Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / fotbal si paliverne    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 8 9 10 11
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

hotbrain a scris:

Nah, sunt solidara...HAI ROMANIA! Nu urmaresc meciurile, dar in ultimul timp fotbalul pare mai mult o afacere decat un sport.Am fost de 2 ori pe un stadion, la Poli, acolo da, a fost grozav, ff emotionant. Am vazut barbati in toata firea plangand...cam rar vezi asta.

Interesanta lume, nu?! :rolleyes:
Si io vazui "barbati" plingind pentru echipa favorita, ba chiar pe unii smiorcaind cind si-au gasit masina zgiriata in parcare ! :D
Io vad in toate astea doar semne de profunda alienare :( si nicidecum motive de admiratie... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-07-2009 11:31:49)


17-07-2009 11:31:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Si pe mine ma enerveaza in continuare... FOTBALUL :D:D (strutzo-camila care nu mai e de mult nici macar un sport, daramite JOC. :()
(No hard feelings, cumetre egon, e o parere pur personala ;) - aici pe forum putem aiura fiecare cum ne vine, nu? :rolleyes:)

Nu de alta, da' ma gindeam deunazi cite babe or fi fost violate :D ori altii tilhariti, in timp ce sute-mii de jandarmi-politzisti (platiti si de babele alea :D) stateau sa-i pazeasca/dezcilceasca :D pe instinctivii "microbisti" ?! :rolleyes:
Ma repet deci: dac-ar fi dupa mine, as INTERZICE pur si simplu fotbalul !!! :(

Sa nu uit: din 2012, in Bunkeristania, cred ca-i de la sine intzeles ca practicarea//vizionarea/chibitzarea :D pe teme fotbalistice vor fi fapte penale :D:D, iar eventualii microbisti incurabili vor fi bagati la carcera !!! :D:D
Acu' ramine de vazut cine-o mai fi kapo-ul carcerei (fiindca blondina Alina ;) vaz ca-i demisionara).


17-07-2009 11:34:49
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Deocamdata Ujpest-Steaua 1-2.....important este ca i-am batut pe unguri si la ei acasa.....cat despre ce-o mai fi in 2012.....sa speram ca vom trai si vom vedea....

23-07-2009 23:05:34
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Sunt inca rezervat in ceea ce priveste "renasterea"echipei mele de suflet Steaua......argumente?......s-a investit putin iar Berbecali e tot pe baricade....adversarii intalniti pana acum unguri, scotieni sau de-ai lui "Pinalti"au fost modesti fara doar si poate......asa ca nu are rost sa ma bucur prea tare deocamdata!

03-08-2009 13:44:57
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Un 1-0 pentru Romania la Budapesta.....este un adevarat balsam pentru sufletul de microbist chinuit al unui ardelean......totusi ratarea calificarii la turneul final al CM doare inca.....

12-08-2009 23:14:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ei, coane Egon, las'ca fiecare microbist mioritic cred ca si-a luat macar cite un milion-doua de forintzi la victoria asta "epocala"... :rolleyes: (si... amicala mai ales ;))
Ca altfel, sincer, nu-mi explic patima asta care viruseaza :rolleyes: mai ceva ca gripa aviaro-spaniola ! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-08-2009 23:19:30)


12-08-2009 23:18:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Nicio saptamana fara bataie in fotbalul romanesc.
Desi nu au fost adversari aseara, fanii Stelei si cei ai lui Dinamo s-au casapit ca in filme la statia de la metrou de la Romana,
la cateva minute dupa terminarea meciurilor echipelor lor din Europa League.
Din pacate, oameni nevinovati au avut de suferit! CITESTE MARTURII SOCANTE!"


:( Citatul asta din stirile de AZI cred ca nu mai are nevoie de comentarii...
Asa ca ma gindesc deja la marirea pedepsei (in Bunkeristania, evident :D:D) pentru... microbisti !!!

