Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Nu vreau ''multumesc''!!    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Pentru a clinti ceva cu vreau este mai greu decit a impiedica cu nu vreau.Am simtit pe propia-mi piele.Chiar aici, pe acest forum.

04-05-2007 01:21:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Si in viata,in simtire,in scris,in gand,cand te uiti bine,ramine mai ales ce ai dat altora...ce ai lasat de la tine.
  Prin instrainare de tine insuti,capeti si consecventa si staruinta si caracterul si chiar iubirea celor din jurul tau...
Iubire,pentru care...eu nu pot spune(oricat as incerca...)...nu vreau,multumesc!=)


04-05-2007 02:11:43
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
am lasat un timp de opt pagini, citind zilnic postarile fiecaruia . cu mahnire am ajuns la concluzia ca nu  s-a inteles absolut de loc  ce se vrea a fi acel : nu vreau ''multumesc'' !! nimeni nu si-a dat seama  de adevaratul sens al titlului acestui topic !  si cred ca stiu si de ce ..., pt ca putin sunt cei care citesc prima postare  si chiar daca o fac nu pot patrunde in ceea ce se cere , nu se simte acel inceput de la care poate pleca un comentairu pertinent.

ma veti intreba , care ar fi totusi sensul titlului...  imi pare rau dar asta trebuia sa o aflati singuri. poate fi o descoperire strict independenta de a celorlalti....
  si totusi...,''multumesc'' =  orice ati vrea voi...,portocala, masina, haina,  sa plec , sa stau , sa mananc .  e importanta intonatia !!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima modificare facuta de wersus (04-05-2007 06:38:39)


04-05-2007 06:37:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Aici la urma...ce pot sa spun?
ai dreptate,uneori tonul face muzica...=)
in rest vezi tu Ovi...fiecare cu păsul sau...=(


04-05-2007 11:13:35
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337

wersus a scris:

in urma cu 7 ani si cinci luni a venit pe lume un pui de zana. era toata o gurita infometata si ochisori plangaciosi. in fata frumusetii creatiei umane din propriile adancuri nu ai cum sa ramai impasibil . amandoi suntem--parintii--,am fost frumosi,nu avea cum sa iasa ceva urat. am privit-o cu un zambet lung impietrit;am privit-o si pe mama ei, sotia mea de atunci si i-am multumit pt acest dar fara pret. apoi am luat-o in brate am sarutat-o dulce si lung pe frunte.  cu lacrimi in ochi m-am apropiat de ea si i-am soptit la urechiusa minuscula : iti multumesc ca existi. eu iti sunt dator pt ca ai venit sa ma faci fericit. tu nu va trebui , frumoasa mea Adelina, sa imi multumesti niciodata pt nimic. voi trai o viata pt a-mi plati datoria fata de bunatetea ta de a exista langa mine.
zilele,saptamanile,lunile si anii au trecut. am crescut-o cu rugamintea permanenta de a nu imi multumi mie,niciodata pt nimic. cu toate ca a fost invatata ca asa e frumos.
si chiar nu am simtit niciodata nevoia de a  auzi de la iubita mea printesa : multumesc. pentru nimic. multumirea mea e ca ea exista. nemultumirea actuala e ca nu mai exista langa mine. e dependenta de cea care i-a dat viata. acu' poate ca mi-as dori sa aud un multumesc dar nu mai am de la cine. as incalca o singura data legamantul facut,doar sa imi sopteasca la ureche,multumesc.   dar nu e !

voua, dragi  forumisti,vi s-a intamplat sa simtiti acelasi lucru vreodata? si nu ma refer in cazul vostru la copii daca ii aveti ... la oricine altcineva.

care ar fi normalitatea unei relatii parinte-copil dupa o despartire ce s-a intamplat doar din dorinta unui singur parinte,luand in calcul ''montarile'' copilului impotriva celui care pleaca ?



Banal, poate altadata erea interesant,dar acum este plina massa media de asemena povesti, prea personal, nu te bagam in seama.
Continuam pe acest topic, citind mai departe doar titlul topicului.


04-05-2007 11:25:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se spune sau cei mai multi cred ca ar fi de acord cu mine,ca daca reusesti sa treci peste niste intamplari ,fapte nu tocmai placute, cu usurinta inseamna ca esti un om puternic ,eu ma gandesc ,cern intamplarile ,le uit ,imi revin iarasi in minte ,si stiu ,sunt ale mele ,trebuie sa merg mai departe cu ele,s-atunci ma multumesc sa le "depozitez " intr-un ungher al mintii mele.Sa fie toleranta?Sa fie bunatate?...sau poate autocontrol...

:rolleyes:


04-05-2007 12:44:41
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Poate fi toleranta....bunatate..autocontrol....indiferent cum se numeste...efectul conteaza..rezultatul este cel masurat...

07-05-2007 21:24:41
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
tu cea de sus, AK-47, carei personalitati i-ai dat voie sa se pronunte ? si de ce vb in numele  tuturor? poate ca nu te regasesti in acea postare, dar crede-ma, nici nu iti doresc sa ti se intample.
cat despre a citi doar titlul topicului asta , chiar si a celorlalte, nu da bine  la regula nescrisa ne ''navigare'' in acest eter creat tot de tine, de mine si de multi altii care vor sa gaseasca anumite  situatii  cu care pot face comparatii


26-05-2007 17:36:32
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
nu trebuie sa te superi....ti s-ar parea fapte diverse daca ti-as povesti si eu,si ea,el...franturi din viata...destul ca ai amintirile tale ,ce-ti mai trebuie si ale altora?sau scrie-le in versuri ,sunt mai usor de citit...forum inseamna dezbatere de idei,ca mai spune-mi si altele asta e....simtim nevoia sa ne descarcam pe taste....si eu gresesc pe ici ...dar incerc sa nu repet aceeasi greseala...iti doresc sa fii tare...si frumoasa ta iti va multumi daca in continuare vei avea grija ,subtil...de nu poti altfel ,de okisorii ei....

wersus a scris:

tu cea de sus, AK-47, carei personalitati i-ai dat voie sa se pronunte ? si de ce vb in numele  tuturor? poate ca nu te regasesti in acea postare, dar crede-ma, nici nu iti doresc sa ti se intample.
cat despre a citi doar titlul topicului asta , chiar si a celorlalte, nu da bine  la regula nescrisa ne ''navigare'' in acest eter creat tot de tine, de mine si de multi altii care vor sa gaseasca anumite  situatii  cu care pot face comparatii


30-06-2007 23:41:32
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la