Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / dorinte    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 8
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

remus_ a scris:

Chiar wow!!! Nu e ea! :D :D

ba e ea! :D
vrei s-o vezi? urmareste-o... in continuare. :)


07-05-2007 18:38:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Hei, prietene, uita-te bine la clipa prezenta si traieste-o cu nesatz! Nu exista nimic altceva. Peste inca o clipa, aceasta in care-ti scriu va fi deja "trecut", prin urmare va muri.
Si e drept asa, fiindca sunt atitea clipe care asteapta sa se nasca doar pentru tine, doar ca sa fie cu tine, doar pentru ca tu sa te rotunjesti traind! Nimeni altul nu poate trai CLIPA ta!
Iata cit esti de pretios!


07-05-2007 19:10:04
   
?? unik@
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
au trecut cele 30 de sec? pot sa postez?.....

Mda....:D :D


07-05-2007 20:17:25
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
de multe ori cele 30 de secunde au durat mult mai mult......sau mai putin....:(

07-05-2007 20:24:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

unik@ a scris:

au trecut cele 30 de sec? pot sa postez?.....

Mda....:D :D

Ce-ai patit fata?
nu te recunosc...cine te-a intors pe dos?


07-05-2007 21:03:30
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
depinde cum arata cind ai vazut-o tu...:)

unik@, poate atunci erai pe dos.... nu ?


07-05-2007 21:05:48
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ok.. mi-as dori sa dau timpul inapoi cu doua luni.. Nu mai mult.. doar doua luni si mi-ar fi suficient... sa uit :( :(

07-05-2007 22:03:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

ok.. mi-as dori sa dau timpul inapoi cu doua luni.. Nu mai mult.. doar doua luni si mi-ar fi suficient... sa uit :( :(

Uitarea este o conditie impusa?
Crezi ca poti uita lucrurile frumoase,asa cu una cu doua?
nici chiar cele urite...si alea te urmaresc...te apasa...cele frumoase dainuie,vrei nu vrei=)


07-05-2007 22:08:17
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
n-am lasat timp pentru lucruri frumoase...
de-asta vreau sa uit
pentru ce ar fi putut sa fie.. :(


07-05-2007 22:10:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
uff...
viata asta,nu este intotdeauna asa cum vrem noi...
Cred ca exista iubiri posibile si iubiri imposibile! Cred insa ca toate ne sunt la fel de dragi si cred ca nu doar noi le-am simtit, ci si altii!:rolleyes:


07-05-2007 22:14:51
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
permite-mi sa te citez, tasha..
"Sa-i spuna, onest, nu "pe femeia asta am avut-o si eu", ci "am iubit-o enorm si n-am stiut sa o pastrez".
:( :(

ps. gata cu asta... e prea multa lumina spre ardeal... sa las ceva sa-mi intunece orizontul ;)


07-05-2007 22:17:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ehee.....spre Cluj am si eu un target...am sa-i las citeva ganduri:
poate ma citeste........=D=D                                                          La fel cum parul, glasul sau coapsa barbateasca stirneste dorinta unei femei de a se opri din treaba si a-l dori pe barbatul din fata ei, asa visez eu acum si caut modalitati de a te provoca atunci cind ne vom intilni, modalitati care sa-ti faca inima sa bata nebuneste doar pentru mine.... ;)


07-05-2007 23:16:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O mai buna armonie cu noi insine si cu ceilalti-caci atunci cand nu ne iubim,cand nu ne stimam,nu suntem fericiti.Cand ne indoim de noi insine, facem rareori alegeri bune in viata, ne simtim vulnerabili in calea obstacolelor, a dificultatilor......

08-05-2007 11:55:05
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
...noaptea m-am visat plutind pe apele interioare ale existentei ,navigam tenace ,dar nehotarata,cu elan dar nesigura,luptand cu furtunile ,cu vartejurile ,cu stancile,cu ceata  si cu noaptea,ce lua in spatele retinei infatisari omenesti...visam ca oscilez intre proza si poezie ,intre real si ireal...se facea ca din aburii cetei se ivea o culoare albastruie-violet,...inaintam si deodata valurile m-au lasat pe un port linistit si primitor...ajungand la el ,m-am lasat imbratisata plangand de bucurie..in clipa aceea m-am trezit brusc ,visul se destramase,el disparuse ,ci doar lacrimile imi umezeau okii....

