Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Club Chat / clubul chat-istilor    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. M-a distrat :x al naibii de tare o "emisiune" facuta anul trecut de raspopitul (si simpaticul, si cultivatul de altfel :)) Cristi Tabara la ProTV, in care lua interviuri oshenilor din Negresti - alora nemaipomenit de deosebitzi ;), cu Ferrari in curtea vilelor de milioane de euroi. :rolleyes:

Zau ca-mi venea sa turbez, cum dadea el inocentul de nea Tabara aprobativ si laudativ din cap atunci cind mafiotzii aia ordinari (sefi ai retzelelor de cersetorie, prostitutzie infantila si furturi cu toptanul - mai ales din Frantza - stiu prea bine ce spun, si nu doar eu, dar ce folos... :() sustineau senin (si agramat, fireste :x) ca au Ferrari si viloaie fiindca au muncit cu spor citiva ani ca salahori prin Vest... :D:D

Vreo deosebire oare intre ei si tziganii similari din "sudicul" regat al palatelor cu turnuletze Buzescu ?! :rolleyes:
Uite, pentru posibili alti "inocentzi", un link la "panarama" de-acolo:

http://www.***/watch?v=GHTBPhQcXCY

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-06-2008 22:15:47)


23-06-2008 21:49:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Am mers, fii pe pace, sint oameni si oameni peste tot, draga Tit !!! :)

P.S. Nici io nu bag oshenii (dacii liberi ;)) in aceeasi oala cu ardelenii, iar cu romanii - nici atit. Pe vremea cind am ars-o prin Maramu, si inca destul de mult (acum 10-12 anisori), singura chestie cumva stranie pe care-am trait-o a fost o ciudata confuzie, provocata de tipe - pe majoritatea le chema la fel, dupa ce ca si aratau cam la fel: CIOCAN ELENA !!! :D:D
Greu de rememorat deci pe care dintre ELENE ai pus sau nu CIOCANUL !!! :D:D

Vai de Sigiliul meu, inchipuie-ti... ;)
Noroc ca eram p-atunci ceva mai tinar (si, evident, mai nelinis_tit mouse :D:D).

As mai povesti cite ceva, dar ma tem ca s-o-nsera... si-n plus povestea cam XXX era. ;)

Anul asta, macar prin toamna, as dori sa refac in orice caz fostul periplu maramureshan, cred ca mai am si citeva numere de telefon fix de pe vremea aia (mai toate insa ale lui... CIOCAN ELENA :D), m-oi descurca io insa, ghidat cumva (cu sau fara catushe)... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-06-2008 22:10:04)


23-06-2008 22:05:05
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

Am mers, fii pe pace, sint oameni si oameni peste tot, draga Tit !!! :)

P.S. Nici io nu bag oshenii (dacii liberi ;)) in aceeasi oala cu ardelenii, iar cu romanii - nici atit. Pe vremea cind am ars-o prin Maramu, si inca destul de mult (acum 10-12 anisori), singura chestie cumva stranie pe care-am trait-o a fost o ciudata confuzie, provocata de tipe - pe majoritatea le chema la fel, dupa ce ca si aratau cam la fel: CIOCAN ELENA !!! :D:D
Greu de rememorat deci pe care dintre ELENE ai pus sau nu CIOCANUL !!! :D:D

Vai de Sigiliul meu, inchipuie-ti... ;)
Noroc ca eram p-atunci ceva mai tinar (si, evident, mai nelinis_tit mouse :D:D).

Asa e...daca in sud geme lumea de" escu" la noi numele sunt mai ciudate...unele luate chiar dupa ocupatiile pe care le-au avut persoanele respective....asta cu ciocanul...inteleg eu ca era usor de interpretat acuma de tine ca deh!o fi dat stramoasa ei cu ciocanele...uff...ca tot la zvonuri ajungem....=D=D


23-06-2008 22:40:26
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

P.S. M-a distrat :x al naibii de tare o "emisiune" facuta anul trecut de raspopitul (si simpaticul, si cultivatul de altfel :)) Cristi Tabara la ProTV, in care lua interviuri oshenilor din Negresti - alora nemaipomenit de deosebitzi ;), cu Ferrari in curtea vilelor de milioane de euroi. :rolleyes:

Zau ca-mi venea sa turbez, cum dadea el inocentul de nea Tabara aprobativ si laudativ din cap atunci cind mafiotzii aia ordinari (sefi ai retzelelor de cersetorie, prostitutzie infantila si furturi cu toptanul - mai ales din Frantza - stiu prea bine ce spun, si nu doar eu, dar ce folos... :() sustineau senin (si agramat, fireste :x) ca au Ferrari si viloaie fiindca au muncit cu spor citiva ani ca salahori prin Vest... :D:D

