Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / singuratate    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 11
sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!

21-08-2008 21:34:23
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!


Esti singur pentru ca asa vrei, nu te mai vaita! ...Exista atatia oameni "singuri" pe lume, incat, daca acestia ar dori cu adevarat sa scape de singuratate, cu siguranta s-ar gasi o cale. :D


23-08-2008 16:10:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

spuneti-mi Aly a scris:


vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!


Esti singur pentru ca asa vrei, nu te mai vaita! ...Exista atatia oameni "singuri" pe lume, incat, daca acestia ar dori cu adevarat sa scape de singuratate, cu siguranta s-ar gasi o cale. :D

Ei,Aly...nu-i chiar asa simplu....=(


23-08-2008 16:58:39
   
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 11
poate ptr.aly,e simplu.........eu nu ma vait,e doar o constatare trista dar adevarata!

23-08-2008 19:59:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!
De ce esti singur? Ia spune adevarul aici,ca la popa,de cate ori ti-ai batut nevasta,de cate ori ai ajuns beat acasa ? Recunoaste ce vicii ai,ca oricum nu te cred daca zici ca nu ai. Barbatul care e singur,ori e betiv ori chiar alcoolic,sau are ceva handicap,eu asa cred.

23-08-2008 20:59:16
   
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 11
sant pe acest forum,nu sa ma cert cu ....o nu stiu cine,putin imi pasa ca crezi sau nu,cea ce am spus!e clar,eu stiu ca nu sunt un betiv,si ca nu mi am batut nevasta!sincer ,nu stiu de ce spun asta unei necunoscute,care se pare e stapanul adevarului...probabil in mintea ta o femeie pleaca numai daca e batuta sau ca ia venit barbatul beat acasa!nu sant aici sa dau explicatii,dar zic urm.lucruri:sa le de dumnezeu bataie cat am dat eu la nevasta!iar de alcol,hai sa fim seriosi,de unde sti tu???crezi ca eu gandesc ca daca o femeie se da la altul ar trebui sa spun ca toate femeile sant curve,nu???pacat ca gandim subiectiv!asta e......oricum,eu stiu bine ce am facut sau ce nui am facut.....!

23-08-2008 21:26:06
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Pana la proba contrarie,ai prezumtia de nevinovatie,dar tu singur trebuie sa te analizezi si sa iti dai seama ca daca erai ok nu ai fii fost singur. Am un vecin caruia ii pute gura a hoit si ii mai iese si parul din nas si din urechi,dar sigur ca daca l-as intreba de ce e singur nu ar sti de ce. Sau ar da vina pe femei. Se stie ca noi,femeile ,avem simtul mirosului foarte dezvoltat,ne plac barbatii care miros bine. Eu una as prefera sa ma fta 100 de masculi curati si ingrijiti decat sa am langa mine un specimen burtos,caruia ii pute gura,are dinti lipsa, are par care ii iese din nas si din urechi,are mustata soioasa,care se umple de muci , si molfaie ca un urs. Si sunt multi ca in descrierea de mai sus,pe ei ii poate consola doar una care la randul ei nu se rade la subrat sau inghinal,care si ea are dantura facuta varza,pentru care aspectul ingrijit ,zice ea "arata ca esti tipa" . Ca in morala cu vulpea si strugurii,jegoasele ar fii si ele cu rve daca le-ar fte cineva. Asa ca frustrarea isi spune cuvantul.

23-08-2008 21:41:49
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!


Esti singur pentru ca asa vrei, nu te mai vaita! ...Exista atatia oameni "singuri" pe lume, incat, daca acestia ar dori cu adevarat sa scape de singuratate, cu siguranta s-ar gasi o cale. :D

Ei,Aly...nu-i chiar asa simplu....=(


Nu vrem noi sa fie simplu, de fapt, draga Tasha. :D Altfel, ar fi simplu. Nu ziceti oare, adesea, ca nu va plac cei care va vor si ca nu placeti celor care va plac? Well, asta e in natura umana. Omul are nevoie sa se simta nefericit. :D Fericirea e divina - de ea au parte doar oameni deosebiti.


