Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Poveste stranie    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Am sa va spun o poveste,si astept ca si voi sa scrieti cate ceva interesant.Asadar a fost odata o femeie si un barbat,si ei traiau intr-un loc uitat de lume,ceva gen satele noastre pline de vadane. Ei bine,odata s-au dus la rau sa isi ia jegul adunat de-a lungul iernii care tocmai trecuse,ca se stie ca jegosii nu se spala iarna,si s-au dezbracat,asadar femeia a vazut ca barbatul are ceva ce ea nu are si i-a spus ca vrea si ea ce are el acolo. Atunci jegosul i-a raspuns plin de el: bate-ti si tu cocosul ca sa iti faca si tie oua! Ea s-a gandit ce s-a gandit,pana cand vazand ca ii curge nisip pe nas de atata gandire, a hotarat: a luat un par si a inceput sa loveasca in cocosul jegosului,ca ea doar nu avea cocos,logic,nu?

24-10-2007 23:32:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Nici nu stiti ce sensibilitate am eu in suflet, dar nu stiu sa ma exprim. Daca as sti, as vorbi mai frumos decat Liiceanu si Plesu.

Am citit Manualul razboinicului luminii cu doua markere. Cu galben am subliniat pasajele care mi-au placut si unde m-am identificat cu eroul cartii, iar cu verde pe cele care nu mi-au placut si nu le-am citit.

Daca ma respecti o data, te respect si eu tot o data. Daca nu ma respecti o data, eu nu te respect de cinci ori.

Ultima modificare facuta de onoyoko (24-10-2007 23:43:17)


24-10-2007 23:41:02
   
?? Am_venin_peVarf
Cont Sters

Inregistat: 21-10-2007
Mesaje: 30
De la ce "anti-clasici" in viata ai cules perlele? Cat despre poveste, cred ca baba avea Alzheimer, altfel nu se explica trecerea de la necunoasterea in stil pre-puber a partilor corpului la iluminarea brusca ulterioara. Apropos, cine ti-a spus povestea? Mai stie si altele? Daca da, poate NU ni le spui si noua!

25-10-2007 13:59:06
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Ce rautate esti mai veninosule,ma sparii sa stii,iar eu cand ma sparii fu ck urat,asa sa sti tu pe persoana fizica!

25-10-2007 17:24:07
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Am_venin_peVarf a scris:

De la ce "anti-clasici" in viata ai cules perlele? Cat despre poveste, cred ca baba avea Alzheimer, altfel nu se explica trecerea de la necunoasterea in stil pre-puber a partilor corpului la iluminarea brusca ulterioara. Apropos, cine ti-a spus povestea? Mai stie si altele? Daca da, poate NU ni le spui si noua!
Chestia aia a doua ci-ca e din perlele lui Becali,cum de nu ti-ai dat seama?

25-10-2007 17:29:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
5. Am incercat sa-mi apelez numarul azi si imi spune ca mi sau restructurat apelurile.
(dupa verificare)
- Telefonul dvs. este blocat pentru ca ati cerut acest lucru, fiind furat.
- Asta stiu, dar de ce nu pot sa mai sun?

6. Oper.: Nu va aud! Va rog indreptati-va catre o fereastra!
El: Unde sa ma mai duc, dom`le? Eu sun din Costesti si sunt pe acoperisul casei!!!!

7. Rep: Ce aparat utilizati?
Clientul: Un Mitibusii... a incercat sa se corecteze (dealerii se prapadeau de ras in magazin)... Mitibusu adica...!


25-10-2007 17:36:34
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
8. Avea tel. blocat, operatorul dicteaza formula de deblocare pt. Motorola apoi...
Oper.: Va rog sa tastati acum codul pe telefon ca sa ma asigur ca se deblocheaza.
A inceput sa formeze codul dar oper. auzea in casca cum il forma.
Oper.: D-voastra de pe ce tel. vorbiti?
Ea: De pe fix.
Oper.: Si pe ce tel. tastati codul puk?
Ea: Pai pe fix, nu?................