IRENNE43 a scris:

ah!...zeitelor...dati-mi un om liber de patimi ,de constrangeri dogmatice si de toane,un om sensibil dar nu pana la neurastenie,inteligent si cult dar fara idei fixe,stapanit,uman,intelegator,modest ,fara orgoliu si gelozii,fatarnicii..moral dar fara sa-mi tina predici,punctual-ordonat macar un pic,cinstit,calm,senin,binevoitor,impatimit al amorului...da-mi Eros si eu il voi pastra in inima inimii mele ....


16-05-2007 19:25:55
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
imi doresc sa pot inchide, uneori, ochiul ratiunii, iar alteori, pe cel al amintirii

16-05-2007 19:57:45
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
si sa ramanem cu nebunia,clipa autentica traita la maxim...ah!..clipa...mai stai..esti atat de frumoasa!!!
europa07 a scris:

imi doresc sa pot inchide, uneori, ochiul ratiunii, iar alteori, pe cel al amintirii


16-05-2007 20:05:18
   
?? dickinsideher
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
la ce bune dorintele daca raman doar dorinte ? de ce raman asa? pt ca se transforma in sperante si vise . transpuse in realitate ne lovim de piedicile  unora ce isi astepata randul cu mult inaintea noastra . asta inseamna a privi deficientele  din acele rezultate ale acelor dorinte ale unora ce au fost ''noi'' . si o luam de la capat  , in a crea  altele, intr-un alt timp , ajungand sa devenim alti  ''ei''.

frumos, nu ? un ''fumos'' criminal; ucigas de dorinte, speranta si vise...deci ?
la ce bune dorintele ..........?

Ultima modificare facuta de dickinsideher (17-05-2007 04:10:31)


17-05-2007 04:09:08
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
dorinta se transforma, se consuma, sau se posmogeste in adincul sufletului....
dorinta te transforma, te consuma, te inalta sau te posmogeste in adincul sufletului....

dorinta este o sabie cu doua taisuri....

dorinta CERE sperante , visuri , pentru ca dorinta nu stie ce este rabdarea...

asteptam cu totii la rind.....


17-05-2007 12:02:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
CE VA FACE SA VA INDRAGOSTITI?... pe voi, pe fiecare...
Cei mai multi dintre noi au impresia ca sentimentele sunt o combinatie perfecta de placere si sado-masochism... deoarece atunci cand nu sunt impartasite... devin sfasietoare, iar in cazul opus... ei bine... cunoasteti si voi efectul acestui drog.
Intrebarile mele sunt simple, dar au raspunsuri atat de variate, incat rareori cineva poate sustine ca a gasit raspuns, chiar si macar uneia.
Suntem sclavii atractiei sexuale si a instinctelor ce ne conduc uneori fara sanse de apel?
Ne permitem sa iubim numai nebuneste, unilateral... sau poate ratiunea sa ne ajute a iubi pe cineva... sacrificand totul pentru acea persoana.... inclusiv propria fericire?


19-05-2007 00:22:07
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

tasha 1951 a scris:

CE VA FACE SA VA INDRAGOSTITI?... pe voi, pe fiecare...
Cei mai multi dintre noi au impresia ca sentimentele sunt o combinatie perfecta de placere si sado-masochism... deoarece atunci cand nu sunt impartasite... devin sfasietoare, iar in cazul opus... ei bine... cunoasteti si voi efectul acestui drog.
Intrebarile mele sunt simple, dar au raspunsuri atat de variate, incat rareori cineva poate sustine ca a gasit raspuns, chiar si macar uneia.
Suntem sclavii atractiei sexuale si a instinctelor ce ne conduc uneori fara sanse de apel?
Ne permitem sa iubim numai nebuneste, unilateral... sau poate ratiunea sa ne ajute a iubi pe cineva... sacrificand totul pentru acea persoana.... inclusiv propria fericire?

iubirea unilaterala genereaza neimplinire.
pot fi fericita ca iubesc, ca iubesc numai eu, pana la o limita, peste care, am nevoie de iubire. Iubirea celui ce-l iubesc. Altfel, ratacesc in surogaturi, mintindu-ma si mintind pe cei din jur, pana la epuizare.
Exista doua concepte ale iubirii: iubirea, cea mai inalta forma de egoism, in care cuplul este un tot unitar, indestructibil, unul fara de altul, nemaiexistand nimic ("daca dragoste nu e, nimic nu e") si iubirea, cea mai inalta forma de sacrificiu, in care il lasi pe cel ce-l iubesti, sa-si gaseasca implinirea pe drumul pe care si-l alege. Personal, nu inteleg si, implicit, nu accept pe cel din urma.

