Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce isi doresc femeile?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

niladam a scris:

Am inteles ... Da' ce inseamna "img" ? :rolleyes: Nu de alta, da' ai mai "scris" cuvantu' aista ...

  Clik pe [img] ;) !... Ii codu' stilizat :D al imaginii.


29-10-2008 13:34:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

[url=http://xs.to/xs.php?h=xs432&d=08441&f=mino77__6_749.jpg]
Femeile vor fara/doar/si/poate...flori!!!!!! :D:D ;)

Facind o paralela cu cuvintele care apar automat aici pe forum cind scriem "prostii" :D care ambele incep cu "p" si se termina cu "a" ;), femeile vor clar BANI si barbatii FLOARE... :D:D
(sa mai traduc? hai s-o fac, pentru aia nefamiliarizati - "powla" se metamorfozeaza aici automat in "bani", iar "pixda" in "floare" :D).

In fine, mai sint si lesbioance care vor tot FLORI... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-10-2008 13:49:30)


29-10-2008 13:48:25
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Uite ca am gasit versiunea originala care a fost publicata intr-un net de vandut masini, de aceea comparatia, facuta in gluma:

VAND NEVASTA !!!! 
AN FABRICATIE: 1983,  Al doilea proprietar, certificat in regula, productie autohtona
CULOARE: roscata, 
DOTARI (full option): suspensii super, portbagaj mare, faruri bleu-ciel, grila radiator rosie bombata, air bag-uri frontale excelente,
STARE FUNCTIONARE: f. buna, putin uzata (cam de 2 ori pe saptamana; da' duce mult mai mult)
CAI PUTERE: ooh my God !!! ( poa' sa tina o herghelie)
STARE CAROSERIE: putin atinsa - a fost un mic accident cu un vecin care nu s-a asigurat (daca sunt sau nu sunt acasa ) si a intrat in ea; in urma accidentului el a fost grav avariat, iar ea a suferit doar niste atingeri de curea pe aripa stanga spate, dar cu timpul se repara.
PRET: negociabil,
O dau cu tot cu accesorii: unu de 3 ani si una de 5 ani.
ROG SERIOZITATE  !!!..

Nasol a fost ca eu am aflat-o in stiri Internationale ce p pedalau serios (la sectia stiri vesele), m-au intrigat ca au omis sa spuna ca a fost doar o/in gluma
(oricum asa in gluma a primit cateva oferte)


30-10-2008 12:25:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asta da, are ceva umor in forma completa ! :D

30-10-2008 12:30:23
   
?? unikaaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Ce isi doresc femeile?..pai ce sa-si mai doreasca cu criza asta mondiala?..doar o varza murata cu un ciolan afumat :D :D :D

30-10-2008 13:39:25
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
aceeasi unika!....o toamna frumoasa in continuare...(mi-ai facut pofta de varzica ...am sa gatesc zilele-astea)


unikaaa a scris:

Ce isi doresc femeile?..pai ce sa-si mai doreasca cu criza asta mondiala?..doar o varza murata cu un ciolan afumat :D :D :D


30-10-2008 14:07:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Varza ca varza, CIOLANUL ZDRAVAN :D a devenit de negasit insa-n vremile astea de criza...
Ca "galetushe" sau "Black Holes" ;) cit verzele :D:D se mai gasesc, slava Domnului...
(statistic cel putin, sint muuult mai multe decit ciolanele :D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2008 15:14:47)


30-10-2008 15:13:06
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Femeile ,,,care femei? Femeile fraiere isi doresc un fraier care sa le tina acasa,sa le dea multa pu la si putinii bani pe care ii aduce acesta de pe santier,pentru ca fraiera se poate marita doar cu un santerist,la cat de urata si plina de acnee e fatza ei. Isi mai doreste multi plozi cu care "sa-l lege"pe santerist,ca nu cumva acesta sa aibe timp sa se gandeasca la alta matracuca care s-ar fu ,,, si ea pe acolo pe santier. A doua categorie de femei sunt "haladitele" care isi doresc ceea ce are fraierul in portofel,iar pentru asta joaca in fatza lui rolul femeii indragostite,ba chiar mimeaza si orgasmul. Pe "haladita" nu o intereseaza copii,dar daca e nevoie si portofelul fraierului e gros poate turna si ea un plod care sa ii asigure o pensie alimentara in caz ca fraierul e "furat" de alta haladita.

