceva care se primeste  numai daca il acorzi la randul tau...


Am crezut ca shi cu iubirea e la fel!... Am invatzat ca trebuie sa daruieshti, ca sa potzi primi , numai ca in viata asta nu e o regula !!! Cum potzi shtii ca persoana careia ii daruieshti iubirea/respectul shi...sufletul, apreciaza,e recunoscatoare shi_tzi daruieshte , la rindul ei, ce_a primit ??? Daca ar fi asha, n_ar mai fi suferintza/nefericire/infidelitate... *Sa daruieshti iubire pt a primi iubire !* Ce minunat ar fi!.... De ce nu e, oare, posibil???


Vrei prea multe deodata.Dar da,se poate numai daca dupa ce pui ceea ce vrei pe o hartie inlocuiesti peste tot unde vezi virgule sau(si) cu .....SAU. :)))))


28-05-2006 22:25:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:

la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?


pe mine m-ar interesa... o apreciere asa la rece, obiectiva, nu mistocareala de forum... spune tot


28-05-2006 22:31:34
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:

la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?


pe mine m-ar interesa... o apreciere asa la rece, obiectiva, nu mistocareala de forum... spune tot

si zi asa ! sa imi deschid sufletul pe forum,nu?sau doar sa mai schimb putin aerul pe forumul asta...?


12-06-2006 00:14:11
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:

la inceput era doar mirc-ul cu multe pacaleli,tepe cat cuprinde si apoi a venit o chestie asa ciudata la fel ca toti cei ce isi pierd timpul pe aici...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii (cei care inteleg stiu la ce ma refer).pt. chestii siropoase existau numai cele vitregite de natura...nu vad de ce  acum s-ar fi schimbat lucrurile.As putea dezvolta subiectul...dar pe cine intereseaza?


pe mine m-ar interesa... o apreciere asa la rece, obiectiva, nu mistocareala de forum... spune tot

si zi asa ! sa imi deschid sufletul pe forum,nu?sau doar sa mai schimb putin aerul pe forumul asta...?


No, pe mine ma intereseaza asa ceva in mod real si serios... cit de putin m-ai crede, asa e... pe cuvintul meu de pionernaut...


12-06-2006 00:18:39
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
Atunci sa schimbam putin aerul pe aici...Cartier bun, select as putea spune dar cu portiunea lui de cloaca...indivizi interesanti tipe cam de duzina dar ...

12-06-2006 00:29:12
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
dar....?

19-10-2006 06:13:09
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

waldan a scris:

Pe mine.Desi stau putin pe net totusi am cunoscut tipe mortale si chiar le-am si intalnit e adevarat ca nu m-am culcat cu toate dar si e la fel de adevarat ca nu toate aratau bine dar mi-am facut prieteni (daca cunosti termenul) Poate ca multe sant tepe si pacaleli dar nu toate.Poate ca in cazul tau . . . .

fugi, ca te lauzi...!


19-10-2006 12:20:06
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fi-a-mea a scris:

Atunci sa schimbam putin aerul pe aici...Cartier bun, select as putea spune dar cu portiunea lui de cloaca...indivizi interesanti tipe cam de duzina dar ...

fauna internetului e diversificata...intru pe irc. cu un nick dat de calc."guest 20876" si am noroc sa nu frec menta ,dau de niste persoane cu bun simt si surpriza...interesante!colegul meu imi spune ca a agatat o tipa pe net si l-a vizitat la sala...n-a bagat-o in seama si a facut misto pe seama ei impreuna cu amicii,clienti statornici ai salii de net,pana tipa a plecat...am abordat-o si am inceput sa conversez cu ea facandu-ma ca nu-i cunosc povestea.Am ascuns convorbirile mele cu ea pana cand intr-o zi mi-a trimis niste poze de ale ei...am fost socat! Erau niste poze artistice si atunci l-am chemat pe tip sa-mi confirme daca e vb. de ea sau,nu.Reactia lui?A fost socat...
Vreti continuarea ...? Scoateti banii.... :D


19-10-2006 12:30:29
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
accepti plata in cartele reincarcabile .. ? :)

19-10-2006 15:11:25
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
bonuri de masa?