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Si pe mine ma enerveaza in continuare... FOTBALUL :D:D (strutzo-camila care nu mai e de mult nici macar un sport, daramite JOC. :()
(No hard feelings, cumetre egon, e o parere pur personala ;) - aici pe forum putem aiura fiecare cum ne vine, nu? :rolleyes:)

Nu de alta, da' ma gindeam deunazi cite babe or fi fost violate :D ori altii tilhariti, in timp ce sute-mii de jandarmi-politzisti (platiti si de babele alea :D) stateau sa-i pazeasca/dezcilceasca :D pe instinctivii "microbisti" ?! :rolleyes:
Ma repet deci: dac-ar fi dupa mine, as INTERZICE pur si simplu fotbalul !!! :(

Sa nu uit: din 2012, in Bunkeristania, cred ca-i de la sine intzeles ca practicarea//vizionarea/chibitzarea :D pe teme fotbalistice vor fi fapte penale :D:D, iar eventualii microbisti incurabili vor fi bagati la carcera !!! :D:D
Acu' ramine de vazut cine-o mai fi kapo-ul carcerei (fiindca blondina Alina ;) vaz ca-i demisionara).


Ultima modificare facuta de Xtremul (21-08-2009 14:05:24)


21-08-2009 14:02:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nou episod... in "campania anti-fotbal" :D (glumesc, normal, fiindca asta nu va exista vreodata, spre deosebire de campania anti-manele promovata si de conu' Traven):

"Huliganii au devastat Londra in cele mai grave incidente din Anglia dupa anii '80!

Doi fani au fost injunghiati in Anglia, la meciul dintre West Ham si Millwall.
Caramizi, sticle si scaune au zburat pe teren, in timp ce peste 1000 de politisti s-au chinuit sa faca ordine in afara stadionului Upton Park din Londra!"


P.S. Vacantza placuta-n Tunisia, cumetre Egon ! :) (sper sa nu te superi pt postarile astea - n-au nimic personal in ele ;) si-s ontopic in definitiv si "palivernele" :D mele).

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-08-2009 12:47:58)


27-08-2009 12:44:58
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Serbia- Romania 5-0......azi chiar ii credeam la un moment dat pe jucatorii nostri care promiteau un rezultat bun....m-am lasat mintit de niste oameni care in seara asta pareau sa nu aiba nimic in comun cu fotbalul de perfomanta.....vedete rasuflate si imbuibate alaturi de o multime de diletanti ne-au facut inca o data de minune in lumea fotbalistica....pana la urma si fotbalul eate expresia a ceea ce suntem in toate domeniile....ne mai salveaza exceptiile dar din pacate fotbalul a incetat sa mai fie una din ele!
  Ce sa mai zic.....mai bine ma duc sa ma linistesc putin.....imi simt tamplele zvacnind iar ficatul mi-a urcat in creier de nervi.....sa-i ia dracu cu fotbalul lor cu tot pe toti imbuibatii din federatie si liga ca nu-s buni de nimic!:x


11-10-2009 00:01:37
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Uimitoare victoria Urziceniului.....4-1 cu cei de la Glasgow Rangers....un nesperat balsam pe sufletul meu de microbist atat de ranit in ultima vreme....ai nostri au jucat exemplar iar Dan Petrescu confirma pe zi ce trece ca este un antrenor de mare valoare.....sper ca celelalte echipe romanesti sa-i calce pe urme Unirii avand in vedere ca in ultima vreme s-au remarcat doar prin scandalurile ce le-nconjoara....

20-10-2009 23:54:38
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
CFR şi Urziceni îmi dau mereu senzaţia de formaţii solide, care pot câştiga un meci datorită forţei lor, nu doar la ciupeală. Aşa a fost şi aseară când, în ciuda faptului că multe goluri au fost rolul hazardului, Unirea şi-a dominat adversara la toate capitolele. De mult nu am mai privit un meci internaţional cu liniştea că "la cum jucăm, câştigăm sigur". Bravo Unirea! Multe echipe (mai ales conducerile lor) ar avea ce învăţa din exemplul acestei formaţii, dar... deh! ce face Urziceni nu aduce rating decât pentru o seară. ;)

21-10-2009 06:25:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Citeva PALIVERNE :rolleyes: :D despre... fotbal (ca tot e aici  topicul lor :D)....
- cu care-s, normal, 100% de acord. ;) Chiar daca io le-as fi scris muuult mai dur !!! :x:(

"De ce oare, dintre toate sporturile pamantului, sportul nostru “national” este fotbalul? De unde pana unde este “national”? pe steagul Romaniei apare si o minge de fotbal in locul stemei comuniste? Ar vrea poate unii sa apara si o minge de fotbal? Poate ca, daca am face un sondaj, multi ar fi de acord cu asta. Aceiasi oameni care fac gratar la bustul gol si lasa munti de pet-uri pe care scrie Bucegi sau american-cola. Sa nu uitam de mici. Din cauza asta asta este sportul nostru national, pentru ca in loc a se duce la scoala, unii pusti aleg sa bata mingea pe maidan. Ce zic parintii? “lasa-l mama, ca poate ajunge si el ca Mutu sau Chivu si ne umple garsoniera de bani”.

