Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Te regasesti aici ? Impusca-te !    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:


traven a scris:

as face afirmatia ca asistam clar la rescrierea sonetului, finalul prezentandu-ne un eventual ... Petruchio ;) ... taindu-si venele :rolleyes::rolleyes:;) ...

Ti se pare ca amaratul asta seamana cu Petruchio ?!...
E doar un biet loser  si singurul motiv pentru care traieste inca, e ca nu are cu ce sa isi cumpere o lama.


Nu era vorba de cineva anume, foloseam numele la modul generic, vrand de fapt sa spun ca ma conving din ce in ce mai mult de faptul ca in cazul tau, cineva cu veleitati de Petruchio l-ar face pe bietul Sisif sa para ( prin comparatie) un turist in concediu la un hotel de 5 stele pe o insula tropicala ... si crede-ma ca nu spun asta la modul admirativ, asa cum poate gresit am lasat sa se inteleaga facand referire la replicile (apreciative la adresa ta) schimbate intre PPan si Xtremul.
Subscriu categoric opiniei potrivit careia o femeie care reprezinta o provocare pe toate planurile ( ... deci, de buna credinta, nu contest pana la proba contrarie faptul ca fotografiile iti apartin, iar replicile date constituie intradevar dovezi clare ca nu ti-ai neglijat exercitiile de gimnastica neuronala ) , daca e si un pic "scorpie", mentine interesul ( celor din jur in general si a partenerului in special ) asupra propriei persoane mult mai usor si o perioada mult mai indelungata decat genul submisiv, dar, in cazul tau, acel "pic" a cam trecut linia dincolo de care se transforma intr-un adevarat handicap in ceea ce priveste socializarea ( cel putin pe acest forum ).

Ultima modificare facuta de traven (10-11-2008 09:50:45)


09-11-2008 23:25:55
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

tasha 1951 a scris:

...ma cunosc mult prea bine sa poate cineva sa-mi schimbe starea cu vorbe tendentioase...
O duminica placuta sa ai!=)

Duminica mi-a fost peste asteptari ! :D
Nimic de zis, te cunosti, dar hai sa te cunoastem si noi !
(Oare de ce nu raspunzi la intrebari ?)


10-11-2008 09:05:34
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

SandieShaw a scris:


Tocmai ai semnat declaratia de razboi, cucoana!

Si ce mai asteptati ?
Pe cai, osteni ! Aia care n-au, pe mamele lor ! :D :D :D


10-11-2008 09:07:07
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

zitreishtrei a scris:


a) Amintesti adesea de sotul tau - Dumnezeu sa-l ierte - si de marea dragoste pe care i-ai purtat-o.
b) Cat timp a trecut de la decesul lui si pana ce ti-ai facut primul cont pe un site de dating ?
c) Pana la prima intalnire reala cu un user de aici ?
d) Pana la inscrierea ta intr-un reality-show, unde scopul declarat era gasirea unui sot ?

PENTRU TASHA.


10-11-2008 09:09:09
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
se pare ca excitarea prin erotism nu mai e la moda....da...savanta discutie intr-adevar.....te intrebi totusi cine ce vrea?care e rostul?vrea sa triumfe femeia...?  vrea barbatul sa o puna cu botul pe labe?nu ma depaseste continutul ci ideea de baza.ce ma mira e reactia uneia sau amandorura parti.sincer scopul acestui site care e ?nu credeti voi admini si moderatori ca ar trebui o selectie mai dura?si mai dau dreptate si celui care a zis ca privatul inseamna privat...ce cauta toata nemernicia asta aici....inchei cu o zicala a unui bun amic ...si are a dracului de multa dreptate : "VIATA E KAKAT SI IUBIRE"

10-11-2008 09:28:24
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
Nu sunt un pacifist,poate as reactiona si eu....dar sunt prea multe personaje de spetza (calitate inferioara) care efectiv nu merita.din pacate sunt ambele sexe distribuite cu generozitate remarcabila so consecventa.ajungem la discutii prea filozofice(unii fara sa fi auzit de kant sau heideger).masculi si femele.....nu uitati de ce ati intrat aici.
M....nu merita timpul pierdut.


