Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Bancuri / Blonde    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
De ce sa nu? Daca gaseste unul care sa merite... :)

15-01-2009 19:21:59
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Sa merite sa-l nenorocesc,nu? De devenit sotie (so tie dumnezeu) Nu cred ca mai fac tampenia asta,poate doar sa ma vrajeasca vreunul prea mult,sa am interes,altfel... no way.. dar de iubit,,chiar as vrea sa mai iubesc ...dar e cam greu,,,barbatii nu mai au timp de vrajeala,,,eu de asta am nevoie ,,de vrajeala si de timp pentru a ma atasa de cineva,,,la fel ca toate femeile inteligente de altfel,ca doar nu ma inamorez la prima vedere. Si ce..nu am voie sa scriu inteligenta,,,eu de ce nu as fi inteligenta daca imi castig banul singura?

16-01-2009 00:19:50
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

alina-buc a scris:

Sa merite sa-l nenorocesc,nu?


Era o constructie ambigua, o gluma, fara intentii rele. :)

Cat despre vrajeala, cred ca cei mai multi tocmai asta fac (si uneori o fac prea bine, din pacate), in loc sa comunice, sa construiasca o relatie... :(

Ultima modificare facuta de diorella (17-01-2009 15:27:52)


17-01-2009 14:29:09
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

diorella a scris:


alina-buc a scris:

Sa merite sa-l nenorocesc,nu?


Era o constructie ambigua, o gluma, fara intentii rele. :)

Cat despre vrajeala, cred ca cei mai multi tocmai asta fac (si uneori o fac prea bine, din pacate), in loc sa comunice, sa construiasca o relatie... :(

Vrajeala se poate transforma in relatie daca intre cei doi exista acea chimie,stiti voi la ce ma refer. Devine relatie chiar daca la inceput s-a vrut a fii doar vrajeala.


17-01-2009 22:45:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Chimia" adusa de voi in discutie, fetele moshului :D, se poate naste (rar, ce-i drept) si-n virtual, chiar daca unii sustin ca o privire face cit 1001 de cuvinte. :)
Din relativa experientza acumulata pe net, pot spune ca-s 5-6 mari categorii de omuletzi :) in zona asta a relatiilor virtuale - cu sau fara continuare in real:

1. Obsedatii simplisti, care cred (total fals) ca-i mai lejera "lipeala" pe net decit in viatza reala cu amante MOCA :D (si fara numar :D) in scop strict cotzaitor :D . Astia-s grosul cotizantilor pe toate siturile de profil.

2. Obsedatii... tot simplisti :D si la fel de non-materialisti ca aia de mai sus, apartinind insa unor minoritati sexuale (lesbi ori homo - de fapt si unii si altele ;) sint tot homo). Chiar daca cei mai multi se aduna de fapt pe siturile dedicate anormalitatii lor.

3. Materialistele interesate Xclusiv de grosimea portofelelor (desi, rar, mai sint si gigoloi ori escroci sentimentali cu scopuri similare) - OK, aici ar fi de fapt doua subcategorii - profesionistele ;) si "amatoarele". Ambele subcategorii sint pe locul secund in topul cotizantilor (poate c-un plus din partea "amatoarelor"). Evident, sint posibile si combinatii de categorii (homo, bisexuali/e ori travestiti "semiprofesionisti", care vor sa imbine placutul cu utilul ;)).

4. Din ce in ce mai multi/e tipi/e care incearca de fapt vinzarea a tot felul de dracovenii :D (naturiste ori nu) simulind un interes... cupidonian-netizdic. ;)
(citeodata ajung sa scrie pina si versuri comis-voiajorii astia :D)

5. Gospodinele "romantice" plictisite :D:D (maritate au ba) care, pe linga copy/pastuiri din plin, trasmit in eter tsunami-uri de kitschuri cu imagini sclipicioase :x (plus texte in portugheza ori patagoneza - egal) care sa inlocuiasca, cred ele, lipsa lor acuta de IDEI PROPRII. :D

(6). Idealistii/istele care... chiar ar crede in posibilitatea gasirii "imposibilului" pe net, incercind rabdatori o macar relativa cunoastere mediata de replici/postari pe un forum ca asta de pilda ;) formeaza o categorie aparte - as fi tentat sa zic "aproape inexistenta" :D:D, dar hai sa ma abtin... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-01-2009 02:31:57)


18-01-2009 01:10:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:


alina-buc a scris:

Sa merite sa-l nenorocesc,nu?