Nu inteleg de ce unii ajung sa se certe, sa se scuipe, sa se bata, sa se omoare pe subiecte de genul “Steaua e mai tare decat Rapidul !”. Cand insa ii intrebi “vreti vot uninominal?” sau “de ce nu functioneaza parchetul national anticoruptie?” dau din umeri sau nu se implica in discutie… pentru ca-i intereseaza mai mult cine cumpara Rapidul decat cine si cum conduce de fapt Romania!

Fotbal pe paine… sau fotbal cu paine. Mie nu imi place fotbalul, si nu doar mie. Si cu toate astea, sunt invadat de tot felul de stiri, fotografii, etc care au legatura cu sportul asta. De fapt, stirile sportive sunt aproape exclusiv despre fotbal. Si nici macar nu-s despre jocul in sine, ci despre informatii de culise, scandaluri cu femei goale, betzii etc. Sa vindem deci cit mai multa bere, folosind femei goale si fotbal ! Fiindca cei care se uita la fotbal, beau bere si admira blonde lascive care par papusi gonflabile. Asta-i omul care consuma fotbal. Redus la un salbatic care urla (nu, isi aclama echipa!), in timp ce bea bere si sparge seminte. Asta-i clar tiparul de marketing. Nu o sa vezi niciodata in timpul meciurilor de fotbal reclame la laptopuri, sau o campanie de tipul “Nu-ti bate nevasta daca iti pierde echipa, ca nu e vina ei”.

De fapt, majoritatea pustilor doresc sa devina fotbalisti pentru ca modelele lor in viata sunt fotbalistii. Doar ei se bucura de toate femeile frumoase, ei au cei mai multi bani, ei sunt adorati de fani. Castele din placaj aurit care se intind pana la cer, asta se vede. Interesant este ca, ori cu bani, ori fara bani, nu-i mare diferenta in limbajul si comportamentul deplorabil al unui fotbalist.

De ce un fotbalist castiga mai mult decat toti locatarii blocului la un loc? Sa multumim mass-mediei pentru asta. Si oamenilor care se uita la meciuri, care fac rating, oamenilor care citesc pro-sport, oamenilor care, la modul cel mai absurd, "traiesc pentru fotbal".

Fotbalul nu mai este de mult un sport, este o mizerie, pentru ca aduna mizerii si el in sine nu mai reprezinta de mult vreun interes real, ci doar interesele patronilor, "vedetelor" si ale circului mediatic ce toaca profitabil intrigile lor."


Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2009 14:37:15)


23-10-2009 14:10:44
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Pana una , alta ,iar ne-am facut de minune-n Europa.....cu un punct din 4 meciuri echipele noastre de "marca",cred ca au reusit sa scoata din pepeni pana si pe cel mai ingaduitor dintre suporterii romani....lipsiti de vlaga,rudimentari,fara nici o logica in joc jucatorii echipelor noastre par definitiv impotmoliti in tot felul de activitati extrasportive care le consuma bruma de energie si talent ramasa.....dupa exemplul celor care-i patroneaza desigur care nu-s mai buni cu nimic.....dar ce ma mai mir.....asta a devenit definitoriu pentru Romania.....oameni care ar trebui sa fie in spatele gratiilor conduc toate domeniile.....asa ca....stiu ca par ridicol ca mai pot sa sufar pentru asa un lucru neinsemnat cum e sportul in general si fotbalul in particular dar asta e.....sunt prea batran sa ma mai schimb si intotdeauna o sa vreau ca romanii sa castige orice competitie sportiva la care participa....si mai ales la fotbal!
P.S. Brrrrrr!..... terifianta postare ai citat mai sus coane Xtrem.....rar mi-a fost dat sa vad atata frustrare, invidie si ura intr-o postare despre un sport.....fie el si fotbal....nu vreau sa fac presupuneri despre autorul ei, dar gandul ma duce la cineva tintuit in vreun pat de boala sau cu ceva afectiuni locomotorii severe.....in fine....nu vreau sa dezvolt subiectul......mai vreau doar sa spun ca intre politica(care dupa parea mea e cel mai imund lucru din lume!) si fotbal il prefer pe ultimul....ma intereseaza doar lupta sportiva si fac abstractie de orice altceva


