Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / HeLp.    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
De mica...eu locuiesc cu parintii si cu matusa mea, sora mamei mele...care s-a indragostit de tatal meu.I-am prins de multe ori facand sex ...de multe ori chiar cu mine in pat...( am un pat destul de mare...si stateam cu spatele la ei, cica dormeam ...asea se gandeau ei )...ma rog...niciodata n-am putut sa-i zic mamei mele despre treaba asta...mereu stateam si ma consumam singura...plangeam si imi omoram timpul ptr greselile altora...Trecand de acest moment critic din viata mea am dat in altul...Acum mama are amant...un barbat cu copil acasa ( ca si ea dealtfel)...cu 10 ani mai mic ca ea...si ca si in relatia tatalui meu cu matusa mea...tot eu sunt la mijloc...tot eu aflu...ea, mama, se comporta foarte ciudat...numai doarme cu tatal meu...tot timpul e cu telefonul in mana, primeste si trimite msg...se gateste din ce in ce mai mult, stand in oglinda chiar si 2 -3 ore...Nu stiu ce sa mai fac :((((((...Ajutor...

31-08-2008 17:29:27
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Ancu la inceput am vrut sa fac o gluma si sa spun ca relatia tatalui tau cu matusha nu e o tragedie..ca a ramas in familie..pe cand mama ta include un "strain"...dar te inteleg ca nu-ti este ushor sa pastrezi "secretele" altora si sa fi la "mijloc" nestiind ce sa faci,pentru ca imi imaginez ca-ti iubesti si mama si tatal in aceiasi masura si nu vrei ca tocmai tu ca fi "marul discordiei" dintre ei!...Eu zic sa-i lasi sa-si dea singuri seama de greselile pe care le fac...iar tu sa-ti traiesti viatza ta...frumos si linistit fara sa fi influentata de ceea ce fac parintii tai...nu sintem noi in masura sa-i judecam...oricat de greu ne-ar fi!

31-08-2008 17:40:34
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
Asta asa e ...ai foarte mare dreptate...dar de ce se gandesc numai la ei ?oare au uitat ca trebuie sa le pese de singurul lor copil..?! ca nu se mai iubesc ...e clar...dar eu ?...mie mi se pare de-a dreptul groaznic ceea ce fac ei...eu...raman cu traume in timp ce ei se simt bine...

31-08-2008 17:46:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

AncuYo a scris:

Asta asa e ...ai foarte mare dreptate...dar de ce se gandesc numai la ei ?oare au uitat ca trebuie sa le pese de singurul lor copil..?! ca nu se mai iubesc ...e clar...dar eu ?...mie mi se pare de-a dreptul groaznic ceea ce fac ei...eu...raman cu traume in timp ce ei se simt bine...

Uff!!!iresponsabil gestul lor...=(
Dar vorba Unikai lasa-i pe ei sa-si rezolve problemele,stiu ca te doare,ii iubesti pe toti trei si nu vrei sa sufere niciunul....


31-08-2008 17:53:58
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
Da...ii iubesc doar sunt parintii mei...si matusa care m-a crescut de mica...dar cum ramane cu respectul?N-as putea sa mai am asa ceva...pentru ei,iar lor...nuh le pasa.Chiar daca mi-au oferit totul...poate vroiam altceva, nu material vorbind.Ei n-au fost alaturi de mine...nici macar nu ma cunosc cu adevarat...imi doream PARINTI nu straini...si sufar enorm pentru faptele lor...:(:(:(

31-08-2008 17:58:42
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Vezi tu Ancu,este o situatie de tot rahatul ca sa zic asa,ei dau in tine indirect si involuntar trecindu-te cu drept sau fara la pierderi colaterale,si asta doar de dragul,,patului,,trist cu adevarat,au mintea-n p...a cu totii,ca sa te pastrezi cu mintea intreaga nu-i judeca ci respecta-i ca pe parinti si rude ce-ti sint iar tu vezi de drumul tau,aici este si o parte buna  totusi,viata ,ti-a dat o lectie gratuit (fara sa o fi cerut),incearca sa inveti ceva din asta....toate cele bune

Ultima modificare facuta de Carol38 (31-08-2008 19:36:38)


31-08-2008 19:35:49
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Hm.., esti despartita, vad. ...Nu crezi ca esti cam mare ca sa te mai vaieti de parinti? Daca ce spui tu e adevarat, probabil ca maritisul tau a fost un fel de fuga de-acasa. Ia incearca tu sa pleci inca o data, de data asta normal si cu responsabilitate! :)

Se spune, pe drept, ca nu ne alegem parintii. Singurul mod de a ajunge sa te simti mai bine in momentul asta este sa te ocupui de construirea unei vieti mai bune pentru tine. Succes!