Era o constructie ambigua, o gluma, fara intentii rele. :)

Cat despre vrajeala, cred ca cei mai multi tocmai asta fac (si uneori o fac prea bine, din pacate), in loc sa comunice, sa construiasca o relatie... :(

Sa nu uit, chere dio: comunicarea nu trebuie musai sa implice si construirea vreunei relatii. :)


18-01-2009 02:17:10
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Xtremul a scris:


diorella a scris:


alina-buc a scris:

Sa merite sa-l nenorocesc,nu?


Era o constructie ambigua, o gluma, fara intentii rele. :)

Cat despre vrajeala, cred ca cei mai multi tocmai asta fac (si uneori o fac prea bine, din pacate), in loc sa comunice, sa construiasca o relatie... :(

Sa nu uit, chere dio: comunicarea nu trebuie musai sa implice si construirea vreunei relatii. :)

Pe criza asta nu se mai construieste nimic,nici macar relatii.


18-01-2009 22:41:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iar buncare nici atit. :D:D

19-01-2009 01:14:48
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


diorella a scris:


alina-buc a scris:

Sa merite sa-l nenorocesc,nu?


Era o constructie ambigua, o gluma, fara intentii rele. :)

Cat despre vrajeala, cred ca cei mai multi tocmai asta fac (si uneori o fac prea bine, din pacate), in loc sa comunice, sa construiasca o relatie... :(

Sa nu uit, chere dio: comunicarea nu trebuie musai sa implice si construirea vreunei relatii. :)



Bineinteles. Stiu ca exista tot felul de feluri de comunicare. :) O relatie (de cuplu, in special), insa, nu se poate construi fara comunicare (in acesl sens special: cu siceritate, atentie, efort sentimental si de imaginatie etc.).


19-01-2009 15:22:07
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:

"Chimia" adusa de voi in discutie, fetele moshului :D, se poate naste (rar, ce-i drept) si-n virtual, chiar daca unii sustin ca o privire face cit 1001 de cuvinte. :)
Din relativa experientza acumulata pe net, pot spune ca-s 5-6 mari categorii de omuletzi :) in zona asta a relatiilor virtuale - cu sau fara continuare in real:

1. Obsedatii simplisti, care cred (total fals) ca-i mai lejera "lipeala" pe net decit in viatza reala cu amante MOCA :D (si fara numar :D) in scop strict cotzaitor :D . Astia-s grosul cotizantilor pe toate siturile de profil.

2. Obsedatii... tot simplisti :D si la fel de non-materialisti ca aia de mai sus, apartinind insa unor minoritati sexuale (lesbi ori homo - de fapt si unii si altele ;) sint tot homo). Chiar daca cei mai multi se aduna de fapt pe siturile dedicate anormalitatii lor.

3. Materialistele interesate Xclusiv de grosimea portofelelor (desi, rar, mai sint si gigoloi ori escroci sentimentali cu scopuri similare) - OK, aici ar fi de fapt doua subcategorii - profesionistele ;) si "amatoarele". Ambele subcategorii sint pe locul secund in topul cotizantilor (poate c-un plus din partea "amatoarelor"). Evident, sint posibile si combinatii de categorii (homo, bisexuali/e ori travestiti "semiprofesionisti", care vor sa imbine placutul cu utilul ;)).

4. Din ce in ce mai multi/e tipi/e care incearca de fapt vinzarea a tot felul de dracovenii :D (naturiste ori nu) simulind un interes... cupidonian-netizdic. ;)
(citeodata ajung sa scrie pina si versuri comis-voiajorii astia :D)

5. Gospodinele "romantice" plictisite :D:D (maritate au ba) care, pe linga copy/pastuiri din plin, trasmit in eter tsunami-uri de kitschuri cu imagini sclipicioase :x (plus texte in portugheza ori patagoneza - egal) care sa inlocuiasca, cred ele, lipsa lor acuta de IDEI PROPRII. :D

(6). Idealistii/istele care... chiar ar crede in posibilitatea gasirii "imposibilului" pe net, incercind rabdatori o macar relativa cunoastere mediata de replici/postari pe un forum ca asta de pilda ;) formeaza o categorie aparte - as fi tentat sa zic "aproape inexistenta" :D:D, dar hai sa ma abtin... ;)


Cred ca (totusi) chimia se naste exclusiv in "realitate", nu pe domeniul virtual. Un anume "tip" (romantios-idealistic) de indragostire se poate isca si din schimbul de replici pe mail sau pe forum, de acord, dar, dupa, aceasta "indragsotire" va trebui sa treaca si examenul "realului", nu-i asa? Si atunci...