19-10-2006 15:22:29
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
revenind la povestea saptamanii:e ciudat cum i-am uitat tipei numele stiu ca pe colegul meu,asa zis amic(e mult de explicat de ce il cataloghez asa),il cheama Suciu...o lichea simpatica si dosebit de periculoasa( aici iar ar fi multe de lamurit...).deci!Suciu isi revine din uluiala si-mi confirma,derutat si umil ca un catelus ce-si tine coada intre picioare, ca tipa care il vizitase e cea din fotografii...de aici TOTUL s-a schimbat;deci era posibil ca tipa sa fie stripteusa la "Blue Moon",bucurestenii ar trebuie sa stie despre ce vorbesc pt. ca e pe Magheru vis-a-vis de cinema Scala...de aici povestea a luat o intorsatura ciudata desi insasi ce se intamplase pana atunci fusese extrem de interesant;acum am doua variante:
1.sa fiu concis...
2.sa prezint totul cat mai literar si atunci ve-ti citi o nuvela in episoade...
Voi lua in seama doar trei pareri care imparatsesc ACEEASI varianta...astept votul si increderea dvs.,doamnelor,domnilor,flacailor si domnisoarelor... :)


20-10-2006 13:54:57
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

fi-a-mea a scris:

...mie SINCER mi-au luat mintile tipele superbe care frecventau salile de net ( am lucrat o perioada destul de lunga in salile de net -asta se intampla in perioada de pionerat in domeniu la noi in tara)dar era o discrepanta profunda:tipele BUNE nu ieseau pe net decat pt. misto-uri sau combinatii ....



te ascult cu atentie..dezvolta ideea cu luatul mintilor si cu misto-urile...

Ultima modificare facuta de da_si_nu (20-11-2006 22:15:17)


20-11-2006 22:12:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Intotdeauna riscanta, pentru ca are picioare scurte si nu o tin puterile la alergatura lunga, minciuna duce (doar in mod aparent paradoxal) la descoperirea sigura si grabnica a adevarului. Cum? Ea provoaca - la cea mai mica adiere a sa - neincredere, noduri de ambitie si nebanuite aptitudini detectiviste. Acestea joaca in familie rolul ciclonului Flora, stirnind norii certei (pe cerul casei), inundatiile de lacrimi (pe obrazul sotiei), descarcarile electrice de nervi (ale ambilor soti). Si nu exista nicio garantie ca dupa o asemenea furtuna mai vine vremea buna. La copii, minciuna se poate naste si dintr-un exces de fierbere a imaginatiei infantile ce confunda realitatea cu fictiunea din poveste, lucru ce nu se mai repeta in viata adultului. Cea mai sigura terapie antimintire s-a dovedit convingerea ca e mult mai greu de tinut minte minciuna spusa decit de recunoscut adevarul infaptuit (oricum, pe jumatate iertat din momentul in care a fost rostit). Daca vreti sa dormiti noaptea in p[atul conjugal fara Diazepam, renuntati deci la minciuna. Niciun somnifer nu e mai sanatos si eficient ca o constiinta curata. Si, in plus, nu creeaza nici obisnuinte.

13-11-2007 16:23:12
   
dulcica4
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 17
Paradoxul adevarului.Naste suspiciuni.
Paradoxul indoielii.Ofera certitudini.
Paradoxul eului.Se vrea altul.
Paradoxul tacerii.Vorbeste.
Paradoxul bucuriei.Este egoista.
Paradoxul invidiei.Recunoaste superioritatea altuia.
Paradoxul invatarii.Studiul(din carti) te impiedica sa inveti( din viata).
Paradox.Adevar coafat in clovn.
(Petre Botezatu-Disonante)


18-07-2008 20:36:17
   
Pagini: 1    
Mergeti la