9. "Doamnaaaaa!!!! Daca vorbesc la telefon din cada ma curentez?"

10. "Am facut si eu abonament si imi apar doar numerele de la politie, salvare, etc... Numerele prietenilor mei cand apar in agenda?"


25-10-2007 17:37:15
   
?? Am_venin_peVarf
Cont Sters

Inregistat: 21-10-2007
Mesaje: 30

onoyoko a scris:

Ce rautate esti mai veninosule,ma sparii sa stii,iar eu cand ma sparii fu ck urat,asa sa sti tu pe persoana fizica!


bau!si acu' sa vedem daca in caz de fu[...]ck urat, faci urat si daca te transformi in persoana chimica.

Ultima modificare facuta de Am_venin_peVarf (26-10-2007 04:20:37)


26-10-2007 04:11:09
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Persoana chimica? Asta cum mai e?

26-10-2007 21:49:50
   
?? Am_venin_peVarf
Cont Sters

Inregistat: 21-10-2007
Mesaje: 30
off! mult pre-nemeditata mea japoneza pe invers (la yoko ono asezata cu spatele ma refer), cred ca raspunsul pe care-l meriti aici e "duh!"
Dar stii cum e: daca te-ntreaba nestiutorul "de ce cad frunzele?", eleganta te poate face sa-i raspunzi.
Asadar "persoana chimica", dincolo de faptul ca ia in balon "persoana fizica" emisa neinspirat de tine, este ceea ce e posibil sa devii tu dupa momentele in care faci urat..... din ce cauza, stii si tu: feromoni, exces de mediu acid. Adica, sper ca stii si tu, daca nu, incepem meditatia si la biologie, eventual cu anatomie pe viu. Pot sa-ti arat colectia mea de varfuri, eventual!


28-10-2007 20:39:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Si daca esti veninos...nu crezi ca e periculos pentru ono...?;)

28-10-2007 21:29:29
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Cica odata a fost odata ca niciodata,pe cand data era data si ora era data pentru bucurie,ca tot omul sa se bucur-obor la cumparaturi in ziua de salariu,sau dupa caz,in ziua cand face credit pentru nevoi personale,ei bine,in acea data capra vecinului s-a imbolnavit de deces cauzat de data fatidica la care s-a consemnat sfarsitul mileniului intai. Si ar mai fi multe de spus,dar muza e sinonim cu buza care buza s-a desmeticit dupa un sarut al soarelui-rasare. V-a placut?

Ultima modificare facuta de onoyoko (30-10-2007 17:41:55)


30-10-2007 17:41:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
te astepti sa spunem da?;)
=D=D=D


30-10-2007 22:28:36
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
DA bineinteles,sa admirati si sa va uimiti de puterea mea de a inventa,poate ca maine iau premiul nobel pentru inventii ciudate,mai sti?

31-10-2007 00:33:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:

DA bineinteles,sa admirati si sa va uimiti de puterea mea de a inventa,poate ca maine iau premiul nobel pentru inventii ciudate,mai sti?

hai, ca acum chiar m-ai facut sa zambesc!=)


31-10-2007 02:56:27
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Cu toţii creem (sau "creăm"? - cine ştie care e forma corectă, îl rog să îmi spună), inventăm continuu. Dacă nu am compara creaţiile unuia cu ale altuia, am putea vedea bogăţia acestei creaţii şi nu am mai avea frustrări de genul "celălalt face mai bine ca mine" sau orgolii de genul "nimeni nu face ce fac eu". Fiecare clipă trăită de noi conţine în ea minim o creaţie, unică şi minunată în sine.

31-10-2007 12:03:42
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

DA bineinteles,sa admirati si sa va uimiti de puterea mea de a inventa,poate ca maine iau premiul nobel pentru inventii ciudate,mai sti?