Vreo deosebire oare intre ei si tziganii similari din "sudicul" regat al palatelor cu turnuletze Buzescu ?! :rolleyes:
Uite, pentru posibili alti "inocentzi", un link la "panarama" de-acolo:

http://www.***/watch?v=GHTBPhQcXCY

E adevarat ca sunt si din astia...dar sunt cam peste tot...nu numai in Oas,stiu si eu?
daca au cersit si nu era cazul  e pacatul lor...si toate se platesc pe lumea asta...intr-un fel sau altul..recunosc ca si eu am dat in fata la Notre Dame niste banuti unor amariti romani,dar cei din Certeze unde s-a facut reportajul cu Tabara nu se preteaza la asa ceva...crede-ma!!!!
   Majoritatea femeilor lucreaza la menaj iar barbatii in constructii...am avut la muzeu posibilitatea sa ma conving de acest lucru...pentru ca in luna august cand luau concediul si veneau acasa majoritatea isi aduceau stapinii la care lucrau in vizita la muzeu...ocupatiile pe care le aveau dincolo imi erau confirmate de  francezii la care lucrau...aveam grija sa-i trag usor de limba plimbandu-i prin muzeu...;)


23-06-2008 22:50:03
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Un calcul simplu : cati ani tre'  sa muncesti, fie si-n vest, ca sa-ti permiti un amarat de X 5 ? Ca la Ferrari nu-ndraznesc sa fac socoteala, mi-e teama de virgule...
Ba, io stiam ca "za dacs cam froam za tracs" si astia doi tot din olteni se trag, asa ca vorbim discustii...

LE. ... ori te pomenesti ca oshenii aia or fi fost niscaiva genii in medicina, informatica, alea-alea, bla-bla-blauri... :D

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (23-06-2008 23:10:27)


23-06-2008 23:08:03
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

PeterPan 63 a scris:

Un calcul simplu : cati ani tre'  sa muncesti, fie si-n vest, ca sa-ti permiti un amarat de X 5 ? Ca la Ferrari nu-ndraznesc sa fac socoteala, mi-e teama de virgule...
Ba, io stiam ca "za dacs cam froam za tracs" si astia doi tot din olteni se trag, asa ca vorbim discustii...

LE. ... ori te pomenesti ca oshenii aia or fi fost niscaiva genii in medicina, informatica, alea-alea, bla-bla-blauri... :D

Stii cat costa o ograda in Oas(si mai ales in Certeze,cea mai bogata comuna din tara) ...cat un FERRARI...mai ales daca e la drumul tarii...asa ca nu te mai mira de nimic...=)


24-06-2008 00:10:22
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
cei care descopera eventuale afinitati se aduna...

08-07-2008 22:00:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

amza a scris:

cei care descopera eventuale afinitati se aduna...

absolut,altfel cum?


08-08-2008 19:18:29
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


amza a scris:

cei care descopera eventuale afinitati se aduna...

absolut,altfel cum?


Ah, simplu: altfel, nu se aduna. :D


08-08-2008 22:24:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

spuneti-mi Aly a scris:


tasha 1951 a scris:


amza a scris:

cei care descopera eventuale afinitati se aduna...

absolut,altfel cum?


Ah, simplu: altfel, nu se aduna. :D

Exact....;)


08-08-2008 23:38:02
   
?? iulia73
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2009
Mesaje: 1
dragul meu giulio ..refa ce a fost din 3x odata.....cum putem lua legatura pt a participa si eu la aceasta actiune a ta

03-03-2009 07:37:19
   
?? diutu
Cont Sters

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 1

GIULIO a scris:

ca sa intelegeti mai bine ce este cu acest club incerc sa va dau lamuriri cit se poate de ample.Eu impreuna cu mondi am inceput lucrarile de amenajearea unui club al chat-istilor. Acest club v-a contine o sala de net,biliard,cafe-bar,o sala de protocol si discoteca.Tot profitul care se v-a obtine, se vor folosii pentru organizarea intilnirilor noastr.Dar nu putem finaliza aceasta lucrare din cauza lipsei de fond material.De aceea cei care vor sa doneze sau  sa contribuie ma pot accesa pe mine sau pe mondi ptr alte lamuriri


03-03-2009 18:16:49
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la