23-08-2008 22:29:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-da, ma chere, aici nu pot decit sa fiu de acord cu tine:
Fericiti/e sint poate :rolleyes: doar cei/cele care au atitea calitati
incit isi permit sa... selecteze doar pe cei/cele asemenea lor !!! ;) :D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (23-08-2008 22:40:25)


23-08-2008 22:37:57
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Da-da, ma chere, aici nu pot decit sa fiu de acord cu tine:
Fericiti/e sint poate :rolleyes: doar cei/cele care au atitea calitati
incit isi permit sa... selecteze doar pe cei/cele asemenea lor !!! ;) :D:D


Nu. Fericirea e, inainte de toate, rasplata victoriei asupra propriei indaratnicii. Of, cu asta chiar ca am inceput sa filosofez! :D


23-08-2008 22:45:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iar te cam contrazici, Aly (ca toti filosofii, de fapt :D)
Desi, tot sofistic batind cimpii ;), fericit e poate si omu' ala deosebit care poate iubi PE TOATA LUMEA - inclusiv totzi retardatii, insensibilii etc... :rolleyes: :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-08-2008 22:49:18)


23-08-2008 22:48:24
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Iar te cam contrazici, Aly (ca toti filosofii, de fapt :D)
Desi, tot sofistic batind cimpii ;), fericit e poate si omu' ala deosebit care poate iubi PE TOATA LUMEA - inclusiv totzi retardatii, insensibilii etc... :rolleyes: :D:D


Of, ti se pare tie ca ma contrazic. ...Ce nu am explicat deocamdata pentru a fi foaaarte clar, e doar ca indaratnicia umana e x-trem de complexa - daca victoria asupra propriei indaratnicii este vreodata definitiva (si totala :D), atunci ea, victoria se autoanuleaza, saraca de ea.

:) :)


23-08-2008 22:56:02
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Uite ca nu-s indaratnic si nici deosebit,in schimb sunt fericit,trebuie sa recunosc totusi ca am avut o multime de victorii,in dragoste.

24-08-2008 02:22:07
   
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 11
imi pare rau,nu sant un om perfect si nici nu exista,nici barbati si nici femei,pot sa ma contrazici cat vrei dar e curios ca un timp esti o.k iar dupa ani buni....esti dat la o parte ca un gunoi!din fericire ,ptr.mine fara sa ma laud,sant un om deschis noului,nu sant refractar,nu am prejudecati su eu stiu ce ai mai spus ....pana la urma daca iti pica un dinte,te duci sil pui....!cu regret nu pot sa ma compar cu cei ce sant clienti fidrli la carciumi,crede ma!de f...t se gaseste slava domnului,ca santeti mai multe,treb.sa recunosti,dar din pacate unele sau uni nu stiu ce sa faca cu aceasta libertate,si de exprimare si de orice natura!ma repet,nu sant barbatul ideal,recunosc,dar....nici tu femeia ideala!toti suntem oameni,in primul rand si suntem supusi greselilor!asta e concluzia!

24-08-2008 17:01:13
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Xtreme' e ceva rau sa IUBESTI PE TOATA LUMEA???...eu una asa sint...nu pot sa fiu ranchiunoasa, razbunatoare...rasista...iubesc toti oamenii deopotriva...dar sint FERICITA numai langa UNUL!!!! :)))))

24-08-2008 18:29:42
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Unika,nu ai avut poate acazia sa lucrezi cu filipinezi,indieni,malaezieni,polonezi(care sa-ti spuna ca esti tigan,si stim cu toti cine erau numiti tiganii Europei dupa revolutia din 81),nemti si pe urma sa vezi daca ai sa mai fii asa nerasista,am sa te intreb daca iubesti ciorile astea imputite,care nu au dacat furat in cap.Nu mai zic nimic ca azi m-au suparat rau, si poate de aia sunt asa pormitm,mai am o luna de stat printre ei.Oricum oamenii in general sau inrait,nu stiu din ce motive.

