Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce murim?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 7 8 9 10
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Tot ce-i posibil, draga Onoyoko. :)

Va fi oricum o surpriza pentru oricine ce-i "dincolo" - iar surprizele cam rar sint PLACUTE... ;)


06-07-2008 16:20:11
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

Tot ce-i posibil, draga Onoyoko. :)

Va fi oricum o surpriza pentru oricine ce-i "dincolo" - iar surprizele cam rar sint PLACUTE... ;)
Oricum,daca e ceva dincolo,sunt sigura ca e mai bine decat aici. Acolo e mama mea,si din ceea ce spun cei care au fost in moarte cerebrala,acolo este muuulta iubire.

06-07-2008 22:11:05
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:


Xtremul a scris:

Tot ce-i posibil, draga Onoyoko. :)

Va fi oricum o surpriza pentru oricine ce-i "dincolo" - iar surprizele cam rar sint PLACUTE... ;)
Oricum,daca e ceva dincolo,sunt sigura ca e mai bine decat aici. Acolo e mama mea,si din ceea ce spun cei care au fost in moarte cerebrala,acolo este muuulta iubire.


Ono, mi se pare ca exagerezi putin - parca mi-ai da impresia ca te si legeni si asta nu-mi parea a-ti sta in fire. Una peste alta, mai ca ajung sa ma intreb si eu daca nu cumva cei care te banuiau la un moment dat ca ai juca un rol pe forumul asta aveau dreptate. Si totusi, nu neaparat. ...Oooof, dragoste! ...Of, suflet de femeie! Zambiti, va rog, ca am avut eu grija de oftat! :)


08-07-2008 22:49:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D:D:D
spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:


Xtremul a scris:

Tot ce-i posibil, draga Onoyoko. :)

Va fi oricum o surpriza pentru oricine ce-i "dincolo" - iar surprizele cam rar sint PLACUTE... ;)
Oricum,daca e ceva dincolo,sunt sigura ca e mai bine decat aici. Acolo e mama mea,si din ceea ce spun cei care au fost in moarte cerebrala,acolo este muuulta iubire.


Ono, mi se pare ca exagerezi putin - parca mi-ai da impresia ca te si legeni si asta nu-mi parea a-ti sta in fire. Una peste alta, mai ca ajung sa ma intreb si eu daca nu cumva cei care te banuiau la un moment dat ca ai juca un rol pe forumul asta aveau dreptate. Si totusi, nu neaparat. ...Oooof, dragoste! ...Of, suflet de femeie! Zambiti, va rog, ca am avut eu grija de oftat! :)


08-07-2008 23:25:27
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

CIUDATUL SA a scris:

:D:D:D
spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

Oricum,daca e ceva dincolo,sunt sigura ca e mai bine decat aici. Acolo e mama mea,si din ceea ce spun cei care au fost in moarte cerebrala,acolo este muuulta iubire.


Ono, mi se pare ca exagerezi putin - parca mi-ai da impresia ca te si legeni si asta nu-mi parea a-ti sta in fire. Una peste alta, mai ca ajung sa ma intreb si eu daca nu cumva cei care te banuiau la un moment dat ca ai juca un rol pe forumul asta aveau dreptate. Si totusi, nu neaparat. ...Oooof, dragoste! ...Of, suflet de femeie! Zambiti, va rog, ca am avut eu grija de oftat! :)

Rolul pe care il joaca in realitate e mult mai dramatic, merita numai compatimire.
Parerea mea.


11-07-2008 10:54:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D:D:D
NJD a scris:


CIUDATUL SA a scris:

:D:D:D
spuneti-mi Aly a scris:



Ono, mi se pare ca exagerezi putin - parca mi-ai da impresia ca te si legeni si asta nu-mi parea a-ti sta in fire. Una peste alta, mai ca ajung sa ma intreb si eu daca nu cumva cei care te banuiau la un moment dat ca ai juca un rol pe forumul asta aveau dreptate. Si totusi, nu neaparat. ...Oooof, dragoste! ...Of, suflet de femeie! Zambiti, va rog, ca am avut eu grija de oftat! :)

Rolul pe care il joaca in realitate e mult mai dramatic, merita numai compatimire.
Parerea mea.


11-07-2008 11:10:14
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284
Hai ca am primit un e-mail simpatic...cica de ce mor barbatii...il dau in copy paste ca e amuzant:
Daca iei o decizie fara s-o intrebi esti nesimtit. Daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata. Daca ii ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina. Daca te roaga ea, iti face o favoare. Daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara esti pervers. Daca nu, esti homo. Daca-i oferi flori, urmaresti ceva. Daca nu urmaresti, esti fraier. Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine. Daca nu, esti lipsit de ambitie. Daca o doare capul, e obosita. Daca te doare pe tine, n-o mai iubesti. Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat.Daca nu, ai pe altcineva. De aceea barbatii mor mai repede, decat femeile...


17-07-2008 18:40:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

sarabela a scris:

Hai ca am primit un e-mail simpatic...cica de ce mor barbatii...il dau in copy paste ca e amuzant:

Daca iei o decizie fara s-o intrebi esti nesimtit.
Daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata.
Daca ii ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina.
Daca te roaga ea, iti face o favoare.
Daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara esti pervers.
Daca nu, esti homo. Daca-i oferi flori, urmaresti ceva.
Daca nu urmaresti, esti fraier.
Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine.
Daca nu, esti lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e obosita.
Daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat.
Daca nu, ai pe altcineva.

De aceea barbatii mor mai repede decat femeile...