23-10-2009 20:58:52
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

egon a scris:

......mai vreau doar sa spun ca intre politica si fotbal il prefer pe ultimul....ma intereseaza doar lupta sportiva si fac abstractie de orice altceva


Gând la gând cu bucurie, dragă Egon! Măcar suntem doi. ;)


23-10-2009 22:05:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Lake a scris:


egon a scris:

......mai vreau doar sa spun ca intre politica si fotbal il prefer pe ultimul....ma intereseaza doar lupta sportiva si fac abstractie de orice altceva


Gând la gând cu bucurie, dragă Egon! Măcar suntem doi. ;)

Ca tot sintem p-un forum, nu ma pot abtine sa nu remarc totusi ca postarea conului Egon e cumva mai vituperanta :rolleyes: chiar decit aia copy/pastuita de JE. :D:D Si-n plus contine destula... politica. :D

Si io acuma-s prea circotash poate, de fapt - sincer sa fiu, mi s-a intimplat si mie (cindva ;)) sa iubesc ceva/pe cineva cu un straniu amestec de... ura. :rolleyes:
In plus, normal ca fotbalu' mai are momente in care produce chiar emotii... pseudoartistice (de la pase ori scheme imaginative la executii maiestre) si cei care vad exclusiv latura lui "umbrita" par Xtremisti. :D Din pacate insa, latura asta a lui sordida e de-un timp predominanta - si nu doar la noi. :(

OK, n-are rost sa ma lansez acu' nici in disecarea unor opinii (corecte-n principiu) de genul "si daca Michelangelo era homo, asta ii reduce cumva maretia operei?" :rolleyes: - fie si doar din motivul ca aici e vorba (sau... ar trebui cel putin sa fie vorba :)) doar de un simplu JOC si nu de abracadabrant-subtile sublimari creative (desi chiar si asta e liber s-o spuna oricine... da' doar lu' Mutu !! :D:D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2009 22:52:46)


23-10-2009 22:35:04
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dragul meu Xtrem, mie îmi place să mă uit la meciurile de fotbal. Nu la discuţiile de după, nu la scuzele şi acuzele patronilor sau ale antrenorilor, nu la greşelile de arbitraj, ci la cum joacă echipele, la driblinguri, pase, şuturi, salvări miraculoase, lovituri libere, angajament, tactică, etc. Sunt printre cei care preferă să vadă un meci spectaculos încheiat cu 4-3, decât un meci în care ambele echipe se apără ca să scoată un 0-0 sau, maxim, un 1-0.
Cât despre politică, părerea mea e că nu mă pricep la ea şi că viaţa mea depinde de cum mi-o fac eu, indiferent cine şi cum conduce ţara. :)

Ultima modificare facuta de Lake (25-10-2009 17:49:59)


25-10-2009 17:49:50
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
C:\Users\Administrator\Desktop\ronaldo vs maradona.gif. Nah..m-am incurcat =D.

Ultima modificare facuta de hotbrain (28-10-2009 21:51:38)


28-10-2009 21:46:48
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Cred ca nu mai am clar, in minte, numarul dezastrelor care au zguduit fotbalul romanesc in ultima perioada....aseara s-a derulat un nou episod amar al prestatiilor fotbalistice romanesti.....patru echipe "titrate"din fotbalul romanesc nu au reusit sa obtina din tot atatea meciuri nici macar un punct in Europa....au ajuns de ne bat de ne merg fulgii echipe turcesti pe care nu demult le eliminam fara probleme.....numai niste masuri Xtreme ar mai face ordine in aceasta mlastina care este fotbalul romanesc...la ora actuala consider ca nici un jucator din fotbalul intern nu ar merita un salariu mai mare decat ajutorul de somaj pe care-l ia un muritor de rand ajuns la grea cumpana....