30-10-2008 15:24:11
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Si sa va "torn" si un banc pe aceasta tema :  Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis: "Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i spui ca: Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei, nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face. Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis vrajitoarea de maica-ta si ce fatza a facut? Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu!

30-10-2008 15:25:20
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

alina-buc a scris:

Femeile ,,,care femei? Femeile fraiere isi doresc un fraier care sa le tina acasa,sa le dea multa pu la si putinii bani pe care ii aduce acesta de pe santier,pentru ca fraiera se poate marita doar cu un santerist,la cat de urata si plina de acnee e fatza ei. Isi mai doreste multi plozi cu care "sa-l lege"pe santerist,ca nu cumva acesta sa aibe timp sa se gandeasca la alta matracuca care s-ar fu ,,, si ea pe acolo pe santier. A doua categorie de femei sunt "haladitele" care isi doresc ceea ce are fraierul in portofel,iar pentru asta joaca in fatza lui rolul femeii indragostite,ba chiar mimeaza si orgasmul. Pe "haladita" nu o intereseaza copii,dar daca e nevoie si portofelul fraierului e gros poate turna si ea un plod care sa ii asigure o pensie alimentara in caz ca fraierul e "furat" de alta haladita.

Iarasi blondina e remarcata prin candoarea cu care priveste orice topik, prin prizma ei, nu ravnita, dar apreciata, in culoare.


04-11-2008 15:44:06
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

[url=http://xs.to/xs.php?h=xs432&d=08441&f=mino77__6_749.jpg]
Femeile vor fara/doar/si/poate...flori!!!!!! :D:D ;)

Facind o paralela cu cuvintele care apar automat aici pe forum cind scriem "prostii" :D care ambele incep cu "p" si se termina cu "a" ;), femeile vor clar BANI si barbatii FLOARE... :D:D
(sa mai traduc? hai s-o fac, pentru aia nefamiliarizati - "powla" se metamorfozeaza aici automat in "bani", iar "pixda" in "floare" :D).

In fine, mai sint si lesbioance care vor tot FLORI... :D

nu as fi chiar asa de sigura in privinta dorintelor, stimate domn, de vreme ce dumneavoastra faceti o judecata nu atat sumara, cat viscerala. uneori am vrea si flori, fara a fi lesbiene, asa cum si barbatii vor bani, desi asta nu-i face homosexuali.

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (05-11-2008 09:19:46)


05-11-2008 08:31:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stimata doamna, vad ca iar sint luat... prea in serios si mai am un pic doar pina la a izbucni in plins. :D:D
Serios acum, fiecare vrem cu atitea nuantze ce-om vrea, ca deseori nici noi nu mai stim prea bine ce si cum mai vrem... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2008 13:49:50)


05-11-2008 13:48:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Stimata doamna, vad ca iar sint luat... prea in serios si mai am un pic doar pina la a izbucni in plins. :D:D
Serios acum, fiecare vrem cu atitea nuantze ce-om vrea, ca deseori nici noi nu mai stim prea bine ce si cum mai vrem... :rolleyes:

Mare adevar ai grait,mon cher,asa e firea omului sa vrea tot tipul ceea ce nu are...;)


05-11-2008 20:11:33
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Stimata doamna, vad ca iar sint luat... prea in serios si mai am un pic doar pina la a izbucni in plins. :D:D
Serios acum, fiecare vrem cu atitea nuantze ce-om vrea, ca deseori nici noi nu mai stim prea bine ce si cum mai vrem... :rolleyes:

Mare adevar ai grait,mon cher,asa e firea omului sa vrea tot tipul ceea ce nu are...;)


Da ai dreptate aici, deasemenea ce are, vrea x3
greedy :)


07-11-2008 11:36:54
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Daca iti doresti o prietena, daca esti un tip super curat, manierat si amuzant, suna-ma, dar sa nu te puna naiba sa intrebi tampenii de genul : unde stai, ce lucrezi, cati ani ai. Fii natural si spontan, nu fii mitocan ca de cretini deastia e plina lumea, ca si de obsedati sexual. Daca vocea mea ti se pare sexy, nu incepe sa te masturbezi ca iti aud gafaiturile si iti inchid, nu uita ca nu suni la telefonul erotic. Daca nu ai nimic inteligent de spus mai bine taci si spanzura-te ! 0731721361

17-11-2008 16:36:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
" Marea intrebare la care nu stiu sa raspund , in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei este urmatoarea : Ce vrea , de fapt , o femeie ?" - Sig.Fr.