cea mai puternica forma de energie pe care creierul uman este capabil s-o genereze, este erosul (iubirea). Fara iubire, nu putem trai. Erosul se genereaza continuu si trebuie disipat, indiferent de maniera in care se realizeaza, ca e iubire impartasita, ca e transfer emotional de la cel ce-l iubesc, asupra altei fiinte, ca ador plopii, cainii sau pictura,etc. Cand erosul este blocat in interior, voluntar sau involuntar, creierul diminueaza secretia de serotonina, endorfine si noradrenalina, intinzandu-si astfel, nemiloasa-i aripa, thanatosul (moartea) pe diverse niveluri. Mi-e lene sa mai scriu.


21-05-2007 23:50:33
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

dickinsideher a scris:

la ce bune dorintele daca raman doar dorinte ? de ce raman asa? pt ca se transforma in sperante si vise . transpuse in realitate ne lovim de piedicile  unora ce isi astepata randul cu mult inaintea noastra . asta inseamna a privi deficientele  din acele rezultate ale acelor dorinte ale unora ce au fost ''noi'' . si o luam de la capat  , in a crea  altele, intr-un alt timp , ajungand sa devenim alti  ''ei''.

frumos, nu ? un ''fumos'' criminal; ucigas de dorinte, speranta si vise...deci ?
la ce bune dorintele ..........?

"criminali sunt ucigasii de sperante" behaia, duios, odata, un oarecare.
ceea ce ai scris, e o interpretare substituitiva, care nu-si are locul real, in functionalitatea creierului, ci poate ramane, eventual, o filosofie ce hraneste pesimismul. Eu nu voi fi niciodata, real, altul, pentru simplul motiv ca, intotdeauna, imi voi trai propria viata.


22-05-2007 00:02:38
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Dorinte ..hm ...n`am reusit sa citesc tot topicul ...insa cred ca se refera la ce dorinte avem noi ...
Ei bine,eu mi`as dori sa iau cu brio licenta ...shi apoi sa ma lafai la mare cu honey meu!
Asa`i, ca nu cer mult? :D
Bine,recunosc ca mi`as mai dori shi niste haine ..shi pantofi ...shi cateva bratsari de aur ...poate shi niste cercei ....shi inca 1 inel k sa fie toate deshtele complete:) ... :D
Sunt convinsa,k pana maine imi mai aduc yo aminte de ceva! :)


22-05-2007 00:50:07
   
?? BOSSS
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861

adiyna_tase a scris:

Dorinte ..hm ...n`am reusit sa citesc tot topicul ...insa cred ca se refera la ce dorinte avem noi ...
Ei bine,eu mi`as dori sa iau cu brio licenta ...shi apoi sa ma lafai la mare cu honey meu!
Asa`i, ca nu cer mult? :D
Bine,recunosc ca mi`as mai dori shi niste haine ..shi pantofi ...shi cateva bratsari de aur ...poate shi niste cercei ....shi inca 1 inel k sa fie toate deshtele complete:) ... :D
Sunt convinsa,k pana maine imi mai aduc yo aminte de ceva! :)

dupa ce ti se indeplineste dorintza cu aurul adynutza sti ce se va intampla :D
la amanet cu tine:)


22-05-2007 00:54:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Viaţa uneori...pentru unii...e numai suferinţă şi deseori oamenii se refugiază Ă®n vise pentru a nu mai vedea viaţa aşa cum e ea: tristă, dezamăgitoare... Eu am făcut aşa... Am vrut să fug, să mă desprind de real, să trăiesc printre Ă®ngeri, dar am realizat că aici, pe pământ, am pe cineva care mă Ă®nţelege aşa cum sunt şi nu cere de la mine mai mult decât pot oferi eu celorlalţi... PE MINE, eu sunt unicul meu confident şi prieten fidel. Poate nu e bine, şi mai trebuie să mă descarc şi eu uneori şi-mi mai găsesc câte un suflet rătăcit aşa ca mine şi-i mai cer sfatul, sau mai dau câte-un sfat... Dar de fiecare dată acel suflet pleacă din viaţa mea lăsându-mi un gol Ă®n inima, asta până vine un alt suflet rătăcitor care are nevoie de ajutor... La urma urmei suntem nişte rătăcitori prin viaţa asta, dar e datoria noastră să găsim un alt suflet rătăcitor, asemănător pentru ca să nu rătăcim Ă®n singurătate... Poate că suntem la fel, poate că fiecare e luminiţa de la capătul tunelului pentru celălalt... Poate... Nu putem decât să Ă®ncercăm să fim, sau poate e destinul...