Ultima modificare facuta de egon (06-11-2009 11:25:29)


06-11-2009 11:23:54
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
In profida celor afirmate de unii, ca Urziceniul a avut noroc cu carul in partida cu Sevilla,nu pot sa trec cu vederea comportamentul exceptional al acestei echipe in Liga Campionilor....cum ,necum ne-a fost dat sa vedem cum unul dintre granzii fotbalului european a plecat cu coada intre picioare din Romania.....deci se poate......din pacate o sa mai treaca multa apa pe Dunare pana ce marea masa a fotbalistilor romani o sa priceapa ceva din ceea ce au realizat inimosii fotbalisti de la Urziceni.....nu de alta dar performanta se percepe greu din cluburile de noapte printre aburi de alcool, fum si fumuri...=D

26-11-2009 01:11:34
   
?? MIHAIDAN
Cont Sters

Inregistat: 16-06-2007
Mesaje: 73

egon a scris:

In profida celor afirmate de unii, ca Urziceniul a avut noroc cu carul in partida cu Sevilla,nu pot sa trec cu vederea comportamentul exceptional al acestei echipe in Liga Campionilor....cum ,necum ne-a fost dat sa vedem cum unul dintre granzii fotbalului european a plecat cu coada intre picioare din Romania.....deci se poate......din pacate o sa mai treaca multa apa pe Dunare pana ce marea masa a fotbalistilor romani o sa priceapa ceva din ceea ce au realizat inimosii fotbalisti de la Urziceni.....nu de alta dar performanta se percepe greu din cluburile de noapte printre aburi de alcool, fum si fumuri...=D


pai ete ca fara sa vrei ai spus ca pe dunare va curge acea apa. sper ca apa asta sa fie cu adevarat "otel" si nu doar o simpla "unire" de picaturi. ce-o fi cu ziaristii nostrri de nu scot in evidenta traseul lui dorinel. poate ca e mai bine, ca daca il umflau artificial acum era la steaua si ii facea becali echipa.... sau chiar ii alegea si partenerele de pat... si ii spunea cate pagini sa citeasca din biblie...


22-01-2011 09:57:27
   
?? dorothy35
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2011
Mesaje: 15
Am creat un forum nou si va invit sa-mi faceti o vizita:

www.ganduriefemere.online-talk.net/index.htm

Putem discuta despre dragoste, prietenie, relatii, muzica, moda, frumusete, bucatarie, politica si multe alte subiecte, mai mult sau mai putin serioase  :)
Va astept sa luati parte la discutiile noastre.


29-01-2011 08:19:24
   
?? EUvaARBITREZ
Cont Sters

Inregistat: 07-10-2011
Mesaje: 2
eu scriu aici doar atat:catalin munteanu

24-10-2011 09:51:07
   
?? angel_of_ice
Cont Sters

Inregistat: 18-04-2011
Mesaje: 125
angel_of_ice: nu mai vorbi pe gura aia de curcan spanzurat cu lasoul ca n-ai dictie da ai frectie pe care sa i-o faci lu ma-ta cu bani-n cur.
angel_of_ice: sa-i scormonesti cacatu'
Ionut Carlos: sami bag bani in rasa ta d libidinoasa...sati iau neamu in bani de maimuta ce esti usca-mias chilotii p crucea lu mata...nu esti altceva decat bideul lumii...
angel_of_ice: ASA FA SPUME ANALFABETULE .. PISAMAS PE FACULTATEA TA DE 2 BANI FACUTA LA CIMITIR DE MANA CU MUISTA DE MA-TA AIA HANDICAPATA DE SUGE PULI CU KKT LA MORTACIUNI SA-TI DE-A TIE DE UN SANVICI
angel_of_ice: W.C-U A FOST MUISTA DE MA-TA IN SATRA DE CIORI DIN PRAHOVA DUPA CEA FOST LA POZTA 1 AN TE-A BORAT PE TINE-N GROAPA CU KKT DAIA ESTI RETARDAT CA TE-AI INECAT CU KKT


25-10-2011 23:29:31
   
?? rup-setosii
Cont Sters

Inregistat: 16-05-2011
Mesaje: 17
muamaaaaaaa angiiii .. l'ai sexat in cioc pe asta iara ha ?

26-10-2011 11:42:34
   
Pagini: 1 ... 8 9 10 11    
Mergeti la