31-08-2008 22:23:42
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Doar ce am raspuns in legatura cu focul de paie...uite ca imi dai dreptate,eu nici macar nu-i citisem profilul fetii

31-08-2008 22:49:23
   
?? AncuYo
Cont Sters

Inregistat: 31-08-2008
Mesaje: 14
Prea mare nu cred...am 18 ani...pur si simplu...eu nu pot sa traiesc asa...ceream niste sfaturi...pt ca nu pot sa imi dau seama cum gandesc ei...Iar maritata n-am fost niciodata...am avut o relatie de 4 ani de zile...dar s-a dus totul...oricum Carol38 ms pt sfat si ms tuturor...:*

31-08-2008 23:34:23
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Chiar daca ti-ai da seama cum gindesc ce ar mai conta,constientizeaza ca esti o persoana matura si ca ai viata ta iar ei sint ceea ce sint si au viata lor,gata,ai aripi ,lasa tita mami in pace si dute ,asta este viata si crede-ma ca este frumoasa..de cele mai multe ori

31-08-2008 23:53:00
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

AncuYo a scris:

Prea mare nu cred...am 18 ani...pur si simplu...eu nu pot sa traiesc asa...ceream niste sfaturi...pt ca nu pot sa imi dau seama cum gandesc ei...Iar maritata n-am fost niciodata...am avut o relatie de 4 ani de zile...dar s-a dus totul...oricum Carol38 ms pt sfat si ms tuturor...:*


Hmm, iata cum spui tu niste lucruri despre care pe mine au darul sa ma puna pe ganduri. ..Care va sa zica: ai cam trombonit lumea cu profilul -- oare chiar ai 18 ani impliniti? :rolleyes:

Draga mea, daca ai intrat pe-aici doar ca sa-ti intelegi parintii, tine minte doua chestii: [1] sexul ar trebui sa fie mai intai nectarul dragostei ca sa nu fie.. ordinar si [2] dragostea este o floare rara, care nu infloreste niciodata aiurea. De dorul dragostei, oamenii nechibzuiti incearca adesea sa bea nectarul unei flori inexistente, ceea ce este de cele mai multe ori hilar, uneori putandu-se dovedi insa si tragic.

Acum, fii foarte atenta, ca am sa-ti vorbesc cu mult simt al raspunderii :), ceea ce iata, recunosc, nu fac foarte frecvent pe forumul asta:
Cei care intalnesc dragostea adevarata in cursul unei vieti sunt din ce in ce mai putini astazi, pentru ca floarea dragostei nu apare nici in inimi trufase, nici pentru spirite blazate. Fie-ti mila de oameni ca cei pe care ni i-ai descris ca fiind parintii tai, nu-i condamna foarte tare pentru fac ce fac din confuzie si nefericire. ..Ai grija de sufletul tau si de trupul tau, cultiva-ti idealurile si menajeaza-ti credintele!

Daca respecti ce vei descifra astfel in propria inima, pentru tine iubirea va fi altfel decat ce ai vazut tu pana acum. Faptul ca relatia ta de 4 ani s-a dus nu inseamna mare lucru. Se risipesc si familii cu copii, darmite o prietenie de adolescenta! Traita cumsecade, fiecare relatie de care ai parte este menita a te pregati pentru a trai data viitoare dragostea la o calitate si mai inalta, pana cand calitatea iubirii de care vei ajunge capabila se va dovedi suficienta pentru a intretine o relatie definitiva.

Sigur ca in dragoste este nevoie de doi, dar poti sa fii sigura mereu ca nu numai tu ai nevoie de iubire. Oamenii vor avea cu totii, intotdeauna, nevoie de dragoste, iar cei care inteleg dragostea si i-au invatat conditiile invata la un moment dat sa se si recunoasca.


01-09-2008 22:00:39
   
Pagini: 1    
Mergeti la