10-11-2008 09:37:57
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
Baieti,daca fata nu vrea,va ignora,va respinge....nu uitati niciodata de mandrie si orgoliu.actionati idem...altfel se ajunge la VIOLURI BERBALE.nu va masturbati creierul degeaba.cum a zis si femeia cu buze superebe...treceti la urmatoarea !

10-11-2008 09:43:44
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

zitreishtrei a scris:


zitreishtrei a scris:


a) Amintesti adesea de sotul tau - Dumnezeu sa-l ierte - si de marea dragoste pe care i-ai purtat-o.
b) Cat timp a trecut de la decesul lui si pana ce ti-ai facut primul cont pe un site de dating ?
c) Pana la prima intalnire reala cu un user de aici ?
d) Pana la inscrierea ta intr-un reality-show, unde scopul declarat era gasirea unui sot ?

PENTRU TASHA.

Evident ca doamna Olga Morar ofera altora morala, la fel cum impart pesedistii pixuri si brichete in campanie, numai ca morala dumneai e tot atat de ieftina si falsa...

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (10-11-2008 21:02:47)


10-11-2008 20:29:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bre matale :D, cred ca-i cazu' sa schimbi tilul topicului in "campanie anti-Tasha".:rolleyes:
Ma-ntreb acu', sincer, daca Tasha nu cumva catindeaza :D in aceeasi circumscriptie electorala cu tine... :D:D


11-11-2008 00:17:48
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Bre matale :D, cred ca-i cazu' sa schimbi tilul topicului in "campanie anti-Tasha".:rolleyes:
Ma-ntreb acu', sincer, daca Tasha nu cumva catindeaza :D in aceeasi circumscriptie electorala cu tine... :D:D


mde, outre-mer....


11-11-2008 01:37:10
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:

Bre matale :D, cred ca-i cazu' sa schimbi tilul topicului in "campanie anti-Tasha".:rolleyes:
Ma-ntreb acu', sincer, daca Tasha nu cumva catindeaza :D in aceeasi circumscriptie electorala cu tine... :D:D

Nu am rugat-o eu sa posteze aici, in thread, insa daca a facut-o, de ce sa nu dezvoltam subiectul ?


11-11-2008 07:58:50
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Zitreishtrei, desi asta nu-i razboiul meu si nici declaratii in acest sens, nu semnez, tin sa fac doar cateva mici si nevinovate observatii pe seama celor scrise de tine.
Cuvantul, scumpa doamna, e o unealta ca oricare alta, cu el poti sapa un mormant sau zidi o catedrala. Ca 'mneata preferi sa fii gropar si nu constructor, e mai mult decat evident...

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (11-11-2008 10:41:44)


11-11-2008 10:27:51
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Domnule Peter Pan 63, dupa ce v-am citit destule din postarile cu care v-ati produs pe site, inclin sa cred ca nu sunteti cel  in masura sa faca afirmatia de mai sus. Dovediti o harnicie de invidiat in atacul altor useri si, deosebit, a celor nou-intrati pe forum. Puteti concura linistit Cimitirul Reinvierea , in privinta numarului de gropi sapate.
Trecand la profil, banuiesc ca versurile cantecului de mai jos v-au avut ca sursa de inspiratie :

"Uite vremea mi-o trecut
Si uite ca am imbatrinit.
Sa mai merg, putere nu-i,
Sa mai iau urma cerbului.

Pusca si cureaua lata
Ce barbat eram odata..."