18-11-2008 09:33:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:

" Marea intrebare la care nu stiu sa raspund , in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei este urmatoarea : Ce vrea , de fapt , o femeie ?" - Sig.Fr.

Greu de raspuns....=(
O femeie inteligenta vrea un barbat care sa o inteleaga si care sa o iubeasca asa cum e ea…fara sa incerce sa o schimbe(IN GENERAL CAM TOTI DORESC SCHIMBARI,mai devreme sau mai tarziu!=(...)..si asta e foarte greu pentru ca barbatii indiferent cat de inteligenti ar fi ei, nu inteleg femeile…..


21-11-2008 16:03:38
   
?? swarovsky
Cont Sters

Inregistat: 19-10-2008
Mesaje: 7

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:

" Marea intrebare la care nu stiu sa raspund , in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei este urmatoarea : Ce vrea , de fapt , o femeie ?" - Sig.Fr.

Greu de raspuns....=(
O femeie inteligenta vrea un barbat care sa o inteleaga si care sa o iubeasca asa cum e ea…fara sa incerce sa o schimbe(IN GENERAL CAM TOTI DORESC SCHIMBARI,mai devreme sau mai tarziu!=(...)..si asta e foarte greu pentru ca barbatii indiferent cat de inteligenti ar fi ei, nu inteleg femeile…..


hmmm, eu credeam ca femeile isi doresc sa-i schimbe pe barbati, iar barbatii isi doresc ca femeile sa nu se schimbe. ...oi mai avea de invatat? :)


22-11-2008 22:07:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

swarovsky a scris:


tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:

" Marea intrebare la care nu stiu sa raspund , in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei este urmatoarea : Ce vrea , de fapt , o femeie ?" - Sig.Fr.

Greu de raspuns....=(
O femeie inteligenta vrea un barbat care sa o inteleaga si care sa o iubeasca asa cum e ea…fara sa incerce sa o schimbe(IN GENERAL CAM TOTI DORESC SCHIMBARI,mai devreme sau mai tarziu!=(...)..si asta e foarte greu pentru ca barbatii indiferent cat de inteligenti ar fi ei, nu inteleg femeile…..


hmmm, eu credeam ca femeile isi doresc sa-i schimbe pe barbati, iar barbatii isi doresc ca femeile sa nu se schimbe. ...oi mai avea de invatat? :)

De ce sa-i schimbam?daca ne plac ,ne plac cu tot cu defecte sau mai bine spus luam defectele drept calitati...;)
...se spune ca femeile sunt intelepte cu inima si sufletul, in vreme ce barbatii cu mintea si cuvantul...=)
Aaaa,oricat de comun ar fi barbatul consider ca are ceva deosebit,este unic si credeti-ma avem nevoie de el!(dar si reciproca banuiesc ca este valabila);)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (22-11-2008 23:39:26)


22-11-2008 23:31:37
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Stimata doamna, vad ca iar sint luat... prea in serios si mai am un pic doar pina la a izbucni in plins. :D:D
Serios acum, fiecare vrem cu atitea nuantze ce-om vrea, ca deseori nici noi nu mai stim prea bine ce si cum mai vrem... :rolleyes:

Mare adevar ai grait,mon cher,asa e firea omului sa vrea tot tipul ceea ce nu are...;)


Si cateodata ar da totul pt o zi anume...