22-05-2007 01:15:55
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Lol ..totsi mi`ati pus gand rau!
E clar k nu mai ies decat cu bodyguard`ul din casa :)

Insa daca ma gandesc mai bine ..un sg lucru imi lipseste ....dupa deget...si anume:


22-05-2007 01:21:16
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
"mai am un singur dor...." :)
dincolo de asta... nu-mi permit inca sa visez... sa-mi doresc


22-05-2007 02:26:35
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
..nu va uitati la pozele mele ,nu sunt eu…este un suflet nelinistit   care vine noaptea in sufletul copilului din mine  pentru a-mi  lasa acolo un zambet legat cu panglici colorate… cu aceste panglici mi-am legat sufletul de visele mele , vise ce  vor pleca in zori si-mi va purta sufletul in zbor…nestiind raspunsul la intrebari simple ,ma disip in incercarea de a ma acoperi pe mine toata si astfel ma imbrac precum o cristalida in matasea gandurilor mele ..poate voi gasi la capatul firului si voi tese din el o camasa fermecata ,eliberandu-ma….sa o intind peste lume ca pe o panza de paianjen in care sa opreasca curand pe cel pe care-l astept si-mi doresc sa-l gasesc..iubitul meu ,barbatul meu,prietenul meu,gandul cu care sa-mi ocupe visurile-mi tremurande…dati-mi de stire…sunt aici….


DODO-d a scris:

...noaptea m-am visat plutind pe apele interioare ale existentei ,navigam tenace ,dar nehotarata,cu elan dar nesigura,luptand cu furtunile ,cu vartejurile ,cu stancile,cu ceata  si cu noaptea,ce lua in spatele retinei infatisari omenesti...visam ca oscilez intre proza si poezie ,intre real si ireal...se facea ca din aburii cetei se ivea o culoare albastruie-violet,...inaintam si deodata valurile m-au lasat pe un port linistit si primitor...ajungand la el ,m-am lasat imbratisata plangand de bucurie..in clipa aceea m-am trezit brusc ,visul se destramase,el disparuse ,ci doar lacrimile imi umezeau okii....

IRENNE43 a scris:

ah!...zeitelor...dati-mi un om liber de patimi ,de constrangeri dogmatice si de toane,un om sensibil dar nu pana la neurastenie,inteligent si cult dar fara idei fixe,stapanit,uman,intelegator,modest ,fara orgoliu si gelozii,fatarnicii..moral dar fara sa-mi tina predici,punctual-ordonat macar un pic,cinstit,calm,senin,binevoitor,impatimit al amorului...da-mi Eros si eu il voi pastra in inima inimii mele ....


22-05-2007 11:23:22
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
imi doresc sa fi venit apa calda, ca dimineata nu era, o baie, un masaj si un somn lin intre doua brate dragi mie

22-05-2007 18:25:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

europa07 a scris:

imi doresc sa fi venit apa calda, ca dimineata nu era, o baie, un masaj si un somn lin intre doua brate dragi mie

Somn usor ...asa cum iti doresti...=)


22-05-2007 18:59:48
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
europa ...dorintsa ti se poate indeplini ....
pocneste din degete ...shi poate ...poate ...:)


22-05-2007 20:45:56
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
apa calda am, rufe de intins am, curatenie de facut am, vase de spalat am, chef n-am. Astept alea doua brate

22-05-2007 22:08:30
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
mmmm .....bratsele sunt totul ....
.................restul mai putin conteaza!!...........


22-05-2007 22:26:44
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
stiu

22-05-2007 22:29:18
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
ce scurta ..shi directa esti! :D

22-05-2007 22:41:45
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Imi doresc sa mai pot crede ca barbatul pe care il caut de o viata exista.Sa mai fiu atit de naiva, incit sa cred ca EL ma asteapta undeva.De ce oare, nu mai pot avea credulitatea astea?.....
Nu stiu...poate mi-am pierdut speranta.Cineva...ma ranit enorm.Nu mai pot crede in oameni.