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (11-11-2008 14:59:28)


11-11-2008 14:16:26
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

PeterPan 63 a scris:

Zitreishtrei, desi asta nu-i razboiul meu si nici declaratii in acest sens, nu semnez, tin sa fac doar cateva mici si nevinovate observatii pe seama celor scrise de tine.
Cuvantul, scumpa doamna, e o unealta ca oricare alta, cu el poti sapa un mormant sau zidi o catedrala. Ca 'mneata preferi sa fii gropar si nu constructor, e mai mult decat evident...


poti sapa si fi constructiv in acelasi timp (ex sapatura fundatiilor unei case)... pamintul are un indice de coeziune destul de mare in vrac... dar cind sapi in groapa Glina, nu stiu zau ce instalatie rezulta :x:x


11-11-2008 20:49:57
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

zitreishtrei a scris:


SandieShaw a scris:


Tocmai ai semnat declaratia de razboi, cucoana!

Si ce mai asteptati ?
Pe cai, osteni ! Aia care n-au, pe mamele lor ! :D :D :D


mama a fost lasata la vatra... binele, ca si raul, se intoarce...


11-11-2008 20:52:12
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

zitreishtrei a scris:

...


Si io am poza          tot imprumutata

Ultima modificare facuta de stromboli (11-11-2008 20:55:20)


11-11-2008 20:54:46
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
... n-as fi chiar sigura de asta... :D
De faptul ca e imprumutata, vreau sa zic.


11-11-2008 21:23:41
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

SandieShaw a scris:


mama a fost lasata la vatra... binele, ca si raul, se intoarce...

Draga mea SandieShaw, mai ieri ziceai ceva de niste bazuci, ori ce mi-e dat sa vad e o biata munitie pentru manevre.


11-11-2008 21:27:02
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Am mai spus pe forum si o repet tuturor: daca vrei sa omori o mitza, nu-i musai s-o spinzuri... persoanele de fata se exclud, nu si pozele acestora :D:D

11-11-2008 23:16:45
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Pentru matze avem ghem!!...poftiti doamnelor la un crose(u)teu!! :D :D :D

Ultima modificare facuta de mihaela_f (12-11-2008 00:41:04)


12-11-2008 00:38:10
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Vai, ce palida a ajuns Elena Udrea in campania asta!!!!

12-11-2008 01:10:17
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

SandieShaw a scris:

Am mai spus pe forum si o repet tuturor: daca vrei sa omori o mitza, nu-i musai s-o spinzuri... persoanele de fata se exclud, nu si pozele acestora :D:D

Se spune despre ele, despre mate, ca au sapte vieti. Nu stiu cat adevar o fi aici, dar eu va las sa incercati... :D


12-11-2008 08:46:47
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:


SandieShaw a scris:

Am mai spus pe forum si o repet tuturor: daca vrei sa omori o mitza, nu-i musai s-o spinzuri... persoanele de fata se exclud, nu si pozele acestora :D:D

Se spune despre ele, despre mate, ca au sapte vieti. Nu stiu cat adevar o fi aici, dar eu va las sa incercati... :D


Ahaaaaaa, incepem sa ne lamurim ...
Acu' ca am aflat cine e Catwoman, sa vedem cine se inscrie pentru ... Batman :D:D:D ... mai ales dupa ce Petruchio si-a taiat venele :(:D . Hmm, sau o fi fost ala imbracat in negru, confundat cu Batman si aruncat pe fereastra in reclama la nush'ce ?!? ... desi, dupa cum se prezinta ( din punct de vedere temperamental ) Kate(tot woman :D:D:D), banuiesc ca a fost tot o sinucidere ...  mascata ;):D.
In orice caz, sa-l fereasca Sfantu' (evident, nu e vorba de Simon Templar :rolleyes:), sau ...opozitia :rolleyes: ... sa depaseasca 38 ( de varsta e vorba, nu va grabiti cu interpretarile, lubricilor :D:D ). Eh, sub 33 mai treaca-mearga, oricum va arata de peste 50 dupa cateva luni de convietuire :rolleyes::D ...
Alte cerinte ( da' cititi si voi profilu', neaparat, ca poate uit ceva si vi se respinge dosaru' , iar dupa aceea se  lasa cu ... polemica prieteneasca :rolleyes::D) .
Dosarul va contine documente doveditoare ale starii civile imaculate ( si documentele si starea ), plus declaratie pe propria raspundere insotita de fotografii. Sa nu va puna opozitia ( anterior mentionata ) sa trimiteti fotografii care va prezinta cu fatza ( ... sau cu spatele :rolleyes: ) ci numai "in profil". Pentru a face urmatoarele precizari, va trebui sa aflam unde isi tine praznicul opozitia asta de care se pare ca ne tot impiedicam.
:D:D:D Sa vedeti ce buza ( umflata ) va avea imparatu' (rosu/verde/etc. ), pentru ca si daca ar fi vorba de Lichtenstein sau asemanatoare, tot nu incap 9 in limita a 100 km ( si unde sa mai bagi cele 9 mari adanci si cei 9 codrii desi, etc. :(:rolleyes: ).
Mai aflam ca (virgula ;) ) Cresus are rol de ... cooler, iar Batmobilul va trezi cel mult un cascat. Deocamdata atat ...

