Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / nu pot ...iubi ,si ceva mai interesant...nu pot uri    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? klin73
Cont Sters

Inregistat: 17-12-2008
Mesaje: 4
da , am ajuns la varsta de 35 de ani si acum realizez acest fapt ...nu am iubit niciodata si chiar nu am urat niciodata. sincer sa fiu cred ca ma simt penibil in fata voastra celor care va plangeti iubirile pierdute sau va laudati cu cele gasite. penibil si singur.
   atractie exista dar nu ma pot atasa de o anumita persoana , si atunci cand am format un cuplu am fost un tip fidel si corect din toate punctele de vedere.
   ura...? zic eu nu am avut niciun motiv de a uri pe cineva, chiar daca in ochii altora ar fi un motiv de ura , eu intotdeauna gaseam explicatii pentru acel motiv.
            va intreb pe voi: e de rau?


18-12-2008 16:49:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Unii ar zice ca-i de bine, cumetre - eliberat de dorintze si impulsiuni (pozitive ori negative, egal) poate ca esti reincarnarea lui Buddha, mai stii ?! :)

18-12-2008 17:02:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Mda...Klin,ce sa zic ,zic ca-i trist ca n-ai iubit pina la aceasta varsta...
Viata aia adevarata, frumoasa sta in simplitatea si bucuria clipelor....viata fara iubire e ca mancarea fara sare !
Nu pot spune ca viata mi-a adus in cale numai bucurii, dar din durere si suferinta, dupa caderi, dupa abisuri, am regasit calea spre lumina, am invatat sa ma cunosc, incetul cu incetul si sa iubesc....
Pe Extremul nu-l lua in serios el glumeste...dar a plin de iubire,iubire fata de semenii lui...si sa stii ca si asta conteaza!
Antoine de Saint Exupery spune ceva de genul-cine iubeste oamenii, semenii, iubeste cu mult mai mult decit cei ce se inchid in iubirea lor de cuplu..asa ca iubeste draga Klin73 si fii iubit!=)


18-12-2008 17:27:19
   
?? ulise44
Cont Sters

Inregistat: 15-10-2008
Mesaje: 7
naspa sa nu iubesti cu adevarat pana acum,de urat e mai simplu si nu e obligatoriu sa urasti.....dar mai e timp pentru iubire si ura,viata va dovedii ca ,multumim lui dumnezeu aceste sentimente vor exista din belsug!oricum,iubirea e un sentiment nemaipomenit pe care il recomand celor care nu stiu....!problema e ca iubirea naste.....monstriii!!!

19-12-2008 08:45:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

ulise44 a scris:

naspa sa nu iubesti cu adevarat pana acum,de urat e mai simplu si nu e obligatoriu sa urasti.....dar mai e timp pentru iubire si ura,viata va dovedii ca ,multumim lui dumnezeu aceste sentimente vor exista din belsug!oricum,iubirea e un sentiment nemaipomenit pe care il recomand celor care nu stiu....!problema e ca iubirea naste.....monstriii!!!

aici la urma cam ai dreptate,s-au intalnit si astfel de cazuri...=(


19-12-2008 08:58:48
   
?? klin73
Cont Sters

Inregistat: 17-12-2008
Mesaje: 4

Xtremul a scris:

Unii ar zice ca-i de bine, cumetre - eliberat de dorintze si impulsiuni (pozitive ori negative, egal) poate ca esti reincarnarea lui Buddha, mai stii ?! :)

e prea mare comparatia si... chiar daca ar fi unele asemanari, te asigur ca am si foarte multe defecte...problema e ca tot nu gasesc un raspuns


22-12-2008 03:18:35
   
?? klin73
Cont Sters

Inregistat: 17-12-2008
Mesaje: 4

ulise44 a scris:

naspa sa nu iubesti cu adevarat pana acum,de urat e mai simplu si nu e obligatoriu sa urasti.....dar mai e timp pentru iubire si ura,viata va dovedii ca ,multumim lui dumnezeu aceste sentimente vor exista din belsug!oricum,iubirea e un sentiment nemaipomenit pe care il recomand celor care nu stiu....!problema e ca iubirea naste.....monstriii!!!

:) mi-ar place sa fiu un monstru...care iubeste,


22-12-2008 03:20:58
   
?? klin73
Cont Sters

Inregistat: 17-12-2008
Mesaje: 4

tasha 1951 a scris:

Mda...Klin,ce sa zic ,zic ca-i trist ca n-ai iubit pina la aceasta varsta...
Viata aia adevarata, frumoasa sta in simplitatea si bucuria clipelor....viata fara iubire e ca mancarea fara sare !
Nu pot spune ca viata mi-a adus in cale numai bucurii, dar din durere si suferinta, dupa caderi, dupa abisuri, am regasit calea spre lumina, am invatat sa ma cunosc, incetul cu incetul si sa iubesc....
Pe Extremul nu-l lua in serios el glumeste...dar a plin de iubire,iubire fata de semenii lui...si sa stii ca si asta conteaza!
Antoine de Saint Exupery spune ceva de genul-cine iubeste oamenii, semenii, iubeste cu mult mai mult decit cei ce se inchid in iubirea lor de cuplu..asa ca iubeste draga Klin73 si fii iubit!=)

        daca "dragostea Ă®nseamnă să Ă®ţi dai inima şi sufletul Ă®ntreg celui care ţi le va zdrobi.” cum spune Charles Dickens , eu cu ce mai raman?


22-12-2008 03:49:44
   
?? ulise44
Cont Sters

Inregistat: 15-10-2008
Mesaje: 7
ar trebui sa gasesti un raspuns,totusi,mai cauta si cu siguranta vei gasii!oricum,vei ramane cu praful dupa toba!asta e!din pacate....

Ultima modificare facuta de ulise44 (22-12-2008 22:49:22)


22-12-2008 22:47:51
   
Pagini: 1    
Mergeti la