Ultima modificare facuta de marin67 (24-08-2008 18:42:14)


24-08-2008 18:41:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:

Xtreme' e ceva rau sa IUBESTI PE TOATA LUMEA???...eu una asa sint...nu pot sa fiu ranchiunoasa, razbunatoare...rasista...iubesc toti oamenii deopotriva...dar sint FERICITA numai langa UNUL!!!! :)))))

Pai io ce tot propovaduiesc p-acilea, febletze ?! ;) (nu cu atita succes ca tine, in fine... n-am doar patrafir :D:D)

Doar am spus-o de enshpe ori: e clar ca nu poti iubi toate femeile din lume, da' merita macar sa incerci chestia asta !!!" :D:D

Clar, si ce spui tu e f. adevarat - doar sint grade diverse de iubire, de la cotzaiala "sportiva" :D si pina la adoratzia vesnica ;)...
De care insa putini muritori au parte sa-i "trazneasca" macar o data-n viata... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-08-2008 19:01:16)


24-08-2008 18:56:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Iar te cam contrazici, Aly (ca toti filosofii, de fapt :D)
Desi, tot sofistic batind cimpii ;), fericit e poate si omu' ala deosebit care poate iubi PE TOATA LUMEA - inclusiv totzi retardatii, insensibilii etc... :rolleyes: :D:D


Of, ti se pare tie ca ma contrazic. ...Ce nu am explicat deocamdata pentru a fi foaaarte clar, e doar ca indaratnicia umana e x-trem de complexa - daca victoria asupra propriei indaratnicii este vreodata definitiva (si totala :D), atunci ea, victoria se autoanuleaza, saraca de ea.
:) :)

Marea Preoteasa :D vaz ca n-are timp de conversatii forumizdice decit prin X-puburi cu constantzenii ;), da' nici tu, ma chere, nu prea apari des prin zona...

In fine, hai sa ne mai contrazicem :D un pic intr-o duminica anosta (nu insa si pentru tine anosta, sper):
Mai sus, graishi chiar un adevar, sa stii - si rar recunosc ca o femeie are dreptate - evident, fiindca de obicei nici n-are. :D:D

Totusi, ca sa nu adormim :D cumva cu capu' pe monitor de atita armonie unanima in opinii, uite ca tot am obiectzii (nici nu se putea altfel - :D:D hihihi).
Dar stii o chestie? :rolleyes: - m-am sucit ;), nu ti le mai spun AICI, in scris...

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-08-2008 21:59:00)


24-08-2008 21:51:25
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Iar te cam contrazici, Aly (ca toti filosofii, de fapt :D)
Desi, tot sofistic batind cimpii ;), fericit e poate si omu' ala deosebit care poate iubi PE TOATA LUMEA - inclusiv totzi retardatii, insensibilii etc... :rolleyes: :D:D


Of, ti se pare tie ca ma contrazic. ...Ce nu am explicat deocamdata pentru a fi foaaarte clar, e doar ca indaratnicia umana e x-trem de complexa - daca victoria asupra propriei indaratnicii este vreodata definitiva (si totala :D), atunci ea, victoria se autoanuleaza, saraca de ea.
:) :)

Marea Preoteasa :D vaz ca n-are timp de conversatii forumizdice decit prin X-puburi cu constantzenii ;), da' nici tu, ma chere, nu prea apari des prin zona...

In fine, hai sa ne mai contrazicem :D un pic intr-o duminica anosta (nu insa si pentru tine anosta, sper):
Mai sus, graishi chiar un adevar, sa stii - si rar recunosc ca o femeie are dreptate - evident, fiindca de obicei nici n-are. :D:D

Totusi, ca sa nu adormim :D cumva cu capu' pe monitor de atita armonie unanima in opinii, uite ca tot am obiectzii (nici nu se putea altfel - :D:D hihihi).
Dar stii o chestie? :rolleyes: - m-am sucit ;), nu ti le mai spun AICI, in scris...


Hopa! :) :)

Intre noi fie vorba, cica obiectiile ar fi un semnal de interes pentru a cumpara. :D


24-08-2008 22:23:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:



Of, ti se pare tie ca ma contrazic. ...Ce nu am explicat deocamdata pentru a fi foaaarte clar, e doar ca indaratnicia umana e x-trem de complexa - daca victoria asupra propriei indaratnicii este vreodata definitiva (si totala :D), atunci ea, victoria se autoanuleaza, saraca de ea.
:) :)

Marea Preoteasa :D vaz ca n-are timp de conversatii forumizdice decit prin X-puburi cu constantzenii ;), da' nici tu, ma chere, nu prea apari des prin zona...