23-05-2007 03:39:48
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Mi-as dori ca doar pt. o zi, lumea sa fie asa cum imi imaginez eu.
Si ce bine ar fi, daca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea...
Sa te duci la magazin, sa darui putina Iubire si sa primesti o paine.Sau la piata, in schimbul iubirii, sa primesti un kilogram de mere.Si in locul caselor de marcat, un aparat de masurat sentimentele, ar putea spune cata Iubire mai ai in contul inimii.
Daca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea....ce frumos ar fi!
Oamenii ar deveni mai bogati interior. Dar totul nu-i decit un vis de al meu. Si totusi, ce ar fi sa ne imaginam ca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea?
Nu ne costa nimic, visatul cu ochii deschisi este gratis...inca.
Asa ca, prieteni, ce ar fi sa ne imaginam o lume mai buna!

Ultima modificare facuta de ariela_k (23-05-2007 03:49:11)


23-05-2007 03:45:40
   
?? emotionata
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

ariela_k a scris:

Mi-as dori ca doar pt. o zi, lumea sa fie asa cum imi imaginez eu.
Si ce bine ar fi, daca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea...
Sa te duci la magazin, sa darui putina Iubire si sa primesti o paine.Sau la piata, in schimbul iubirii, sa primesti un kilogram de mere.Si in locul caselor de marcat, un aparat de masurat sentimentele, ar putea spune cata Iubire mai ai in contul inimii.
Daca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea....ce frumos ar fi!
Oamenii ar deveni mai bogati interior. Dar totul nu-i decit un vis de al meu. Si totusi, ce ar fi sa ne imaginam ca moneda de schimb pe acest pamint ar fi Iubirea?
Nu ne costa nimic, visatul cu ochii deschisi este gratis...inca.
Asa ca, prieteni, ce ar fi sa ne imaginam o lume mai buna!

daca doar oferi iubire, fara s-o si primesti, e firesc ca acel cavaler pe cal alb sa ramana utopie :)


23-05-2007 11:21:01
   
?? emotionata
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

adiyna_tase a scris:

mmmm .....bratsele sunt totul ....
.................restul mai putin conteaza!!...........

acele doua brate, nu mai vin. O sa invat sa merg singura, mai departe. Pana intr-o zi :)


23-05-2007 14:02:07
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Si eu vreau sa vina (.......) sa dea un show special pt. mine..  ...sau , mai bine, la mine in camera!! :D

23-05-2007 19:21:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Intr-o zi am incercat sa-mi fac curat in suflet asa ca am muncit cu sarg si am maturat cu grija fiecare coltisor. Asa se face ca dupa o zi intreaga aveam in cosul de gunoi,lacrimi,ganduri,neimpliniri,iubiri ascunse,dorinte neimplinite si multe, multe, alte sentimente, ce umplusera ungherele ascunse ale inimii mele.Cum se facuse tarziu si o noapte adanca se instalase peste noi am hotarat ca restul trebusoarei incepute sa o continui a doua zi. Asa ca am lasat farasul plin de amintiri si ganduri urate sa stea langa usa pana a doua zi. Dar ele ingratele mele ganduri, lacrimi si tristeti nu doreau sa ma paraseasca asa ca au apelat la luna sa le ajute.Si cum stiau formula magica prin care puteau comunica cu regina luna,aceasta le prefacu in minunate flori.Dis de dimineata cand am deschis usa ce sa vezi in toata curtea mea erau siruri, siruri de nu-ma-uita si lacramioare toate gata sa -mi aminteasca neincetat de bagajul sufletului meu. Asa se face ca de cate ori vantul adie in aer se simte miros de lacrimi si ganduri ascunse.....

25-05-2007 00:49:02
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
cat de frumos..am recitit ...m-am regasit ,Luna ne mangaie...dorul insa ne sfasie ...noapte buna suflete frumos...
tasha 1951 a scris:

Intr-o zi am incercat sa-mi fac curat in suflet asa ca am muncit cu sarg si am maturat cu grija fiecare coltisor. Asa se face ca dupa o zi intreaga aveam in cosul de gunoi,lacrimi,ganduri,neimpliniri,iubiri ascunse,dorinte neimplinite si multe, multe, alte sentimente, ce umplusera ungherele ascunse ale inimii mele.Cum se facuse tarziu si o noapte adanca se instalase peste noi am hotarat ca restul trebusoarei incepute sa o continui a doua zi. Asa ca am lasat farasul plin de amintiri si ganduri urate sa stea langa usa pana a doua zi. Dar ele ingratele mele ganduri, lacrimi si tristeti nu doreau sa ma paraseasca asa ca au apelat la luna sa le ajute.Si cum stiau formula magica prin care puteau comunica cu regina luna,aceasta le prefacu in minunate flori.Dis de dimineata cand am deschis usa ce sa vezi in toata curtea mea erau siruri, siruri de nu-ma-uita si lacramioare toate gata sa -mi aminteasca neincetat de bagajul sufletului meu. Asa se face ca de cate ori vantul adie in aer se simte miros de lacrimi si ganduri ascunse.....