Io cred c-o sa mor daca ma mai chinui mult cu copy/pastuiri ilizibile !!! :( :) :D
(motiv pt. care am si "editat" chestia de mai sus).

By the way, lasind acu' la o parte FORMA si comentind FONDUL, ma-ntreb si io ca Giga: ceva ORIGINAL (fatat adicatelea de neuronu' propriu) nu se mai posteaza p-acilea ??? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-07-2008 19:02:03)


17-07-2008 18:50:25
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon vieux, nu-i cere asta taman sarabelei, ca nici Dumnezeu nu ia daca n-are de unde... :D

17-07-2008 19:17:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auzi bre ce topic DE CE MURIM ......paiiii sigur nu prea shtiu dar multzi dintre barbatzi au murit din cauza de femei :D:D:D

17-07-2008 20:00:22
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Nasha unei rude din Bucuresti ia spus finei ca a visat ca moare in acident. Ieri am primit confirmare ca visul a fost adevarat, a trecut pe cealalta lume in acident de masina, pierzandu-si capul.
De ce si cum a murit, se stie. Dar cum dreak a vazut-o cu doua saptamani inainte.


18-07-2008 08:38:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
A fost cineva foarte aproape de dorinta de a muri?
E greu ,e trist sa iti doresti asta ...dar un om cu coloana vertebrala stie si sa ceara ajutor....eu asa spun....si asa am facut....am tacut,am suferit crunt,si cand nu am mai vazut nici o iesire din labirintul suferintei mi-am dorit sa mor....dar tot atunci in sufletul zbuciumat mi-a palpait o raza de speranta...sa cer ajutor,sfat,sprijin...si asta nu consta in nimic material...doar nevoia de a ma asculta cineva,de a ma convinge ca nu sunt "razna "ca e normal sa simt asa intr-o situatie anume....sa imi spuna o parere....si tot asa si nu in multe parti...am ascultat pareri diferite....am vazut ca unii oameni sunt atat de superficiali si se rezuma atat de mult la material.... multi nu stiu sa aleaga ... multi sunt cei ce aleg situatia materiala in favoarea sufletului....prefera o casa in loc de liniste si armonie in suflet...
Ideea principala e ca trebuie sa iti dai singura seama cand ai nevoie de ajutor,sa iti dai seama din timp si daca asa se intampla ,un om puternic trece peste greutate...dorinta asta urata dispare,puritatea si naivitatea copilului te intaresc si iti da puterea sa lupti....sa lupti iar atunci cand nu mai poti,cand obosesti sa strigi dupa ajutoare ...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (19-07-2008 12:10:06)


19-07-2008 12:07:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

A fost cineva foarte aproape de dorinta de a muri?
E greu ,e trist sa iti doresti asta ...dar un om cu coloana vertebrala stie si sa ceara ajutor....eu asa spun....si asa am facut....am tacut,am suferit crunt,si cand nu am mai vazut nici o iesire din labirintul suferintei mi-am dorit sa mor....dar tot atunci in sufletul zbuciumat mi-a palpait o raza de speranta...sa cer ajutor,sfat,sprijin...si asta nu consta in nimic material...doar nevoia de a ma asculta cineva,de a ma convinge ca nu sunt "razna "ca e normal sa simt asa intr-o situatie anume....sa imi spuna o parere....si tot asa si nu in multe parti...am ascultat pareri diferite....am vazut ca unii oameni sunt atat de superficiali si se rezuma atat de mult la material.... multi nu stiu sa aleaga ... multi sunt cei ce aleg situatia materiala in favoarea sufletului....prefera o casa in loc de liniste si armonie in suflet...
Ideea principala e ca trebuie sa iti dai singura seama cand ai nevoie de ajutor,sa iti dai seama din timp si daca asa se intampla ,un om puternic trece peste greutate...dorinta asta urata dispare,puritatea si naivitatea copilului te intaresc si iti da puterea sa lupti....sa lupti iar atunci cand nu mai poti,cand obosesti sa strigi dupa ajutoare ...

1. Bine-ai revenit, draga Tasha !!! :)

2. Dorintza de-a muri ar trebui cred io sa fie ceva atit de "nenatural" incit sa nici nu existe... ;) Asta, fireste, se poate-ntimpla insa doar in lumile ideal-ireale !!! :D
In ciuda aparentzelor poate, io mi-s un optimist (desi "greseala" de-a gindi prea mult conduce inevitabil la pesimism) - si totusi, O DATA in viata (prin 1982) chiar mi-am dorit cu ardoare sa mor.
Culmea ca nu din cauza unor fatalitati inevitabile ale vietii, ci a actelor unor OAMENI cu suflet negru si caracter infect... :( - carora, daca acum (sau, in fine, dupa '89) le-as fi rupt gitul, sufeream clar mai mult eu decit ei. Omuletzi care-au fost si-s si acum bine-mersi (material cel putin), drept pentru care as fi inclinat sa cred ca legea Karmei e doar o inventzie.
Dar nu-i. E un ECHILIBRU :) in toate.

3. Nasol e cind NIMENI nu-ti sare (macar "simbolic") in ajutor in clipe d-astea de cumpana; poate ca asta-i insa modul prin care Regizorul de Sus ne probeaza (si... formeaza ;)) sufletele - si indeosebi componenta lor IERTATOARE - mai abitir, evident, decit in conditii "relaxate"...

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 13:00:04)


19-07-2008 12:39:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Acest "simbolic"...exista,depinde cat este de consistent...in fiecare dintre noi...dar stii ceva?chiar si un zambet face mult in situatii de criza...=)

19-07-2008 13:35:33
   
Pagini: 1 ... 7 8 9 10    
Mergeti la