In fine, hai sa ne mai contrazicem :D un pic intr-o duminica anosta (nu insa si pentru tine anosta, sper):
Mai sus, graishi chiar un adevar, sa stii - si rar recunosc ca o femeie are dreptate - evident, fiindca de obicei nici n-are. :D:D

Totusi, ca sa nu adormim :D cumva cu capu' pe monitor de atita armonie unanima in opinii, uite ca tot am obiectzii (nici nu se putea altfel - :D:D hihihi).
Dar stii o chestie? :rolleyes: - m-am sucit ;), nu ti le mai spun AICI, in scris...


Hopa! :) :)

Intre noi fie vorba, cica obiectiile ar fi un semnal de interes pentru a cumpara. :D

Te pricepi la negocieri ma tres chere!!!;)
Doar ca atunci cand e vorba de suflet e cam greu zic eu...=)


27-08-2008 07:32:50
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!



Singuratatea tine de optiunea fiecaruia. Eu asa vad lucrurile.Dc iti doresti cu adevarat poti scapa de ea.Totul e sa nu te cramponezi sa scapi numai intr-un singur mod, acela previzibil. Si inca ceva: nu cauta intr-adins iubirea, nu vei face decat sa adancesti prapastia dintre tine si ea. Cand vei fi pregatit si vei dori cu adevarat ,vei sti unde sa o cauti. Mai mult chiar, va veni in intampinarea ta.


27-08-2008 13:33:35
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

vasy44 a scris:

imi pare rau,nu sant un om perfect si nici nu exista,nici barbati si nici femei,pot sa ma contrazici cat vrei dar e curios ca un timp esti o.k iar dupa ani buni....esti dat la o parte ca un gunoi!din fericire ,ptr.mine fara sa ma laud,sant un om deschis noului,nu sant refractar,nu am prejudecati su eu stiu ce ai mai spus ....pana la urma daca iti pica un dinte,te duci sil pui....!cu regret nu pot sa ma compar cu cei ce sant clienti fidrli la carciumi,crede ma!de f...t se gaseste slava domnului,ca santeti mai multe,treb.sa recunosti,dar din pacate unele sau uni nu stiu ce sa faca cu aceasta libertate,si de exprimare si de orice natura!ma repet,nu sant barbatul ideal,recunosc,dar....nici tu femeia ideala!toti suntem oameni,in primul rand si suntem supusi greselilor!asta e concluzia!


Sa nu uiti ca mai mult de 2 ani (in general),o femeie nu te iubeste ,pt ca se plictiseste,are nevoie de emotii noi :D ,exista exceptii binenteles dar sunt destul de rare :) asa ca pregatestete pentru viitor si... ai mare grija cu cine faci copii,asteapta fro 4 ani ca sa fii sigur ca nu-i zboara mintea in colturi :D cand sunt semne rele,pregaeste-te sa faci fatza capriciilor alteia ;)

Nu uita nici ca majoritatea sunt rasfatzate,capricioase si f.f. egoiste(chiar dac UNEORI dau dovada de o mare generozitate,mai ales prin cuvinte,doar nu o costa mare lucru,daca totusi chiar e generoasa in anumite momente,nu uita<iarasi> ca tot tu vei plati ,mai scump decat face) :D oricat te-ai omora sa-i faci pe plac , tot degeba si la sfarsit ,tot un nimeni ramai pt ea, eventual ramai o sursa de venituri .... nimic mai mult :D

Cand are grija detine,se baga peste tot,iti aduce mancarea la pat,nu e totdeauna din dragoste,

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 14:50:55)


27-08-2008 14:34:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Te pricepi la negocieri ma tres chere!!!
Doar ca atunci cand e vorba de suflet e cam greu zic eu..." (Quote Tasha)



Se pot lua lectii de la D-evil, sa stiti ! :D
La vinzari/cumparari mefistofelice de suflete e as (are procura de la Al de Sus, anyway ;))...