Unde (opozitia, vorba aia) se afla bunkerul ala (?!?), fiindca dupa postarea asta prevad o polemica prieteneasca din care o sa ies cu buza mai ceva ca a imparatului ROGVAIV ( si ma tem ca motivul va fi mult mai ... fizic :):D decat dezamagirea incercata de nea' imparatu'  :(:(:rolleyes: ).

Semnat,
Penguin ;):D (din Gotham, care e la mai mult de 100 km de Bucuresti, desi nu cred ca asta va fi destul ca sa ma protejeze :rolleyes:;) )

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 18:33:38)


12-11-2008 13:23:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D Moshule, chiar c-ai fost tare-n postare !!!

P.S. Nu cumva esti matalutza ex-generalul Moebius... reinviat ca prin minune ?! ;)
Serios acu', rar ma-nshel in analize contextuale... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 14:12:12)


12-11-2008 13:38:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:


SandieShaw a scris:

Am mai spus pe forum si o repet tuturor: daca vrei sa omori o mitza, nu-i musai s-o spinzuri... persoanele de fata se exclud, nu si pozele acestora :D:D

Se spune despre ele, despre mate, ca au sapte vieti. Nu stiu cat adevar o fi aici, dar eu va las sa incercati... :D

Matzele au 9 (noua) vieti, dar tare plicticoase :D (mi-a mienunat mie la ureche una pe vremuri :D:D)


12-11-2008 13:42:58
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


zitreishtrei a scris:


SandieShaw a scris:

Am mai spus pe forum si o repet tuturor: daca vrei sa omori o mitza, nu-i musai s-o spinzuri... persoanele de fata se exclud, nu si pozele acestora :D:D

Se spune despre ele, despre mate, ca au sapte vieti. Nu stiu cat adevar o fi aici, dar eu va las sa incercati... :D

Matzele au 9 (noua) vieti, dar tare plicticoase :D (mi-a mienunat mie la ureche una pe vremuri :D:D)


Cred totusi ca e vorba de echivalentul vietilor celor 9 Petruchio ( pardon, Batman ;) )  -  victime ( internate la spitalul cu acelasi numar :rolleyes: ) ale temperamentului dispus spre ... polemica prieteneasca :rolleyes: -  ... de pe rabojul oricarei Catwoman care se respecta ;):D:D .

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 19:55:15)


12-11-2008 14:16:31
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:

:D:D Moshule, chiar c-ai fost tare-n postare !!!

P.S. Nu cumva esti matalutza ex-generalul Moebius... reinviat ca prin minune ?! ;)
Serios acu', rar ma-nshel in analize contextuale... :D:D hihihi



Coane, pai n-a fost descoperita identitatea adevaratului B.Traven ;):D in decursul unui secol, totul a ramas la nivel de supozitii, si-acu' pretinzi ca am stricat incognito-ul, simbolizat de cel care mi-a inspirat nickname-ul, prin doar cateva "floricele stilistice" ?!? ... HMMMM !!! ...e un pic mai greu de atat  ... :D:D:D ...

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 15:05:56)


12-11-2008 14:24:15
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la