Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Nu te-ai saturat de ei?    
Autor
Mesaje Pagini: 1
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Ma doare sufletul cand vad pensionarii amarati care stau pe treptele pasajului de la universitate si cersesc,bietii de ei nici macar nu mai intind mana ,ci te lasa pe tine sa ii dai sau sa nu ii dai ceva. Cred ca romanii au devenit lasi,nu mai au curajul sa iasa in strada cum au facut-o la revolutie! De ce nimeni nu face nimic? De ce permitem acestor imbuibati sa isi bata joc de noi,pana cand? Bietii profesori,cat de demni erau ei inainte si cum saracia le-a plecat capetele si i-a facut sa stea neputinciosi in fata batjocurilor unor elevi needucati. Cred ca romanii ar trebui sa iasa in strada,sa nu mai munceasca absolut nimeni pana cand cei care dau legile nu isi vor vota lor insile salarii de 200 euro,sa vada si ei cat de greu o duce omul de rand. Ar trebui ca poporul sa intre peste ei,sa ii bata ,sa ii umileasca,sa le sparga casele si masinile luxoase,sa fie judecati de popor.  Desteapta-te romane,bine a zis cine a zis!

03-11-2008 14:08:33
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Fi-ti alaturi de profesori,nu-i lasati singuri,nu doar ei au salarii de mizerie,aratati-le imbuibatilor care ne conduc spre saracie ca tara asta nu e mosia lor,ca nu pot face averi pe spinarea amaratilor!

03-11-2008 14:12:00
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

alina-buc a scris:

Fi-ti alaturi de profesori,nu-i lasati singuri,nu doar ei au salarii de mizerie,aratati-le imbuibatilor care ne conduc spre saracie ca tara asta nu e mosia lor,ca nu pot face averi pe spinarea amaratilor!

Simplu ar fi sa nu mai fie votati in posturi, dar nu cred ca e asa simplu, Oameni de inalta calitate morala, nu-si pun numele pentru alegeri.


07-11-2008 11:49:12
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Este destul de greu mai Alina,40 de ani de dictatura ne-a invatat sa nu ne pese de normalitate si sa ignoram cu desavirsire scara valorilor,descurcareala existenta,aprecierea fatisa a inversarii scarii valorice ,unanim recunoscute produce ceea ce este in romanica,poate numai un climat normal economic si socia,plus decesul actualilor hipopotami politici sa schimbe fata tarii in care locuim,sincer mie imi pare rau ca nu am emigrat atunci cind a fost timpul....

07-11-2008 12:14:47
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

alina-buc a scris:

Ma doare sufletul cand vad pensionarii amarati care stau pe treptele pasajului de la universitate si cersesc,bietii de ei nici macar nu mai intind mana ,ci te lasa pe tine sa ii dai sau sa nu ii dai ceva. Cred ca romanii au devenit lasi,nu mai au curajul sa iasa in strada cum au facut-o la revolutie! De ce nimeni nu face nimic? De ce permitem acestor imbuibati sa isi bata joc de noi,pana cand? Bietii profesori,cat de demni erau ei inainte si cum saracia le-a plecat capetele si i-a facut sa stea neputinciosi in fata batjocurilor unor elevi needucati. Cred ca romanii ar trebui sa iasa in strada,sa nu mai munceasca absolut nimeni pana cand cei care dau legile nu isi vor vota lor insile salarii de 200 euro,sa vada si ei cat de greu o duce omul de rand. Ar trebui ca poporul sa intre peste ei,sa ii bata ,sa ii umileasca,sa le sparga casele si masinile luxoase,sa fie judecati de popor.  Desteapta-te romane,bine a zis cine a zis!


Nu-i pasa romanului.si asta se vede la fiecare vot.


23-11-2008 08:03:21
   
Pagini: 1    
Mergeti la