P.S. a.b.e. (au bon entendeur :D): Rar, dar mai fac (ca acuma) si promisiuni "de cumparare" fara termen precis. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-08-2008 18:01:39)


27-08-2008 17:28:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:


vasy44 a scris:

imi pare rau,nu sant un om perfect si nici nu exista,nici barbati si nici femei,pot sa ma contrazici cat vrei dar e curios ca un timp esti o.k iar dupa ani buni....esti dat la o parte ca un gunoi!din fericire ,ptr.mine fara sa ma laud,sant un om deschis noului,nu sant refractar,nu am prejudecati su eu stiu ce ai mai spus ....pana la urma daca iti pica un dinte,te duci sil pui....!cu regret nu pot sa ma compar cu cei ce sant clienti fidrli la carciumi,crede ma!de f...t se gaseste slava domnului,ca santeti mai multe,treb.sa recunosti,dar din pacate unele sau uni nu stiu ce sa faca cu aceasta libertate,si de exprimare si de orice natura!ma repet,nu sant barbatul ideal,recunosc,dar....nici tu femeia ideala!toti suntem oameni,in primul rand si suntem supusi greselilor!asta e concluzia!


Sa nu uiti ca mai mult de 2 ani (in general),o femeie nu te iubeste ,pt ca se plictiseste,are nevoie de emotii noi :D ,exista exceptii binenteles dar sunt destul de rare :) asa ca pregatestete pentru viitor si... ai mare grija cu cine faci copii,asteapta fro 4 ani ca sa fii sigur ca nu-i zboara mintea in colturi :D cand sunt semne rele,pregaeste-te sa faci fatza capriciilor alteia ;)

Nu uita nici ca majoritatea sunt rasfatzate,capricioase si f.f. egoiste(chiar dac UNEORI dau dovada de o mare generozitate,mai ales prin cuvinte,doar nu o costa mare lucru,daca totusi chiar e generoasa in anumite momente,nu uita<iarasi> ca tot tu vei plati ,mai scump decat face) :D oricat te-ai omora sa-i faci pe plac , tot degeba si la sfarsit ,tot un nimeni ramai pt ea, eventual ramai o sursa de venituri .... nimic mai mult :D

Cand are grija detine,se baga peste tot,iti aduce mancarea la pat,nu e totdeauna din dragoste,

E doar o teorie de vindut cartzi fraierilor, cumetre stromboli, asta cu "dragostea tine doar 2 ani". :D
Aia "hormonal-fizica" :rolleyes: adica, s-ar zice - cu endorfine, feromoni si alte chestii biologice - reale, dar nu exclusive ca actiune.
La oamenii inteligenti si sensibili functioneaza clar teoria mea "unlimited love" - evident, nu la animalele materialiste :(
si ghidonate doar de instincte primare care au invadat parca Terra cu globalizeishanu' :D asta de-o vreme !!!

Personal, pot spune ca inca mai iubesc (cumva :D) chiar si pe o fosta amica din liceu... pentru MINTEA ei stralucita mai ales.
Chiar daca acum e foarte departe, de multa vreme. Ramine oricum in "top-5" al celor mai destepte femei cunoscute de mine
(in sens biblic, clar :D) vreodata. ;)
SINGURELE DESTEPTE, DE ALTFEL... :D:D hihihi (sint un norocos, va zic io, dac-am dat de 5 intr-o viata...:D)

Aaaa, sa nu uit: nici varianta ailalta cu "stingerea atractiei fizice" (tot in 2-3 ani maximum) nu-i de fapt valabila -
- si vorbesc acum tot din experientza proprie (unul din putinele avantaje ale starii de... agregare de MOSH :D:D).
Fiindca am iubit (o fi fost insa chiar... iubire sau altceva ?! :rolleyes:) o tipa timp de vreo sapte anisori,
fara sa fi existat intre noi, in principiu, alt nivel de comunicare decit ala "prin cearsafuri" :D:D (in fine, si prin alte locuri-peisaje ;))...
Se poate intilni deci si o continuitate de lunga durata... strict sexuala :D, atunci cind (rarissim) TOTUL se potriveste perfect exclusiv la nivelul asta, de ce nu ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-08-2008 17:59:37)


27-08-2008 17:37:33
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Xtremul a scris:


stromboli a scris:


vasy44 a scris:

imi pare rau,nu sant un om perfect si nici nu exista,nici barbati si nici femei,pot sa ma contrazici cat vrei dar e curios ca un timp esti o.k iar dupa ani buni....esti dat la o parte ca un gunoi!din fericire ,ptr.mine fara sa ma laud,sant un om deschis noului,nu sant refractar,nu am prejudecati su eu stiu ce ai mai spus ....pana la urma daca iti pica un dinte,te duci sil pui....!cu regret nu pot sa ma compar cu cei ce sant clienti fidrli la carciumi,crede ma!de f...t se gaseste slava domnului,ca santeti mai multe,treb.sa recunosti,dar din pacate unele sau uni nu stiu ce sa faca cu aceasta libertate,si de exprimare si de orice natura!ma repet,nu sant barbatul ideal,recunosc,dar....nici tu femeia ideala!toti suntem oameni,in primul rand si suntem supusi greselilor!asta e concluzia!