Uite un site, din care să te inspiri ;)

http://www.127.0.0.1/Premiile_Anti_Nobel_--a7928.html


31-10-2007 12:15:24
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

Lake a scris:

Cu toţii creem (sau "creăm"? - cine ştie care e forma corectă, îl rog să îmi spună), inventăm continuu. Dacă nu am compara creaţiile unuia cu ale altuia, am putea vedea bogăţia acestei creaţii şi nu am mai avea frustrări de genul "celălalt face mai bine ca mine" sau orgolii de genul "nimeni nu face ce fac eu". Fiecare clipă trăită de noi conţine în ea minim o creaţie, unică şi minunată în sine.


eu creez (cre-ez)
tu creezi (cre-ezi)
el creeaza (cre-ea-za)
noi cream (cre-am)
(cu 'a' de la 'mamaliga')
voi creati (cre-ati)
ei creeaza (cre-ea-za)

---
se creeaza (cre-ea-za)
---
eu am creat ceva (cre-at)
el a creat
creind aceasta poezie...(cre-ind)
(cu 'i' de la 'inot')
creand aceasta poezie...(cre-and)
(cu 'a' de la roman)
---
el va crea
---
va fi creata o posibilitate...


creare (cre-a-re)
crearea (cre-a-rea)
crearii (cu 'a' de la 'mamaliga')


:)


31-10-2007 12:40:21
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Va rog sa spuneti cu voce tare "ziua pacii" in limba engleza.

31-10-2007 13:30:52
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Mulţumesc pentru explicaţii, Smileyface :)

31-10-2007 14:30:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

smileyface a scris:


Lake a scris:

Cu toţii creem (sau "creăm"? - cine ştie care e forma corectă, îl rog să îmi spună), inventăm continuu. Dacă nu am compara creaţiile unuia cu ale altuia, am putea vedea bogăţia acestei creaţii şi nu am mai avea frustrări de genul "celălalt face mai bine ca mine" sau orgolii de genul "nimeni nu face ce fac eu". Fiecare clipă trăită de noi conţine în ea minim o creaţie, unică şi minunată în sine.


eu creez (cre-ez)
tu creezi (cre-ezi)
el creeaza (cre-ea-za)
noi cream (cre-am)
(cu 'a' de la 'mamaliga')
voi creati (cre-ati)
ei creeaza (cre-ea-za)

---
se creeaza (cre-ea-za)
---
eu am creat ceva (cre-at)
el a creat
creind aceasta poezie...(cre-ind)
(cu 'i' de la 'inot')
creand aceasta poezie...(cre-and)
(cu 'a' de la roman)
---
el va crea
---
va fi creata o posibilitate...


creare (cre-a-re)
crearea (cre-a-rea)
crearii (cu 'a' de la 'mamaliga')


:)
BINE-AI REVENIT!...Mi-era dor de postarile tale!

31-10-2007 16:41:04
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Jr. Member

Posts: 61


    Re: AVOCATA DISPARUTA IN MOD MISTERIOS DIN BRASOV(IV)
« Reply #709 on: Today at 03:47:41 pm » Quote Modify Remove 

--------------------------------------------------------------------------------
Pentru toti cei care il cred nevinovat pe mititelul si "frumuselul" de politai cioaca. Sunteti niste naivi care traiti in telenovele. Ca i s-a implantat probe, ca e fugita, ca nu stie saracul de unde e sangele, ba ca soacra, ba ca fostul sot...toti sunteti niste fazani care au pus botul la tampeniile debitate de cioaca ! El stie toate chichitele politienesti de anchetare si toate demersurile ce se iau in astfel de cazuri. Cioaca e un bulangiu criminal care profita de banii elodiei. Daca nu ar fi fost presa si televiziunea cred ca ar fi reusit sa musamalizeze. Treziti-va nu e Bush ca sa fie urmarit de mosad, cia, al-quaida si sa i se implanteze probe, saracutului de om important ce e ! mi-e greata de el ! Ar trebui introdusa pedeapsa cu moartea din nou. La americani e. La noi de ce nu ? ca sa mai platim din buzunarul nostru niste animale ? Imaginati-va ca ati pierde pe cineva iubit si daca ati putea suporta situatia si cum ? In rest sa auzim numai de bine.


31-10-2007 19:22:54
   
Pagini: 1    
Mergeti la