Dupa clasificarea ta, mai sunt si alte categorii de utilizatori sau... astia suntem cu astia defilam? Tu, din ce categorie faci parte, de pilda? Dar noi, cei care dicsutam aici? :)


19-01-2009 15:32:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doua blonde stau de vorba la birou... - Mai nu stiu ce sa mai fac, am o durere cumplita de gat. - Ah, nici o problema, iti recomand un remediu sigur. Eu de cate ori ma doare gatul, fac sex oral cu sotul meu si a doua zi nu mai am nimic. - Serios? - Da. A doua zi, la birou... prietena cea bolnava apare foarte zambitaoare... - Ei, cum te mai simti? {intreaba colega} - Extraordinar... ai avut dreptate, remediul recomandat de tine functioneaza perfect... doar ca sotului tau nu-i venea sa creda ca a fost ideea ta

23-01-2009 13:21:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:


Xtremul a scris:

"Chimia" adusa de voi in discutie, fetele moshului :D, se poate naste (rar, ce-i drept) si-n virtual, chiar daca unii sustin ca o privire face cit 1001 de cuvinte. :)
Din relativa experientza acumulata pe net, pot spune ca-s 5-6 mari categorii de omuletzi :) in zona asta a relatiilor virtuale - cu sau fara continuare in real:

1. Obsedatii simplisti, care cred (total fals) ca-i mai lejera "lipeala" pe net decit in viatza reala cu amante MOCA :D (si fara numar :D) in scop strict cotzaitor :D . Astia-s grosul cotizantilor pe toate siturile de profil.

2. Obsedatii... tot simplisti :D si la fel de non-materialisti ca aia de mai sus, apartinind insa unor minoritati sexuale (lesbi ori homo - de fapt si unii si altele ;) sint tot homo). Chiar daca cei mai multi se aduna de fapt pe siturile dedicate anormalitatii lor.

3. Materialistele interesate Xclusiv de grosimea portofelelor (desi, rar, mai sint si gigoloi ori escroci sentimentali cu scopuri similare) - OK, aici ar fi de fapt doua subcategorii - profesionistele ;) si "amatoarele". Ambele subcategorii sint pe locul secund in topul cotizantilor (poate c-un plus din partea "amatoarelor"). Evident, sint posibile si combinatii de categorii (homo, bisexuali/e ori travestiti "semiprofesionisti", care vor sa imbine placutul cu utilul ;)).

4. Din ce in ce mai multi/e tipi/e care incearca de fapt vinzarea a tot felul de dracovenii :D (naturiste ori nu) simulind un interes... cupidonian-netizdic. ;)
(citeodata ajung sa scrie pina si versuri comis-voiajorii astia :D)

5. Gospodinele "romantice" plictisite :D:D (maritate au ba) care, pe linga copy/pastuiri din plin, trasmit in eter tsunami-uri de kitschuri cu imagini sclipicioase :x (plus texte in portugheza ori patagoneza - egal) care sa inlocuiasca, cred ele, lipsa lor acuta de IDEI PROPRII. :D

(6). Idealistii/istele care... chiar ar crede in posibilitatea gasirii "imposibilului" pe net, incercind rabdatori o macar relativa cunoastere mediata de replici/postari pe un forum ca asta de pilda ;) formeaza o categorie aparte - as fi tentat sa zic "aproape inexistenta" :D:D, dar hai sa ma abtin... ;)


Cred ca (totusi) chimia se naste exclusiv in "realitate", nu pe domeniul virtual. Un anume "tip" (romantios-idealistic) de indragostire se poate isca si din schimbul de replici pe mail sau pe forum, de acord, dar, dupa, aceasta "indragsotire" va trebui sa treaca si examenul "realului", nu-i asa? Si atunci...

Dupa clasificarea ta, mai sunt si alte categorii de utilizatori sau... astia suntem cu astia defilam? Tu, din ce categorie faci parte, de pilda? Dar noi, cei care dicsutam aici? :)


Si tu acum, draga Dio... Ca-n orice discutie, persoanele "de fatza" :) sint ideale :D:D si imposibil de categorisit! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-01-2009 14:47:19)


23-01-2009 14:46:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. In aceeasi linie logica, persoanele care NU mai sint de fatza (inclusiv ex-amica ta zi33 ;) de ex) nu mai pot fi deloc ideale ! :D:D

26-01-2009 17:23:03
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Adica, sa stau pe forum, ca sa ma pot autoiluziona ca as (putea) fi ideala! :)

26-01-2009 18:38:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Dar chiar esti (cit stai pe forum), draga Dio! ;) (vezi ca-i bun la ceva si virtualu'asta ?! :D)

26-01-2009 19:00:36
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Vad ca e bun... la ceva. Cand am chef sa fiu ideala, dau fuga pe forum, si s-a rezolvat! Ce bine!

26-01-2009 22:51:54
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la