Sa nu uiti ca mai mult de 2 ani (in general),o femeie nu te iubeste ,pt ca se plictiseste,are nevoie de emotii noi :D ,exista exceptii binenteles dar sunt destul de rare :) asa ca pregatestete pentru viitor si... ai mare grija cu cine faci copii,asteapta fro 4 ani ca sa fii sigur ca nu-i zboara mintea in colturi :D cand sunt semne rele,pregaeste-te sa faci fatza capriciilor alteia ;)

Nu uita nici ca majoritatea sunt rasfatzate,capricioase si f.f. egoiste(chiar dac UNEORI dau dovada de o mare generozitate,mai ales prin cuvinte,doar nu o costa mare lucru,daca totusi chiar e generoasa in anumite momente,nu uita<iarasi> ca tot tu vei plati ,mai scump decat face) :D oricat te-ai omora sa-i faci pe plac , tot degeba si la sfarsit ,tot un nimeni ramai pt ea, eventual ramai o sursa de venituri .... nimic mai mult :D

Cand are grija detine,se baga peste tot,iti aduce mancarea la pat,nu e totdeauna din dragoste,

E doar o teorie de vindut cartzi fraierilor, cumetre stromboli, asta cu "dragostea tine doar 2 ani". :D
Aia "hormonal-fizica" adica, s-ar zice - cu endorfine, feromoni si alte chestii biologice - reale, dar nu exclusive ca actiune.
La oamenii inteligenti si sensibili functioneaza clar teoria mea "unlimited love" - evident, nu la animalele materialiste :(
si ghidonate doar de instincte primare care au invadat parca Terra cu globalizeishanu' :D asta de-o vreme !!!

Personal, pot spune ca inca mai iubesc (cumva :D) chiar si pe o fosta amica din liceu... pentru MINTEA ei stralucita mai ales.
Chiar daca acum e foarte departe, de multa vreme. Ramine oricum in "top-3" al celor mai destepte femei cunoscute de mine (in sens biblic, clar :D) vreodata. ;)
SINGURELE DESTEPTE, DE ALTFEL... :D:D hihihi (sint un norocos, va zic io, dac-am dat de 3 intr-o viata...:D)

Aaaa, sa nu uit: nici varianta ailalta cu "stingerea atractiei fizice" (tot in 2-3 ani maximum) nu-i de fapt valabila
- si vorbesc acum tot din experientza proprie (unul din putinele avantaje ale starii de... agregare de MOSH :D:D).
Fiindca am iubit (o fi fost insa chiar... iubire sau altceva ??:rolleyes:) o tipa timp de vreo sapte anisori,
fara sa existe intre noi alt nivel de comunicare decit ala "prin cearsafuri" :D:D (in fine, si prin alte locuri-peisaje ;))...
Poate exista deci si o continuitate de lunga durata... strict sexuala :D, atunci cind (rarissim) TOTUL se potriveste perfect exclusiv la nivelul asta, de ce nu ?! :rolleyes:



Xtremule.... nu vorbeam din carti,iar teoriile pot fi valabile chiar si in cati,doar sunt adunate din realitate cele mai multe,altfel nu le-ar screme unii degeaba ;)

in ce priveste experintza... stii ce simti si ce gandesti tu , dar esti sigur de ce simte si ce gandeste ea? :D mai vorbeam si de exceptii daca ai observat ;)

Apropo,daca vorbeam din carti,le-as fi recomandat :) daca vorbesc ca stan si tu imi spui ca nu e valabil,gandeste-te ca poate nu e valabil doar la tine :D ,totusi ma indoiesc ,altfel mai erai si azi cu aceeasi

vezi sa nu te foloseasca,cum zicea ali ca ne folosesti pe noi :D daca-ti convine ,ok,dar nu-mi cere sa pun botul la fel ca tine :)