25-05-2007 00:55:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ai simtit vreodata senzatia ca stai pe un mal si ca vrei, de fapt, sa fii pe altul?a unduiesc in ritmul valurilor pe un ponton. Astept venirea unei barci ca sa ma ia de pe acest mal. Nu-mi mai place, nimic nu mai prezinta interes aici. Vreau sa trec pe celalalt mal, dar nu sunt capabila inca sa o fac inot. Ma gandesc ca trebuie sa fie ceva din afara ca sa determine asta.
Am ajuns sa ma zbat pe malul care nu imi mai e deloc pe plac. Am ajuns sa ma lupt cu el, dar nu am curajul inca sa il parasesc.
Duc cu mine patimele lipsei mele de decizie, dar a inceput sa imi placa suferinta asta...
Acum sunt intr-o barca. Da, am reusit sa o iau, dar nu stiu incotro ma duce. Nu stiu daca va fi malul la care visam sau altul. Sau poate va fi cel de pe care am plecat, numai ca eu voi fi alta...


25-05-2007 01:20:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cand universul intreg moare in tine, cand simti ca toate insingurarile din lume ti se sparg in suflet si ca toti ingerii decad in privirea ta - atunci iti pui abisul capatai si te ingropi in durere... si-ai vrea sa plangi.
Ai da si ultima stea de pe cer pentru o singura lacrima in care sa-ti pui tot amarul. Dar nu poti sa plangi. Si-abia atunci intelegi cum cineva a putut fi om si nu mai este.


25-05-2007 01:25:07
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Dorinta ..mdea ....nu am in minte decat un singur cuvant ....
         licenta!! :rolleyes:


01-06-2007 14:17:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
iti voi da un sarut,o voi face incet,
va fi dulce,fara ca tu sa-ti dai seama,
buzele mele iti vor cauta chipul
pentru a-l desena si sa-ti trimit sentimentele
care le-ai starnit in sufletul meu
iti voi da toata dragostea din lume...
iti voi darui caldura si seninatate
voi zbura dincolo de imaginatie
pentru a trai un intens moment de dragoste
iti voi darui cheia gradinii mele cu vise,
acel loc secret ascuns de timp
unde stiam ca tu... intr-o zi vei intra
pentru a lasa un fragment de fericire.
voi avea mereu cu mine cuvintele tale,
voi incatusa sunetul vocii tale...
=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (02-06-2007 16:22:47)


02-06-2007 16:21:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Stiu ca atunci cand englezii nu au despre ce sa mai vorbeasca incep sa discute despre vreme. Culmea…mie chiar mi se pare interesant sa vorbesc despre asta pentru ca intr-un fel sau altul ne afecteaza pe toti. Mi se pare important sa observ ceea ce e in jurul meu, asta e primul lucru pe care il fac atunci cand deschid ochii. Nu imi place sa dorm cu draperiile de la geamuri trase pentru ca atunci cand ma scol sa observ vremea de afara.....
Astazi...a plouat de dimineta...doream sa fie vreme buna...s-a facut..dar doar spre dupa-masa...=(=(=(
prea tarziu sa mai pot iesi undeva...


17-06-2007 02:02:19
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
mi-e teama sa mai am si dorinti...neimplinirea lor... ,inca un fir alb pe tampla....dar sunt om si sunt supus dorintelor......doresc pentru sufletul meu ,doar pentru mine ....o mana calda si un sarut ..atat!

17-06-2007 02:11:20
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
o mina rece....un sarut cald.... :)

21-06-2007 23:05:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

da_si_nu a scris:

o mina rece....un sarut cald.... :)

Curioase dorinte ai...si daca e si mina calda?;)
e bai?=D=D


22-06-2007 04:04:51
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
neh...se spune ca cei cu miinile reci sint sinceri ( medici spun altceva).....un sarut cald....reprezinta dorinta.......


mina rece..sarut cald....as pune eu...este ceva gen dragoste sincera....ups....o fi pleonasm.....?


22-06-2007 04:08:01
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 8    
Mergeti la