Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / SPORT.....orice in afara de fotbal!    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Ma gandesc ca daca am scris atat despre fotbalul care uneori chiar nu merita atata atentie ar fi oportun sa deschid un topic dedicat celorlalte sporturi si iubitorilor lor....inca sant sub influenta celei mai frumoase finale vazute vreodata la Wimbledon.....Rafael Nadal-Roger Federer 6-4 6-4 6-7 6-7 9-7 dupa un meci de vreo 4 ore si jumatate de efort maxim....as fi curios ce parere are un fotbalist despre efortul depus de un jucator de tenis la un asemenea turneu tinand cont de faptul ca se joaca aproximativ la doua zile!?....de "parerea "jucatoarelor si jucatorilor nostri de tenis am luat act ,acestia au supravietuit doar in mod exceptional primului tur....in orice caz din turul doi nu mai era picior de roman pe tabloul de concurs!!!=D
P.S. Se apropie cu pasi repezi "Olimpiada"!!!


08-07-2008 18:25:56
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Urmaresc Turul Frantei de unde si "Mark Cavendish of Britain won the longest stage of the Tour de France on Wednesday, and Stefan Schumacher of Germany retained the overall lead"
p'orma US Open si Olimpiada.
Sambata e Box (K rusu)l


10-07-2008 13:50:23
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Hodoronc  tronc,vin si eu cu un sport,muay thai,comentarii ...bineinteles ale mele...mai intii,eu l-as denumi oarecum sportul rege si asta din mai multe considerente ,una ca te pregateste fizic si mental pina la limita iar interventia albitrilor este  mai mult de ,,pamplezir,,rezultatele sint foarte evidente indiferent de decizia albitrilor(parca te simti mai putin invingator daca celalalt t-ia incarcat bateriile),totusi au o deficienta, sint slab pregatiti pe brate...boxul...este minunat numai ca se invirt prea multi bani in jurul lui asa ca este mai putin real rezultatul

11-07-2008 01:04:22
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Olimpiada ar trebui sa fie o sarbatoare a sportului...sport care ar trebui pastrat curat pentru ca asta e insasi esenta lui....din pacate politica, cel mai murdar "lucru"de pe lume manjeste totul....asa ca desi m-a intristat foarte tare nu ma mira faptul ca am gasit pe net postate puncte de vedere de genul celui pe care-l reproduc in randurile urmatoare:
De la: radu -  25 martie 2008
"refuzati sa priviti la tv jocurile olimpice. 2 tari importante sunt tinute in sclavie de criminalii de chinezi: tibet si burma. daca ar avea omenie in ei si nu numai dorinta de bani si glorie sportivii ar refuza participarea care doar legitima regimul corupt si criminal chinez. milioane de oameni din toata lumea vor refuza vizionarea. e singurul lucru ce putem face impotriva sponsorilor care calca pe morminte pentru reclamele si afacerile lor oneroase. "

Ultima modificare facuta de egon (13-07-2008 16:33:12)


13-07-2008 16:32:06
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Tot Tour de France

24-07-2008 02:56:04
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Mi-au ramas la suflet de la aceste jocuri olimpice Phelps,Bolt si ....Isinbaeva.....o mentiune speciala pentru aceasta din urma....cu adevarat o femeie superba.....!!!

25-08-2008 18:17:48
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Un gust amar mi-a ramas privind zilele acestea apusurile de cariera a doi mari campioni....Peter Aerts zdrobit in K1 de Badr Hari....si Oscar De La Hoya facut Ko in repriza a 9-a de catre filipinezul Manny Pacquaio....e jalnic cand nici macar marii campioni nu vor sa inteleaga ca timpul nu iarta pe nimeni.....mai cu seama in sport....iar o retragere la timp ar fi benefica in special pentru ei insisi.....i-ar scuti de multa amaraciune pe ei....dar si pe cei care i-au iubit si admirat....

07-12-2008 22:04:05
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Uite un mare Campion care mai poate dobori citeva recorduri daca nu se retrage inca;
Roger Federer
(in acest moment joaca in Australia)


29-01-2009 12:56:12
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Sambata, 30 iulie, s-a incheiat editia de anul acesta a celei mai dure competitii de adventure pe plan mondial, respectiv Red Bull X-Alps. Din cei 30 de competitori (selectionati din intreaga lume), doar 2 au reusit anul acesta sa ajunga la finis - elvetianul Christian Maurer si romanul Toma Coconea. Acesta din urma (in cele aproximativ 14 zile de traversare a Alpilor de la un capat la celalalt, respectiv 864 km calculati aerian, adica prin linii drepte trasate pe  harta intre punctele de control), a avut un parcurs care a insumat 826 km de zbor cu parapanta si 981 km de alergare si catarare (carand tot echipamentul de zbor), aceste modalitati de deplasare fiind singurele permise. Tomi a reusit inca o data sa-i lase "cu gura cascata" pe organizatori (si nu numai), referitor la cat de departe pot fi impinse limitele rezitentei umane (atat fizic cat si psihic). Puteti sa aveti aceeasi reactie :), sau macar sa va faceti o oarecare idee despre ce inseamna aceasta competitie, urmarind fragmentele in care este prezent Tomi (extrase din documentarul referitor la editia din 2007) pe http://***/16121784 (inlocuiti stelutele cu v i m e o.c o m fara spatii intre litere).
    Il cunosc pe Tomi de aproximativ 16 ani, am fost la zbor impreuna de nenumarate ori (...si am ciocnit nenumarate beri :):D); ...are o determinare psihica fantastica si o incredibila rezistenta fizica (porecla "omul fara splina" pe care o avea aici a fost confirmata de cea pe care i-au gasit-o organizatorii si participantii la X-alps, respectiv "the running man").
     Pacat ca, in Absurdistania asta in care traim, presa nu acoda nici pe departe atata atentie unui prezent pe podium la o competitie extrem de dura si de spectaculoasa (..in cadrul careia, fara nicio exagerare, participantii isi risca integritatea fizica si chiar viata), cata acorda, de exemplu, anumitor fotbalisti asupra carora chiar nu mai are nici un rost sa fac comentarii.

Ultima modificare facuta de traven (12-08-2011 10:41:43)


31-07-2011 09:26:33
   
Pagini: 1    
Mergeti la