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 18:03:57)


27-08-2008 18:01:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Am zis sapte ani - care nu-s nici 2, nici 3. Punct. :D - restul sint detalii. ;)

2. Am modificat "3 femei destepte" intilnite in viatza cu "5". Motivul? O reevaluare retrospectiva care a inclus INCA un tip de inteligentza...nativa. ;)

3. Normal ca n-am pretentzia ca ce-i valabil la mine sa fie si la alti disperati/frustrati/complexati etc. :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-08-2008 18:12:07)


27-08-2008 18:07:25
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Si eu vorbeam de 2 ani cat te iubeste SINCER nu cati ani va dati cu tigaile in cap :D
,
adic in afara de tine,restu-s asa cum zici? frustrati,complexati?Poate lasi loc si de exceptii pentru cei ce-ti ajung macar la glezna :D

daca tu care ai atatea calitati nu ai reusit s-o "retii" indragostita pe superinteligenta ,cum pot sa faca oamenii de rand? ;) la balauri li se taie capetele si nu de supermani ci de oameni normali :)

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 18:49:10)


27-08-2008 18:40:05
   
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 11
interesante lucruri,caile domnului sant tare incurcate!cine stie cum e mai bine?parerile sant contradictorii....problema ca din tot cea ce facem,lipseste respectul!si asta spun totul!pana la urma,fiecare om are prioada lui de glorie dar si de decadere!

27-08-2008 20:29:48
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

stromboli a scris:

Xtremule.... nu vorbeam din carti,iar teoriile pot fi valabile chiar si in cati,doar sunt adunate din realitate cele mai multe,altfel nu le-ar screme unii degeaba ;) (..) vezi sa nu te foloseasca,cum zicea ali ca ne folosesti pe noi :D daca-ti convine ,ok,dar nu-mi cere sa pun botul la fel ca tine :)


1. "Din carti" e clar ca nu vorbesti, pentru ca -- eu ti-am zis deja, acum doar ma repet -- se vede cu ochiul liber ca nu pricepi mare lucru din scriu altii. Daca ma gandesc doar la ce scriu eu pe acest forum si la ce te straduiesti tu sa-mi raspunzi, imi aduc aminte imediat de o hotarare deja veche de a nu te mai lua in seama. Atat de veche, incat, iata, uitasem de ea! :)

2. Cand il intrebam (in scris, desigur :D) pe Xtrem(ul) daca ne foloseste, foloseam termenul altfel decat se vede treaba ca ai inteles tu. Deloc surprinzator, nu-i asa? :D


27-08-2008 23:22:37
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


stromboli a scris:

Xtremule.... nu vorbeam din carti,iar teoriile pot fi valabile chiar si in cati,doar sunt adunate din realitate cele mai multe,altfel nu le-ar screme unii degeaba ;) (..) vezi sa nu te foloseasca,cum zicea ali ca ne folosesti pe noi :D daca-ti convine ,ok,dar nu-mi cere sa pun botul la fel ca tine :)


1. "Din carti" e clar ca nu vorbesti, pentru ca -- eu ti-am zis deja, acum doar ma repet -- se vede cu ochiul liber ca nu pricepi mare lucru din scriu altii. Daca ma gandesc doar la ce scriu eu pe acest forum si la ce te straduiesti tu sa-mi raspunzi, imi aduc aminte imediat de o hotarare deja veche de a nu te mai lua in seama. Atat de veche, incat, iata, uitasem de ea! :)

2. Cand il intrebam (in scris, desigur :D) pe Xtrem(ul) daca ne foloseste, foloseam termenul altfel decat se vede treaba ca ai inteles tu. Deloc surprinzator, nu-i asa? :D


Deja o mare parte din ce scrii,doar tu POATE intelegi ceva (sunt convins ca nu e vorba de inteligentza superioara gen einstein),altfel nu incerca xtremul sa-ti decripteze limba de lemn(cred ca se chinuie degeaba,nu spui mare lucru,chiar daca in cantitati mari).