23-11-2008 06:23:41
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

tasha 1951 a scris:


swarovsky a scris:


tasha 1951 a scris:


Greu de raspuns....=(
O femeie inteligenta vrea un barbat care sa o inteleaga si care sa o iubeasca asa cum e ea…fara sa incerce sa o schimbe(IN GENERAL CAM TOTI DORESC SCHIMBARI,mai devreme sau mai tarziu!=(...)..si asta e foarte greu pentru ca barbatii indiferent cat de inteligenti ar fi ei, nu inteleg femeile…..


hmmm, eu credeam ca femeile isi doresc sa-i schimbe pe barbati, iar barbatii isi doresc ca femeile sa nu se schimbe. ...oi mai avea de invatat? :)

De ce sa-i schimbam?daca ne plac ,ne plac cu tot cu defecte sau mai bine spus luam defectele drept calitati...;)
...se spune ca femeile sunt intelepte cu inima si sufletul, in vreme ce barbatii cu mintea si cuvantul...=)
Aaaa,oricat de comun ar fi barbatul consider ca are ceva deosebit,este unic si credeti-ma avem nevoie de el!(dar si reciproca banuiesc ca este valabila);)


Si nici unu nici altul nu reusim sa ramanem la sentimentele initiale,pe drumul drept si simplu:(


23-11-2008 06:31:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ce isi doresc unele femei de pe acest site...??
?
Poate doar sa posteze pe forum...sau pur si simplu sa socializeze...=)
Ok...nimic grav pina aici...


Dar ce ti-e cu cererile astea de prietenie aiurea-n tramvai !!!
Nici nu dai bine de mine,nici nu pierzi o clipa macar sa vezi ce si cum,nu te duce capu`sa te uiti sa vezi daca nu cumva sunt dusa cu pluta,daca nu cumva urasc barbatii,daca nu cumva sunt batrana si bolnava...nu....=(
Una doua,hai sa fim prieteni!!!!=)
Ce ma streseaza cel mai tare e mesajul care insoteste cererea.Adica ...=) sau :P
Ce pana mea mesaj e asta?
De ce-mi zambesti? Ti se pare ca-s atat de tampita?
De ranjit hai sa zicem ca e cat de cat explicabil...probabil ca asta e starea ta naturala....;)
Dar de zambit...de ce draq zambesti?

Unii barbati sunt ori batuti in cap,ori insistenti pana la plictiseala.
Ce anume din propozitia fuck yourself!!!!(sper c-am scris corect sa nu ma corecteze Xtremul...;) ) e greu de inteles???:rolleyes:


30-11-2008 09:59:20
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
asa cum spune un poem stravechi, femeia este sudul si nordul, esenta lumii umane, nadirul si zenitul, apa si focul, crisalid vibranda, invadata de dorinta exaltata de a imbratisa totul concomitent, de a fa ce totul sa se tina impreuna, dincolo de contradictii...(femeia este cheia)

04-12-2008 00:35:41
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

tasha 1951 a scris:

Am deschis acest topic special pentru unul dintre userii care a sesizat ca vorbim prea mult despre ei si prea putin despre noi - femeile.
La modul general femeile au totul, sau macar au posibilitatea sa obtina totul... Asta e  parerea mea, ca femeile isi doresc in final o familie.Doar ca dupa ce s-au chinuit atata sa-si obtina independenta, intorcerea la viata casnica pare un paradox..ne-am castigat niste drepturi si nu stim ce sa facem cu ele...=(


La ce drepturi te referi? La cela de a te scula la 5/6/7 sa mergi prin ploaie/nameti la lucru 6 (shase) sau sapte zile Opt Ore pe zi, oneori chiar dublu?
Acela de a fi sefa/raspunzatoare nu numai acasa dar si la Lucru?
Acela de a purta Pantaloni pe timpul arsitei de vara?
Acela de a nu mai gati/aspira/creste copii
Hei, noi va tratam ca pe niste Regine, acum ca suntem cel putin pe egal, cred ca meritam sa fim tratati ca niste Regi, cel putin in castelul nostru :)

(liberarea a fost la mistho, idustrializarea avea nevoie de bratze de munca)
Nu stiu ce-si doresc femeile, tre sa le "Ascult" pe rand, una cite una.


06-12-2008 13:31:24
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Aaaa, si mai era un vechi proverb Romanesc bun Intotdeauna:

Beware what you wish for, it may come through.


06-12-2008 13:37:27
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la