In ce priveste "folositul",l-ai explicat foarte clar intr-o postare ulterioara , o alta ocazie sa-ti exprimi frustrarea? Inteligenta lu peste ... he he he  :D

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 00:28:54)


28-08-2008 00:28:12
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14

vasy44 a scris:

sant singur si imi umplu timpul cu muzica!si cu amintiri placute si neplacute!cu trairi si cu deziluzi!imi pun intrebarea retorica de altfel de ce se intampla aceste lucruri sau de ce sau intampla!e un mister....sau natura umana e atat de complicata incat nui mai intelegi sensul!probabil,fiecare ,are stabilit un parcurs,ce face,daca are succes,daca decade....am avut momente inaltatoare dar...am revenit pe pamant!nu stiu,ori am ghinion,ori nu am noroc....e frustrant sa vezi ca toate ti se intampla numai tie!prima sotie mia murit....a doua...a fugit!coincidenta??destin??un lucru e clar:sant singur!



...Parerea mea este ca tu nu mai vezi si in dreapta si in stanga...ci mergi pe un singur drum...inainte...Dar incearca sa vezi si restul, sa scapi de pesimism...de suparari si de gadul cu nevestele tale...incearca sa te redescoperi...Iti poti schimba lookul...incearca sa mergi prin locuri noi...sa faci lucruri noi...ptr ca cineva undeva te va observa.Ce naiba...sun 7 femei pe un barbat...statistic vorbind...e imposibil sa ramai neremarcat de una din ele ! Succes:*


31-08-2008 16:29:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Moaaaama... 7 fomei p-un mascul?! :rolleyes: :D
Stiu ei musulmanii ce stiu atunci de-i lasa cu cite 4 neveste... ;)
Desi eu stiam ca proportia statistica f/b la nivel global e de circa 52/48 % doar... in fine, tu sigur stii mai bine... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 16:36:39)


31-08-2008 16:35:32
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
:d...ma rog asa am citit...ca sunt 7 femei la un cap de barbat ... din nefericire pentru noi...:(

31-08-2008 16:56:39
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
7 femei la un cap???   ala de sus....sau???:D.. ca daca e altul da-l doamne iarta ca nu-i balaur cu sapte capete sa le poate face fatza...la toate :D :D :D...nahhh ca a venit si a opta...sa se bage-n seama :D

31-08-2008 17:19:28
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
:)) hmm sa speram ca ala de sus... ca sa nu gandeasca cu celalalt...adevarat...cu cea de-a 8-a :d

31-08-2008 17:27:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa-ntzeleg ca am acum... 8 femei pe cap ?!  :rolleyes: (fiindca alti masculi nu vad prin zona) :D:D
Mai rasfirate, fetelor, cit ati fi voi de adorabile, nu cred sa mai fac fatza (cit de cit onorabil, normal :D) nici macar la una poate... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 17:44:29)


31-08-2008 17:42:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Sa-ntzeleg ca am acum... 8 femei pe cap ?!  :rolleyes: (fiindca alti masculi nu vad prin zona) :D:D
Mai rasfirate, fetelor, cit ati fi voi de adorabile, nu cred sa mai fac fatza (cit de cit onorabil, normal :D) nici macar la una poate... ;)

Bati in retragere?
Parca erai mai sigur pe tine mai zilele trecute...ce s-o fi intamplat?;)
=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (31-08-2008 17:46:18)


31-08-2008 17:46:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ma mai incurajam doar si io, ma chere ;) - stii doar ca netul (ca si hirtia) suporta orice ! :D
Va tzuk oricum pe portofele :D pe ziua de azi, mai tre'sa dau o tura (de citeva sute de km :)) si prin viata reala!
Un sfirsit de weekend abracadabrant tuturor deci. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 17:57:28)


31-08-2008 17:55:16
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
Multumim la fel :*

31-08-2008 17:59:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Ma mai incurajam doar si io, ma chere ;) - stii doar ca netul (ca si hirtia) suporta orice ! :D
Va tzuk oricum pe portofele :D pe ziua de azi, mai tre'sa dau o tura (de citeva sute de km :)) si prin viata reala!
Un sfirsit de weekend abracadabrant tuturor deci. ;)

Multumim!ai grija de tine!
O vreme voi lipsi si eu...dar ma voi gandi la voi in fiecare zi!
va pup!=)


31-08-2008 18:00:15
   
Pagini: 1    
Mergeti la